Kim dla ciebie jestem?

Okładka książki Kim dla ciebie jestem? Beata Majewska Patronat LC
Okładka książki Kim dla ciebie jestem?
Beata Majewska Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Kim dla Ciebie jestem (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Kim dla Ciebie jestem (tom 1)
Jaguar
2021-03-10
2021-03-10
Kim dla ciebie jestem? Beata Majewska Jaguar Wydawnictwo Jaguar

Wyróżniona opinia i

Kim dla ciebie jestem?

przeczytanych książek 1350 napisanych opinii 522

Susan wyrusza do Nowego Jorku samotnie. Jest zdezorientowana i zraniona, nie tego się spodziewała po swoim chłopaku. Calvin zagroził jej że dopóki nie pozbędzie się problemu, ma do niego nie wracać! Powinna zażyć dwie tabletki i już, wszystko się skończy a ona wróci do domu. Niestety tabletki kosztują więcej niż ustalili na początku, a obleśny facet co rusz podwyższa stawkę. Dziewczyna postanawia odwiedzić jedna z galerii aby dorobić własnym ciałem. Na szczęście wpada tam na jednego z najprzystojniejszych mężczyzn! Patrick jest elegancki, mądry i bogaty, od razu zauważa piękną nastolatkę, a także jej problem. Postanawia pomoc dziewczynie, jednak nie pozwala jej przerwać ciąży.

Tych dwoje działa na siebie jak dwa przeciwległe bieguny magnesów. Przyciągają się do siebie. Jednak między nimi jest zbyt wiele różnych, zbyt wiele przeszkód aby mogli być razem z czego oboje zdają sobie sprawę. Stają się dla siebie bliscy. Mimo sprzeczek, zaciętości lubią się i trudno im oderwać się od siebie.

Autorka stworzyła piękna historię, trochę przypominająca bajkę o pięknym księciu i biednej dziewczynie która trzeba otoczyć miłością i zapewnić jej bezpieczeństwo. Tylko "kim dla ciebie jestem? " To taka bajka naszych czasów. Ciekawa, wciągająca i nieprzewidywalną historia! Czytało się bardzo szybko, przyjemnie i nie raz już myślałam że wszystko wiem, a jednak życie bohaterów potoczyło się inaczej! Ogromny plus za postacie, które nie raz pokazały że nie są płaskie i nie dadzą sobą pomiatać, zarówno Susan jak i Patrick!

Powiem wam że nie czytałam wcześniej żadnej opinii i kompletnie nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Później po kilku pierwszych książkach myślałam że to nie jest książka dla mnie. Chyba szukałam dziury w całym. Po chwili przepadłam całkowicie i czekałam na dalszy rozwój wydarzeń!

A teraz? Teraz zacieram ręce i czekam aż będę mogła złapać drugi tom powieści! A wam gorąco polecam sięgnąć po ta współczesna bajkę o kopciuszku! ❤

Rudzielca pokochałam od pierwszych stron, skradła moje serce ta dziewczyna. 😍Jest wyjątkowa i nieszablonowa. Nie spotkałam jeszcze drugiej takiej bohaterki, będę ją długo pamiętać ☺️ Patrick długo się bronił i nie dopuszczał do siebie uczuć do Susan na szczęście w końcu to do niego dotarło. W porę, bo już myślałam, że nie zdąży. Ostatni rozdział czytałam z zapartym tchem, uda się czy się nie uda.
Czekam na drugi tom i dalsze losy tej szalonej dziewczyny i Patricka.
Czy ich związek wypali?
Czy Patrick zaakceptuje dziecko Susan?
Sama jestem ciekawa 😉

Susan pochodzi z patologicznej rodziny, z dzieckiem innego. Patrick z bogatej rodziny, ma swoje standardy i przyzwyczajenia, czy tak różni ludzie znajdą wspólną przyszłość?
trzymam za nich kciuki 😊

Styl pisania autorki bardzo przypadł mi do gustu jest lekki i przejrzysty, czyta się szybko i przyjemnie. Bohaterowie wspaniale wykreowani, można ich pokochać od pierwszych stron i przeżywać z nimi wszystkie emocje. Ja tak miałam. Na pewno sięgnę po kolejne książki Autorki, a już na pewno po drugą część "Kim dla Ciebie jestem?"😊

Polecam z całego ❤

Na półkach: , , , , , ,

Po kilku przeczytanych książkach z historią w tle, miałam ochotę na zrelaksowanie się.
Książka p. Beaty Majewskiej spełniła moje oczekiwanie.
To bardzo przyjemna w odbiorze historia uczucia ludzi z "różnych światów". Szybko się czyta i z przyjemnością zabieram się za drugą część "Jesteś dla mnie wszystkim".

Książka p. Beaty Majewskiej spełniła moje oczekiwanie.

Jestem świeżo po przeczytaniu cudownej książki autorstwa Beaty Majewskiej pod tytułem „Kim dla ciebie jestem?”. Głównymi bohaterami są Susan Seyler oraz Patrick Pratchett. Młoda kobieta zachodzi w ciążę. Niestety jej obecny partner- Calvin nie chce wziąć za błogosławiony stan dziewczyny. A co najgorsze zmusza Susan do dokonania aborcji. A do tego jej matka jest alkoholiczką i narkomanką. Patrick natomiast jest synem bogaczy. Nie musi przejmować się niczym. No może oprócz tego czy narzeczona nie dowie się o jego zdradach. Niespodziewanie Patrick spotyka Susan w Chicago. Czy Patrick pomoże Susan w trudnej sytuacji w której się znalazła? Czy Susan odda swoje dziecko do adopcji? Jakie wydarzenia spowodują, że Susan dowie się, że Patrick ma narzeczoną? Czy zachowanie matki Patricka ulegnie zmianie? Czy pani Pratchett uda się przekupić Susan by ta zostawiła jego syna? Jak długo zajmie Patrickowi zrozumienie, że kocha Susan i jej dziecko? Na te pytania musicie odpowiedzieć sobie sami czytając tą książkę.
Gdy zaczynałam czytać publikację Beaty Majewskiej pod tytułem „Kim dla ciebie jestem?” nie zapowiadało się, że będzie aż tak wciągająca. Ale zmieniłam zdanie praktycznie od razu. Co prawda wiele wątków mi się podoba. Ale jedynie za co mogę krytykować treść książki to jest fakt, że młoda kobieta zostaje zmuszona przez swojego partnera do dokonania aborcji. Jak do uprawiania seksu to pierwszy. A jak wziąć odpowiedzialność za nienarodzone dziecko to zmusza do kupienia tabletek poronnych. Przecież to jest kość z jego kości, krew z jego krwi. Ale zmieniając temat. Książkę czytało mi się ją bardzo szybko i przyjemnie. Polecam przeczytać ją każdemu. Bo naprawdę warto.

Współczesna wersja bajki o Kopciuszku. Zderzenie dwóch różnych osobowości. To wydaje się idealnym pomysłem na fabułę książki, ale czy to wystarczy. Autorka ma bardzo lekki i przyjemny styl pisania, który sprawia że bardzo szybko przeczytałam książkę. Bardzo dobrze, że został poruszony temat nastoletnich ciąż i dylematów z nią związanych: urodzić i wychować, usunąć czy oddać do adopcji. Niby tylko trzy wybory, ale jakie trudne, które nie tylko zadecydują o dalszym losie, ale również jej dziecka. Jestem również zadowolona z faktu pokazania z czym mierzą się dzieci alkoholików i narkomanów oraz ich strachu jak zostaną odebrane przez otoczenie. I na tym kończą się moje pochwały. Odnosiłam wrażenie, że Patrick traktuje Susan bardziej jak przyjaciółkę z bonusem. Patrick według mnie to egoistyczny buc, który dba o własne przyjemności. Natomiast Susan to tylko nastolatka, która znalazła się w nieciekawej sytuacji, a do tego kierują nią hormony i pragnienie by ktoś się nią zaopiekował. Ogólnie w relacji Patricka i Susan zabrakło mi wzajemnej fascynacji i głębi rodzącego się uczucia. Nie było u mnie zniecierpliwienia w czytaniu co dalej się wydarzy pomiędzy tą dwójką.

Kolorowo: biało, rudo, zielono, a z tyłu głowy może nie całkiem czarno, ale na pewno nie szaro ;P Dwa przeciwstawne światy, ze swoimi zakamarkami, zakrętasami, z których wychodzą dwa różne, i twarde charakterki. z jednej strony uczucia z drugiej wyrachowanie. Doskonale czytająca się historia relacjonowana przez dójkę narratorów. W końcówce ubawiła mnie historyjka opieki facet nad niemowlakiem. Mój stały komentarz. lubię bajki i tego szukam w książkach. Ja polecam

Historia jak w Kopciuszku, bardziej współczesnym.
Młoda dziewczyna, Susan, żyje w ciężkich warunkach. Matka- narkomanka, sprzeda własne dziecko za narkotyki. Susan wydaje się że złapała księcia z bajki jednak sprawy się komplikują, gdy zachodzi w ciążę. Bańka księcia pęka, wychodzi jaki jest naprawdę. Nie chcę dziecka, z problemem zostawia dziewczynę sama. Susan chcąca zdobyć pieniądze wyjeżdża do NY. Tam w dziwnych okolicznościach trafia na Patricka, milionera który żyje w luksusie, Zdradza na prawo i lewo swoją przyszła żonę. Jednak on jako jedyny pomaga dziewczynie, tłumacząc że jego matka tego chce. Wysyła ja do ośrodka dla samotnych kobiet. Odwiedza ją regularnie. Pomaga w trudnych życiowych momentach.
Jak Susan wpłynie na życie Patricka i co stanie się z dzieckiem dziewczyny? Koniecznie zaglądnijcie do książki 😉

Z twórczością autorki spotykam się już kolejny raz . Kolejna książka jest hitem. Świetne teksty, bohaterowie dobrani idealnie. Te dialogi czasem rozbawiły do łez. Czekałam na zakończenie książki z taką niecierpliwościa, nie wiedziałam czego się spodziewać bo do samego końca nic nie było wiadome. Zaskoczenie totalne🔥

Historia jak w Kopciuszku, bardziej współczesnym.

Teraz na profilu będzie więcej właśnie takich zdjęć. W końcu mam statyw i mogę zacząć kombinować 😁

Co to była za książka to ja nie wiem. Dosłownie zastanawiam się co to było. Czyta się ją bardzo szybko to fakt i historia sama w sobie jest ciekawa.
Nastolatka w ciąży, w sumie w tych czasach nie jest to już tabu i coraz więcej książek z takim motywem powstaje.
Podoba mi się sam zarys fabuły, ale mam wrażenie, że książka pisana jest zbyt potocznie. Częste wtrącenia zwrotu "powaga" albo zdanie "Włażę do łóżka" jakoś mi nie pasują. Rozumiem główna bohaterka ma 17 lat i jest dość charakterna, ale po prostu takie rzeczy źle się czyta.
Książka jest też nie logiczna, bo bohaterka pozwala Patricowi traktować się tak jak nie pozwalała swojemu chłopakowi. Znaczy się przy swoim chłopaku (a raczej już byłym) wiedziała, że takie traktowanie to nic dobrego, a tutaj tak jakby wszystko jej z mózgu wyparowało i zostało totalne nic. Do tego momentami miałam wrażenie, że autorka chciała być na siłę młodzieżowa. Bardzo mocno zauważyłam to przy scenie gdzie użyte jest słowo "sztos" kto czytał będzie wiedział, a innym nie będę spoilerować.

Podoba mi się...

Książka na jeden wieczór. Polecam 😊

Książka na jeden wieczór. Polecam 😊

Ona zbyt młoda i zbyt naiwna z patologicznej rodziny. On zamożny, nadęty dupek. Totalne przeciwieństwa. Czy tych dwoje może coś połączyć? Ciekawa fabuła. Z początku nie wciągnęła mnie ale po jakimś czasie nie mogłam się oderwać. Historia z ciekawymi wątkami i nutką humoru.

Beata Majewska Kim dla ciebie jestem? Zobacz więcej