My name is Lena

Okładka książki My name is Lena Alicja Skirgajłło
Okładka książki My name is Lena
Alicja Skirgajłło Wydawnictwo: Editio Cykl: Romans mafijny (tom 4) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Romans mafijny (tom 4)
Editio
2022-08-02
2022-08-02
9788328382015

Troszkę mam problem z oceną całej serii, gdyż autorka ma ciekawe pomysły. W książkach ciągle coś się dzieje, nie można się nudzić. Ale zachowanie bohaterów, ich dialogi...pomyślałabym, że napisała to dwunastolatka. Bardzo infantylne, czasami wręcz głupie. U autorki brak wiedzy na wiele tematów, czego konsekwencją jest ucinanie wątków. Jest kreatywna, ale brakuje jej doświadczenia.

Ciąg dalszy romans mafijny...
Taka sobie...

Ciąg dalszy romans mafijny...
Taka sobie...

Lena to młoda siedemnastoletnia dziewczyna, która jest córka Sergieja, bossa rosyjskiej mafii. Od dziecka ukrywana, nie miała swobody typowej nastolatki. Zawiedziona przez chłopaka postanawia wyjechać na studia poza Rosję. Tak trafia pod skrzydła Declana i całej paczki. Zaprzyjaźnia się z Lily rówieśniczka i córką Jacoba. Tu tez poznaje Evana, który zafascynowany nastolatka postanawia ja mieć. Tylko że dziewczyna uważa go za dupka, mimo że ją fascynuje. Zna też jego reputacje. Czy da mu szansę? Co wyniknie z ich znajomości?

Evan to młody mężczyzna, który nie ma za dobrej reputacji. Uwielbia kobiety, nigdy się z żadną nie wiąże. Kiedy poznaje Lenę, nastolatka zawraca mu w głowie do tego stopnia, że zaryzykuje utratę życia byle by ją zdobyć. To wpędza go kłopoty. Czy uda mu się wyjść z nich cało? Czy uda mu się zdobyć Lenę? Czy spora różnica wieku będzie przeszkodą?

Fabuła dobrze przemyślana, wątki logicznie trzymające w napięciu. Początkowo trochę za mało się działo. Autorka skupiła się na relacji Leny i Evana. Takie podchody i zabawą w kotkę i myszkę. Ona ją goni ona ucieka, mimo że chce. Parę zabawnych scenek z ich udziałem. Evan to mężczyzna, który sam nie wie czego chce. Robi wszystko, by zdobyć Lenę, nie zaważając na konsekwencje. Lena to nastolatka, która wkrótce wkroczy w dorosłość. niby dojrzała, ale czasem wychodzi z niej rozkapryszona gówniara. Działa pod wpływem impulsu, myśląc, że tatuś wszystko naprawi. W połowie pojawia się wróg Sergiej. Wydarzenia się komplikują, a autorka wprowadza do fabuły chaos. Wydarzenie pęza, akcja dynamiczna, ale momentami za dużo tego się zmieniało. Można się pogubić. Wyłapałam jedną nieścisłość. W jednej scence autorka napisała, że Miley urodziła, by w następnej napisać, że Selina i Miley są coraz bliżej rozwiązania.

Postacie ciekawe, fajnie opisane ale to nie to samo co w tomach poprzednich. Holly i Selina trochę przekoloryzowane. Pomimo tego książkę czyta się szybko i lekko. Mimo że ma ponad 450 stron nie odczuwamy aż tak nadmiau tej historii. Dobrym pomysłami było wplecenie wątku Lily i Liama, który był takim przerywnikiem i uzupełnieniem fabuły. Tym razem scenek erotycznych jest niewiele, nie są aż takie namiętne i gorące. Podsumowując spodziewałam się trochę czegoś innego. Opis i okładka przyciąga ale treść mnie trochę zawiodła. Było zabawnie, romantycznie, niebezpiecznie, ale główna bohaterka to typowa nastolatka, która staje się dorosłą. Nie była tak silna, jak sugeruje okładka. Gdy zrobiło się niebezpiecznie, zamiast słuchać Lucasa, robiła wszystko na przekór. Buntowała się lub płakała a sądząc po okładce oczekiwałam twardej ostrej dziewczyny, która wie co to mafia.

Zakończenie sporo namieszało, było zaskakujące. Historia ciekawa i mimo mankamentów nawet wciąga. Czy polecam? Na pewno nie odradzam. Każdy z was musi przeczytać ci wyrobić sobie o niej swoje zdanie. Czy wart? I tak i nie. Książka jako książka ok, ale jako kolejna część serii trochę odbiega od poprzednich. Jednak oceniamy ja przez pryzmat poprzednich. Nie wiem, czy będzie kolejny tom, czy ten jest ostatni. Jakby nie było dla mnie ten tom najsłabszy.

Książka to 4 tom serii romans mafijny. Muszę przyznać, że polubiłam ta serie od 1 tomu. Każdy tom miał w sobie coś, co go wyróżniała. Czy tom 4 był tak samo dobry, jak poprzednie? Mam mieszane uczucia. Z jednej strony autorka ma świetne piór, mamy tu ciąg dalszy przygód naszych bohaterów, choć skupiona fabuła na dwójce Lenie i Evanie, przeplatana historią Lily i Liama....

Wow. Alicja w swoim żywiole, to moja ulubiona autorka. Czwarta część "Romansu mafijnego" nadal na wysokim poziomie. Wartka akcja, dobry humor i najważniejsza zaleta to obecność wszystkich dotychczas napotkanych bohaterów.
Ciekawie stworzona fabuła, dosyć tajemniczo się zapowiadała. Momentami było niebezpiecznie, ale koniec końców skończyło się z uśmiechem na twarzy.
Liczę na jeszcze co najmniej jedną odsłonę, w której swoje szczęście odnajdzie Lucas.
Lena była ukochaną córeczką tatusia - Siergieja Prochowa ,szefa rosyjskiej mafii. Życie tylko z pozoru ją rozpieszczało. Ojciec stale przyglądał się jej wybrykom. Na związek niepełnoletniej z młodym mężczyzną na pewno by się nie zgodził. Zwłaszcza, że był nim Evan Arta uznawany za lekkoducha i playboya. Evan prowadził wspólnie z przyjacielem Liamem firmę transportową,z której usług często korzystali bracia Halle.
Liam został zaangażowany w plan kumpla, a przy okazji poznał cudowną, nieśmiałą i jakże piękną Lily.
Dwie młode, niedoświadczone kobietki,wokół których krążyli ochroniarze, poznały kogoś, z kim chciałyby przeżyć przygodę życia. Wiele napotkają na drodze przeszkód.

Liczę...

Declan i Holly, Joshua i Miley, Siergiej i Natalie, a może Jacob i Selina? Która z tych historii jest Waszą ulubioną? 😊
W czwartym tomie "Romansu mafijnego" Alicji Skirgajłło poznajemy kolejne dwie, równie emocjonujące, co poprzednie. 😉
Lena to córka Siergieja i przyjaciółka Lily- córki Jacoba. Dziewczyny mieszkają razem w akademiku, ale i dużo czasu spędzają u Declana i Joshui, w końcu wszyscy są jedną, wielką rodziną.
Podczas jednego z przyjęć poznaje dość nachalnego Evana. Kilka lat starszy od niej mężczyzna to syn senatora i "partner biznesowy" Halle'ów, który wzbudza w dziewczynie wiele różnych uczuć, ale głównie złość. Nie ma ochoty się z nim spotykać, on zresztą też zdaje sobie sprawę, że to zły pomysł, ale jednak nie może się oprzeć.
Ich pierwsza randka zmienia się w koszmar połączony z cyrkiem, ale chyba można ostatecznie uznać ją za udaną, bo od tego czasu para zdecydowanie zmieni do siebie nastawienie.😁
Również Lily nawiąże nową znajomość, a ta historia spodobała mi się chyba nawet bardziej, niż Leny. 😉
Dziewczyny mocno się od siebie różnią- Lena jest szalona, impulsywna, pragnie wolności i emocji, a Lily zdecydowanie przypomina swojego ojca- spokojna i rozważna, ale kiedy będzie czegoś pewna, nie będzie zważać na konsekwencje.
A konsekwencje będą ogromne, bo Siergiej i Jacob nie lubią, kiedy się ich oszukuje. A chyba tak można nazwać zatajenie prawdy przez całą rodzinę?
W dodatku to nie będzie ich jedyny problem, a pewne osoby tylko czekają na rozłam wśród tych perfekcyjnych par, aby uderzyć w odpowiednim momencie. Czy wszyscy wyjdą z tego cało?

Mam tyle różnych przemyśleń na temat tej książki, że nie wiem, od czego zacząć. 😁 Może więc zacznę od początku.
Pamiętacie Lucasa? Pojawia się on właśnie w pierwszym rozdziale, cały piękny i nadal po uszy zakochany w Holly. Później dowiadujemy się, że jego z kolei uczuciem darzyła Lena. Teraz jednak jest w tej dziwnej relacji z Evanem. Co to wszystko oznacza? 🤔
Bardzo spodobał mi się ten zabieg, pojawienie się na początku Lucasa ciągle gdzieś tam siedziało mi w głowie i zastanawiałam się, kiedy uderzy i w którym miejscu. 😁 Jego wątek mnie nie zawiódł, chociaż może przez parę sekund liczyłam na inne jego rozwiązanie. 😉
Wróćmy więc do Evana. Oh, jakże ja tej postaci od początku nie lubiłam! Był okropny, mocno przekraczał granice i miałam ochotę wejść do książki i dać mu w pysk.🤭
Czy zmieniłam zdanie? Tak. Uważam, że całkiem dobrze z Leną do siebie pasują. 😊 Ale czy będą razem? Tego Wam nie zdradzę. 😁
Książka ma ponad 450 stron, a ja przeczytałam ją za jednym razem, co świadczy o tym, że akcja naprawdę pędzi i nie ma czasu się nawet zatrzymać. 😉
Wiele się tu dzieje, również u znanych nam już bohaterów, który dołożą kilka swoich cegiełek w historie dziewczyn i przypomną o swoich charakterkach, zwłaszcza Joshua, którego uwielbiam. 😉
Będzie trochę zabawy, mnóstwo niebezpieczeństwa, trochę romantyzmu, mnóstwo głupich decyzji, ale wszystko pięknie się ze sobą przeplata i stwarza ten typowy dla serii klimat.
Ja bardzo lubię, kiedy otrzymujemy więcej historii w jednej, a tutaj tak właśnie było, przez co mogliśmy ponownie otrzymać szerszy obraz całego ich światka.
Jasne, pojawiły się elementy, które nie do końca mi podeszły, ale to wynika raczej z charakterystyki gatunku, więc byłam na nie przygotowana. 😉
Całość podobała mi się nie mniej, niż poprzednie tomy tej serii, mocne 7/10. 😊

"Z jednej strony była słodka i niewinna, z drugiej zaś seksowna, nieokiełznana i drapieżna. Podobała mu się taka. Pomieszanie słodkiej czekolady z odrobiną ostrego jak brzytwa chilli."

Jako córka rosyjskiego mafijnego bossa Lena była przyzwyczajona do świata niebezpiecznych mężczyzn. Traktowana jak księżniczka była przyzwyczajona, że zawsze otrzymuje to czego chce. Gdy stała się celem Evana, zafascynowanego nią bawidamka, przyjaźniącego się z współpracującymi z jej ojem braćmi Halle, nie spodziewa się determinacji, z jaką mężczyzna zacznie zabiegać o jej względy. Dookoła nich wciąż jednak czai się niebezpieczeństwo i widmo ojca dziewczyny, który jak nikt potrafi okazać swoje niezadowolenie

Czwarty tom "Romansu mafijnego" Alicji Skirgajłło, a zwłaszcza jego okładka, przyciągnął mnie do siebie wizją mocnej, zaciętej bohaterki. Tytułowa Lena z pewnością jest osobą charakterną, choć szczerze muszę przyznać, że jej postawa często bardziej mnie drażniła niż wzbudzała we mnie zachwyt, a jej odzywki, jak na przykład nazywanie całujących się przyjaciół glonojadami, było dla mnie zwyczajnie dziecinne. I mimo, że w jej znajomości z Evanem z pewnością buzowało wiele emocji, pierwsza połowa książki nie przekonała mnie do prawdziwości ich relacji. Dużo lepiej zostało to rozwinięte później. Wyróżnić muszę też zainteresowanie z jakim czytało mi się liczne wzmianki o bohaterach poprzednich tomów i trzymające w napięciu wydarzenia dotyczące mafijnych rozgrywek wokół nich wszystkich. Odrobinę żałuję, że autorka nie stworzyła jeszcze mocniejszych postaci męskich, które mimo swoich brudnych interesów, mimo bezwzględności wobec swoich wrogów okazywali wiele słabości, często wykazując się też brakiem dojrzałości. Na pewno na plus wyróżnić muszę szybko rozwijającą się akcję, która przy blisko 500 stronach, pozwoliła mi przeczytać tą książkę naprawdę ekspresowo. Myślę, że całość jest odrobinę przerysowana, a w każdym z bohaterów mogę znaleźć coś co mi się podobało i coś co mnie od niego oddychało. Niemniej dobrze mi się ją czytało i naprawdę przy niej odpoczęłam. Myślę, że autorka pokazała w niej, że prawdziwa miłość może popełniać błędy bo nawet w ich obliczu warto o nią walczyć.

20/52
🫐 Recenzja🫐
Tytuł: My Name Is Lena
Autor: Alicja Skirgajłło
Wydawnictwo: Editiored
Romans mafijny #4

Jest to drugi tom który czytałam z tej serii i powiem tylko tyle. Jest świetny. Są wszyscy poprzedni bohaterowie tomów tylko że tym razem mamy losy Leny i gdzieś tam na drugim planie jest Lili. Obie dziewczyny poznają dużo od siebie starszych mężczyzn, którzy się zaczynają interesować dziewczynami przynajmniej jeden z nich, drugi troszeczkę później😅.

Lena to strasznie wybuchowa Rosjanka która ma dość cięty język i najpierw robi a potem myśli. Evan mężczyzna dużo starszy obrał sobie ją za cel i na początku jego zamiarem jest tylko zaliczenie dziewczyny. Jakie jest później moje zdziwienie kiedy zmienia swoje zamiary względem dziewczyny.

Dużo się dzieje w tej książce, oj bardzo dużo. Jest dosyć sporym grubaskiem więc nic dziwnego, ale podoba mi się twórczość autorki i to jak przedstawiła nam tą historię. Fajne jest to że mamy również wypowiedzi z punktu innych bohaterów.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji ❤️

#recenzjaksiazki
#recenzja #recenzjapopremierowa #mynameislena #alicjaskirgajłło #polskieksiażki #polecam #dziekuje #dziendobry #poniedziałek #monday #bookstagramyrazem #book #bookstagrampolska #bookstagrammers #bookphotography #bookinstagram #zapraszam #editiored #editioredwydawnictwo #mariolaczyta #ksiazkadobrajakczekolada #ksiazkidlakobiet #4 #kochamksiążki📚 #ksiazkoholizm #booknerd #bookholic #books #światrecenzentów

20/52

Autor: Alicja Skirgajło
Alicja Skirgajłło- strona autorska

Wydawnictwo: Editio Red
Editio Red

"Z jednej strony była słodka i niewinna, z drugiej zaś seksowna, nieokiełznana i drapieżna. Podobała mu się taka. Pomieszanie słodkiej czekolady z odrobiną ostrego jak brzytwa chilli. "

My Name Is Lena to czwarty tom cyklu Romans mafijny. W tej części poznajemy szalone szarańcze Lenę i Lilianę ich podboje miłosne, gdzie ich ukochanym tatuśkom sprawiają spore kłopoty.
W tej mafijnej rodzince wszystko stanie do góry nogami. Będą mieli sporo kłopotów i zawirowań. Dawny wróg powróci, siejąc spustoszenie.
Siergiej najbardziej nie znosi być oszukiwany, wtedy jego gniew jest wyjątkowo okrutny. Tym bardziej, jak wyjdzie na jaw, że wszyscy go oszukują dokoła.

Bardzo ważne jest zaufanie, bo gdy go zabraknie, już nic nie jest ważne. Tym bardziej, jak najbliżsi zawiodą.

MY NAME IS LENA to zachwycająca, pełna uczuć, mnóstwa emocji i akcji opowieść okraszona nutką humoru.
Porażająca mieszanka romansu i adrenaliny.
Trafiłam do zwariowanej i nieobliczalnej rodzinki groźnych mafiozów i jej szarańczy, przez które będzie się działo. To one spowodują zawirowania, które sporo namieszają w tej niecodziennej rodzinne.
Autorka zabrała mnie do bezwzględnego świata, w którym rządzi mafia.
Spotkamy bohaterów z poprzednich części i dowiemy się co u nich słychać.
Musicie być przygotowani na emocje, zwroty akcji, pierwsze miłości, romans z różnicą wieku, pikantne sceny, tajemnice, pościgi, niesforne małolaty, zawirowania strzelaniny krew, deszczyk niebezpieczeństwa, chwile grozy, zaskakujące zwroty.

Książka wciągnęła mnie niesamowicie. Kartki przelatywały w niesamowitym tempie. Przeczytałam ją z ogromną przyjemnością, dostarczyła mi wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.
Bohaterowie świetnie wykreowani, wyraziści, barwni, mający wiele wad, którzy są nie idealnie. Mają również i swoje zalety.

Lena okropnie mnie irytowała. Niestety taki wiek.
Lena Prochow nie jest normalną nastolatką, no bo jak gdy jest się córką potężnego rosyjskiego mafioza. Wokół pełno ochrony, trzymana pod kloszem. Niby wszystko ma, lecz tak naprawdę nie ma nic. Piękną, pewna siebie narwana, bezmyślna z szalonymi pomysłami, beztroska, uparta, pyskata, impulsywna.
Na początku Evan działał na nią jak płachta na byka i nie jest mężczyzną w ogóle zainteresowana. Wszystko jednak się zmienia i mężczyzna coraz bardziej zachodzi jej za skórę.

Evan Arta młody, pewny siebie, przystojny, nie należy do mężczyzn, który się szybko podaję. Kobiet nie traktował poważnie, bawił się nimi i często je zmieniał. Zawsze dostawał, czego chciał.
Wpadła mu w oko młodziutka Lena, córka Siergieja i nie zamierzał jej sobie odpuścić, nie zważając na konsekwencje. Dziewczyna miała coś takiego w sobie, co w nim wzbudzało przeróżne emocje i fascynowała go. Nik nie umiał mu jej wybić z głowy. Jej upór i cięty język działy na niego jak magnez.

Czy uda mu się złamać upór dziewczyny?
Jak skaczą się tajemnice, kiedy wyjdą na światło dzienne.
Co zrobi Siergiej i Jacob?
Czy uda im się ocalić rodzinę?
Co się wydarzy w tej rodzinie ?
Czy Lena i Evan będą razem?
Czy mężczyźni wybaczą najbliższym?

Polecam.
Dziękuję bardzo wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

RECENZJA

🖤 "MY NAME IS LENA" 🖤

Autor: Alicja Skirgajło
Alicja Skirgajłło- strona autorska

Wydawnictwo: Editio Red
Editio Red

My Name Is Lena to czwarty tom cyklu Romans mafijny. W...

Miałam nadzieję, że autorka utrzyma konwencję komedii też w tej części, ale niestety nie. Szkoda, bo poprzednia część była świetna, zabawna, a ta ewentualnie może być.

Tytuł: My name is Lena. Tom 4
Seria: Romans mafijny
Autor: Alicja Skirgajłło @skialicja
Wydawnictwo: EditioRed @editio.red
Premiera: 02.08.2022 r.

W czwartym tomie mafijnego romansu mamy okazję dobrze się bawić w towarzystwie wyszczekanej Leny gdzie często bywa przy niej jej przyjaciółka Liliana, będąca dla niej niemalże jak siostra, w końcu ich ojcowie prowadzą ze sobą niemałe interesy 😁 Te małe nastoletnie dziewczynki wyrosły na piękne, pragnące wolności, niemalże dorosłe kobiety. A jak to się mówi, małe dzieci mały kłopot, duże dzieci duży kłopot. Jak bardzo dziewczęta zajdą ojcom za skórę? 😁

Czytając "My name is Lena" nie możemy pozbyć się uczucia, że książka opowiadała historię każdego z dotychczas poznanych bohaterów. Duża ilość scen gdy całą rodzina i partnerzy są razem daje poczucie, że mamy okazję nieustannie obcować z Holy, Declanem, Cecylią, Natalie, Siergiejem, Jacobem, Joshuą i innymi postaciami 🙂 chociaż wcześniej wspomniane dziewczyny znacząco się wyróżniają to będziecie mieli dużą okazję przypomnieć sobie charakterki poprzednich postaci. A zdecydowanie cechą ich wszystkich jest siła, świadomość niebezpieczeństwa i świąd krwi, którą nierzadko zdarza im się przelewać 🙂

Lene poznajemy jako szaloną 17-sto łatkę pragnącą przeżyć przygodę życia. Szalona, pyskata i pewna siebie. Momentami prawdziwa szczeniara, która ktoś powinien porządnie przezucic przez kolano i sprać tyłek za swoje zachowanie. Ale już niebawem jej charakterek zostaje jeszcze mocniej podsycony przez stan Evana, playboya, który uparł się że poderwie rosyjską piękność. Można by było nazwać ich relacje lekkim Hate-Love, o którym świadczyły ich przepychanki i przekomarzania. Możemy wam zdradzić, że momentami bardzo nas bawili powodując niechęć odłożenia książki. Ale jeszcze bardziej przypadli nam do gustu gdy zaczęli grać do tej samej bramki. Tylko czy to dobry pomysł aby córka mafioza umawiała się z synem znaczącego polityka?

Drugą parą, która powodowała motylki w brzuchu czytając o ich relacji była postać Liliany i Liama. Trzeba przyznać, że. Autorka wykonała kawał dobrej roboty pisząc historię gdzie dostajemy jakby 2w1 chociaż w przypadku tej pady odczuwamy lekki, jednocześnie zdrowy niedosyt.

Książka jak na mafię przystało kryje w sobie strużki krwi, połamane kości, strzelaniny,. Pościgi oraz mnóstwo emocji nawet tych wzruszających i chwytających za serce. Chociaż z każdą częścią wydaje nam się, że mężczyźni w tej serii zaczynają mocno mieknąć to gdy sięgają po broń wraca również męski testosteron. Byłybyśmy znacznie bardziej zachwycone gdyby nie charakterek wyszczekanej Leny... Grała nam czasem na nerwach, zresztą jak i Evans... Ale mimo to, w tej serii jest coś przez co nie chce się od niej człowiek oderwać i sięga po nią chętnie 🙂 Sercem nadal pozostajemy przy boku Declana ❤️ A was zachęcamy do poznania charakteru rosyjskiej córeczki bossa 🙂

@editio.red bardzo dziękujemy za egzemplarz do recenzji 🖤❤️😊

Tytuł: My name is Lena. Tom 4
Seria: Romans mafijny