Uwięzieni w przeszłości

Uwięzieni w przeszłości
NieZwykłe
2021-04-21
2021-04-21

Dobry romans. Słodko-gorzka opowieść o dwóch poranionych duszach które znajdują się w najmniej oczekiwanym momencie i dają sobie siłę aby przetrwać. Prosta opowieść z happy end'em

Świetny pomysł na książkę.
Powieść bardzo mi się spodobała.
Jednotomowy romans. Polecam.

Świetny pomysł na książkę.
Powieść bardzo mi się spodobała.
Jednotomowy romans. Polecam.

"Uwięzieni w przeszłości" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i powiem szczerze, że wypadło naprawdę dobrze. Historia ciekawa, przyjemna i lekka, która pochłonęłam w jedno popołudnie. To jedna z tych książek, które można czytać w ramach relaksu. Nie ma w niej zbyt wielu emocjonalnych rzeczy, które mogłyby zapaść w pamięć, ale pomimo wszystko czyta się ją naprawdę dobrze. Romantyzmu nie brakuje, także niejedna czytelniczka mogłaby się po niej rozmarzyć - pomimo ciężkiej przeszłości głównych bohaterów, nie sposób ich nie polubić. Co więcej, autorka opisała cała ich relacje tak przyjemnie i realnie, że pomimo przewidywalności wydarzeń, dosłownie chce się ją czytać, wiedząc co i tak się wydarzy 😁

Mina Davis to osoba bardzo skryta. Po śmierci ukochanego męża wyprowadza się z Waszyngtonu do małego miasteczka i kupuje położoną nad rzekę stadninę koni. Jego mieszkańcy nie mają z nią zbytnio kontaktu, co więcej każdy podchodzi do niej niepewnie, nie wiedząc skąd taka młoda osoba mogła mieć pieniądze na wykupienie stadniny. Kobiecie nie zależy na kontaktach towarzyskich, woli spędzać czas na łonie natury, zajmując się zwierzętami i robiąc wszystko sama, nawet zajmując się naprawami w gospodarstwie. Niestety pewnego dnia spada z drabiny, łamie rękę i za namową lekarza (choć dość niechętnie) postanawia zatrudnić kogoś do pomocy. I tutaj pojawia się Rafael Torros, który po odsiadce w więzieniu, szuka pracy, jednakże nikt w miasteczku nie jest przychylny aby zatrudnić byłego skazańca. Mina nie wiedząc o jego przeszłości, postanawia dać mu szanse. Rafael też zbytniego wyboru nie mając, nie może wybrzydzać, nawet pomimo nieprzychylnych plotek, które krążą wokół właścicielki stadniny. Po czasie między nimi nawiązuje się nić przyjaźni i zaczynają lubić swoje towarzystwo..

"Uwięzieni w przeszłości" to ciekawa historia, pokazująca jak niewiele trzeba aby ocenić drugiego człowieka i pomimo wszystko, każdy zasługuje na kolejną szansę w życiu. Autorka stworzyła przyjemną i lekką historię, która naprawdę mi się podobała. Na plus zasługuje samo poprowadzenie relacji oraz kreacja bohaterów. Mina, w której głowie wciąż kiełkuje tęsknota za mężem, nie rzuca się na nowo poznanego mężczyznę, tylko do każdego podchodzi dość nieufnie i z dystansem. Dlatego też powolutku nawiązuje kontakt z Rafaelem, który też od samego początku bardziej skupia się na pracy niż na wzdychaniu do kobiety. Ogromnie mi się to podobało. W moim odczuciu, było to realne, rzeczywiste, takie jak powinno być. No i oczywiście wprowadzenie pobocznych wątków, również zasługuje na uznanie, bowiem dzięki temu cała historia nabrała koloru. Poznawanie przeszłości głównych bohaterów, było interesujące, przez co z ciekawością śledziłam ich poczynania i zachowania. Matka głównego bohatera z początku grała mi trochę na nerwach, ale jak to matki - chcą zawsze jak najlepiej, prawda? 😅 Finalnie książka naprawdę mi się podobała, także polecam. Jeśli szukacie lekkiej i przyjemnej historii, to "Uwięzieni w przeszłości" napewno Wam się spodobają.

Lekka i przyjemna, taka na jedno popołudnie. Relaksująca. Wahałam się między 6 a 7 bo oczekiwałam czegoś więcej ale było miło i będzie 7.

Mina to tajemnicza młoda kobieta, która od niedawna prowadzi stadninę koni. Nie nawiązuje bliższych kontaktów z miejscową ludnością jedną osobą, z którą rozmawia jest jej lekarz. Ludzie są podejrzliwi i snują swoje teorie co do samej osoby Miny jak i jej zamożności. Nikt nie wie przez co musiała przejść ta kobieta i ile cierpienia zniosła.

Rafael - były więzień próbujący wieść spokojne życie u boku swojej matki. Jest młodym człowiekiem, którego życie zostało wywrócone do góry nogami przez jedną bójkę. Pobyt w więzieniu był dla niego ciężkim doświadczeniem jednak życie na wolności okaże się dla niego nie lada wyzwaniem.

Aurelia Tye - miejscowa alkoholiczka, przestroga dla młodych. To kobieta, której nie powiodło się w życiu i popadła w nałóg. Smutne jest to, że nikt się nią nie interesuje nawet jej rodzina. Całymi dniami włóczyła się po Downey River i podsłuchiwała rozmowy, a później rozpuszczała plotki.

Książka ta pokazuje, jak ludzie potrafią osądzić innego człowieka i przyszyć mu łatkę zbrodniarza oraz zdegradować go jako jednostkę. Plotki niedomówienia tworzą historię, która nakręca spiralę kolejnych zdarzeń.

Główni bohaterowie to dwie samotne przestanie, które odnajdują drogę do siebie i walczą z przeszłością by zbudować wspólną lepszą przyszłość.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Książka dosyć cienka, bo tylko 260 stron, ale została w niej zawarta ciekawa historia i mimo, że nie jest ona gruba to została w niej zawarte wszystko co trzeba.

Książkę oczywiście polecam, bo jest warta przeczytania, tym bardziej że można ją pochłonąć w kilka godzin.

Rafael - były więzień próbujący...

Naprawdę dobra, ale żałuję, że część wątków nie została bardziej rozwinięta.

Naprawdę dobra, ale żałuję, że część wątków nie została bardziej rozwinięta.

👍

👍

2047
1983

Książka „Uwięzieni w przeszłości” Moniki Serafin zabiera czytelnika do małego miasteczka Downey River.
Młoda wdowa, Mina Davis przeprowadza się z Waszyngtonu do małego miasteczka. Zakupuje podupadającą stadninę, remontuje ją, jest samotniczką, która po śmierć męża poszukuje spokoju. Kiedy uszkadza sobie nadgarstek jej lekarz proponuje jej, aby zatrudniła kogoś do pomocy. Pewnego dnia na jej podwórku pojawia się Rafael Torris, który po czterech latach wychodzi z wiezienia. Pobił własnego ojca, który znęcał się nad jego matką. Niestety nie ujawnia swojej przeszłości swojej nowej pracodawczyni. W miasteczku nikt nie chciał zatrudnić skazańca.
Jak potoczą się losy bohaterów?
Czy na ich drodze pojawi się miłość?
Czy ojciec Rafael'a pojawi się w życiu syna?
Książkę czytało się szybko i lekko.

Nie było to złe, ale zachwycające też nie. Sam pomysł na fabułę ciekawy, ale wykonanie już takie sobie. Pewnie miało być wysokich lotów, ale czegoś zabrakło. I to wszystko ciągnęło się niemiłosiernie, często powtarzane te same informacje.
Nie skreślam autorki. Jak na amerykańskie realia i polskiego pisarza, nie było tak źle.

nuuudna.

nuuudna.

• Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Uwięzieni w przeszłości