Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie

Okładka książki Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie Sarah Sheppard
Okładka książki Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie
Sarah Sheppard Wydawnictwo: Mamania interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
40 str. 40 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Viktiga kartor: för äventyrare och dagdrömmare
Mamania
2021-05-12
2021-05-12
40 min.
Ewa Wojciechowska
jadowite zwierzęta wulkany trzęsienia ziemi góry oceany świat

Na półkach: , , , , , , , ,

Bardzo dobra książka, która w interesujący sposób, dzięki nietypowemu układowi, przybliża najmłodszym czytelnikom szereg ciekawostek dotyczących naszej planet, bazując na mapach.
Nie są to jednak mapy typowe, ale mapy skarbów, jadowitych zwierząt, skarbów pirackich, podwodnych wulkanów itd. A więc wszystko co potrzebne, aby rozpalić wyobraźnie młodego odkrywcy!

Jako dodatek atlas zawiera mapy polityczne wszystkich kontynentów z wymienionymi stolicami państw. Fajny i przejrzysty sposób na naukę stolic, jeżeli to będzie komuś potrzebne.

Bardzo polecam, każde dziecko jak i dorosły, znajdzie w tym atlasie coś dla siebie.

Jako...

Ta książka z pewnością powinna znaleźć się w biblioteczce każdego ciekawego świata małego czytelnika. Zawiera mnóstwo ciekawostek o różnych zakątkach naszego globu - wysokich górach, wielkich morzach i rowach oceanicznych, o odkrywcach nowych lądów, o zwierzętach zamieszkujących te tereny. Znajdziemy tu również legendy o tajemniczych miejscach i piratach! Wszystko to jest zaprezentowane we wspaniałej formie graficznej. Kolorowym mapom towarzyszy sporo informacji. Jeśli musiałabym się do czegoś przyczepić, to do wielkości czcionki, jaką zostały napisane ciekawostki w ramkach, aczkolwiek rozumiem, że gdzieś ta wiedza musiała się zmieścić. No, ale wzrok już nie ten, więc wiecie... 😉

Na końcu książki są też mapy poszczególnych kontynentów, wraz z nazwami państw i ich stolicami, a na wklejkach zamieszczono flagi. To świetne wprowadzenie do geografii dla dzieciaków głodnych wiedzy!

Chyba zgodzicie się z tym, że nie ma nic lepszego, jak nauka przez zabawę, a przekazywanie wiedzy powinno właśnie odbywać się w jak najbardziej przystępny sposób. Dodajmy do tego jeszcze przyjemne dla oka grafiki, i przepis na idealną książkę dla młodych czytelników gotowy! A w ramach ciekawostki dodam, że w autorka ma na swoim koncie jeszcze kilka tytułów w podobnym klimacie. W ubiegłym roku ukazała się książka o tajemniczych miejscach (tytuł szwedzki: "Mystiska platser och olösta mysterier", tytuł angielski - "Mystical Places and Unsolved Mysteries"),a w 2017 - o odkrywcach i poszukiwaczach przygód (tytuł szwedzki: Jorden runt: Upptäckare och äventyrare", tytuł angielski: "Explorers and Adventurers"). Mam nadzieję, że polskie wydania tych książek są w planach Wydawnictwa Mamania! 😍

Przez ostatnich kilka wieczorów wspólnie z młodszą córką przeglądałyśmy „Niezwykłe mapy dla miłośników przygód i snów na jawie” która  ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.

Wydawać by się mogło, że to zwykły, typowy atlas jakich na rynku wydawniczym jest wiele. Jednak zapewniam Was, że ciekawostki w nim zawarte rozbudzą wyobraźnię dzieci i spowodują, że najbardziej niezwykłe miejsca z całego świata znajdą się na wyciągnięcie ręki. Znajdziemy tutaj mnóstwo informacji i ciekawostek dotyczących tajemniczych i ekscytujących miejsc na świecie: dowiemy się gdzie leżą największe wulkany i gdzie istnieje największe ryzyko wystąpienia trzęsienia ziemi; odkryjemy czym są rowy tektoniczne; jaką powierzchnię ziemi zajmują morza i oceany; gdzie pojechać aby nacieszyć się najlepszym widokiem, czy też dowiemy się gdzie dotarli najsłynniejsi odkrywcy i poszukiwacze przygód. Wszystko to wytłumaczone w prosty i przystępny dla dzieci sposób, dodatkowo uzupełnione świetną szatą graficzną. Znajdziemy tutaj mnóstwo mapek, pomocniczych ilustracji czy wskazówek… Na końcu odnajdziemy też państwa wchodzące w skład poszczególnych kontynentów czy też flagi tych państw.

Bardzo serdecznie polecam. Wspaniały dawka wiedzy zamknięta w cudownej, twardej oprawie i dużym formacie niezwykle atrakcyjnym dla dziecka.

• Popularnonaukowe
  • Przyrodnicza
  • Literatura szwedzka
  • Ilustrowane
  • Czytamy z Wojtusiem
  • Popularnonaukowa
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie