Radość. Naucz się wyzwalać energię stłumionych uczuć

Okładka książki Radość. Naucz się wyzwalać energię stłumionych uczuć Alexander Lowen
Okładka książki Radość. Naucz się wyzwalać energię stłumionych uczuć
Alexander Lowen Wydawnictwo: Czarna Owca nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Joy
Czarna Owca
2019-10-01
2010-01-01
Kamila Jakimowicz

Dobra książką, jednak trafiłam już wcześniej na inną pozycję Lowena i odniosłam wrażenie, że książka jest po prostu powtórzeniem tego co zawarł już w innej książce. Sporo powtórzeń też pojawiło się w samej książce, mogła by być ona cieńsza o co najmniej dwa rozdziały. Mimo wszystko coś wartego można z niej wyciągnąć

Jedna z gorszych książek jakie przeczytałam w życiu. Jestem w szoku, że ma tyle pozytywnych opinii. Autor powtarzał się, wiele razy mówił to samo. Wygląda to tak jakby to on miał problemy psychologiczne wynikające z nieszczęśliwego dzieciństwa, których nie przepracował. Nie będę zgłębiała się w temat, bo niektóre rzeczy, które pisał były dla mnie wręcz obrzydliwe.

Według mnie treść nie ma nic wspólnego z okładką oraz obiecaną tematyką. Nie polecam, dziwna lektura.

Według...

Czytałam ją długo. Ale nie dlatego, że była nudna, tylko dlatego, że musiałam być mocno skupiona na niej i mieć świeży umysł - bez tego było ciężko. Przedstawia używanie technik pracy z ciałem wg lowenowskiego podejścia. Ciekawa wiedza nt. możliwości pochodzenia różnych napięć w ciele, czy nawet wyglądu samej postawy ciała.

Każde zdanie tej książki rozwalało mi mózg! Czy to ekstaza?

Każde zdanie tej książki rozwalało mi mózg! Czy to ekstaza?

Książka bardzo dobra, a mnie przekonała do zawartych w niej technik i ćwiczeń.
Jak inni wspomnieli - miałem wrażenie że czytam w kółko to samo tylko dlatego, że książka zawiera wiele różnych przykładów na potwierdzenie tego co chce nam przekazać. Dla mnie to akurat nie jest minus, bo pokazuje różne perspektywy i doświadczenia, które wywołały blokadę.
Moim zdaniem warto (:

Książka bardzo dobra, a mnie przekonała do zawartych w niej technik i ćwiczeń.
Moim zdaniem warto (:

Lowen jest wybitnym terapeutą, jednak ciezko czytało mi się tę książkę. Jest to pierwsza przeczytana przeze mnie jego książka. Mimo, że zawarto w niej masę ważnych wnioskow, to mam wrażenie, że te same przemyślenia powtarzają się co kilkanaście stron. W dodatku forma jest dość ciężka - coś w rodzaju monologu, w podziale na kilka rozdziałów, bez konkretnego ustrukturyzowania.
Na pewno spróbuję jeszcze z innymi książkami Lowena.

Arcyważna książka, właściwie schemat uczuć człowieka w pigułce. Lowen jest wybitnym psychoterapeutą i ta książka powinna być lekturą obowiązkową. Perfekcyjnie ukazane źródła frustracji i blokad emocjonalnych w dorosłym życiu. Czego nie przetrawisz i nie przeżyjesz poprawnie, będzie cię to atakować całe życie.

Warto było ją zakupić by mieć w swojej bibliotece i zaglądać od czasu do czasu :)
Jest to książka, dla osób poszukujących rozwiązań swoich wewnętrznych konfliktów. Dla wszystkich, którzy zmagają się z trudnymi emocjami, nie rozumieją dlaczego w ich życiu dzieją się takie, a nie inne rzeczy. Pozycja obowiązkowa dla każdego kto pracuje ze swoim ciałem, oddechem i uwagą skupioną na sobie.
Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy terapeutycznej jakiej dokonał A. Lowen. Opisy terapii z pacjentami i ich sytuacje życiowe, które doprowadziły do utraty żywotności w ciele są pasjonujące. Autor pokazuje w jak prosty sposób można przywrócić trudne stłumione emocje, oraz to jak bardzo boimy się ponownej konfrontacji z nimi.
Jestem również pod wielkim wrażeniem tego, jak my jako dzieci potrafimy poradzić sobie w sytuacji utraty matczynej miłości. Jaką mamy wewnętrzną moc do tego, by stłumić tak wielkie emocje.
Książka jest naprawdę pasjonująca i otwiera nam bardzo szeroko oczy na to co spowodowało w naszym życiu utratę boskości. Niejednokrotnie podczas czytania szczęka nam opadnie, kiedy dowiemy się co tak naprawdę powoduje konkretne zachowania w dorosłym człowieku. Polecam ją kupić bo warto! :)

Zasadniczo z książkami Lowena to jest tak, że gdyby zaznaczyć w nich trafną/ważną/intrygującą sentencję, to trzeba by wszystkie strony zakreślić na żółto. Nie inaczej jest z "Radością". Esencja bioenergetyki w kontekście emocji, każda z nich opisana w osobnym rozdziale na interesujących przykładach przypadków pacjentów, a to wszystko spisane tak przystępnym językiem, jak gdyby pan Lowen siedział i opowiadał. Gorąco polecam!

Pierwszą książką Lowena, którą przeczytałem było "Lęk przed życiem", opisywana przez niego jako najlepsza w karierze. Myślałem więc, że na nic lepszego nie trafię. Myliłem się i to ostro.

"Radość" to niewątpliwie jego najlepsza książka. Gładki i zrozumiały język. Multum opisanych przypadków i sporo wartościowej wiedzy dla przeciętnego czytelnika. Dodatkowo, wiele ćwiczeń do wykorzystania. Must-have dla każdego człowieka, który chce żyć pełniej.

• Psychologia
  • Rozwój osobisty