Budda i twardziel. Sekret duchowej sztuki sukcesu

Okładka książki Budda i twardziel. Sekret duchowej sztuki sukcesu Vishen Lakhiani
Okładka książki Budda i twardziel. Sekret duchowej sztuki sukcesu
Marcin Machnik
rozwój osobisty motywacja

Bardzo miła książka, budzi w człowieku szczery entuzjazm

Bardzo miła książka, budzi w człowieku szczery entuzjazm

Bardzo mi się ta książka spodobała, na długo ze mną została i zachęciła do przeczytania drugiej (pierwszej) książki autora. Treść jest przejrzyście i wygodnie podzielona, lubię wracać do fragmentów, więc dzięki formie szybko znajduję to czego szukam. Vishen dzieli się sposobem myślenia, podejściem, konkretnymi ćwiczeniami. Są momenty zalatujące coachingiem motywacyjnym, ale w akceptowalnej ilości, więc nie ma dziesięciostronicowych zapowiedzi „cudownej metody”, tylko w każdym rozdziale jest konkret. Ćwiczenia i metody są świetne, wiele z nich jest do sprawdzenia niemal natychmiast lub w najbliższym czasie w różnych codziennych sprawach , co bardzo cenię. Podoba mi się też realność i szczerość autora, to że nawet jak już myślimy całkiem nieźle to zdarzają się trudne sytuacje i jak się w nich odnajdywać.

Treściwa książka dość lekko napisana, mowi o duchowości w odniesieniu do pracy, prowadzenia działalności oraz relacji z sobą i innymi

Dla mnie ta książka to chyba największe (pozytywne!) zaskoczenie czytelnicze tego roku. Przyznam szczerze, że tytuł w ogóle mnie nie zachęcał i nadal uważam, że nie do końca odzwierciedla to, co można znaleźć w tej książce.

Książka składa się z trzech części:

CZĘŚĆ I – Magnetyzm: wejdź o wnętrza, żeby przyciągać na zewnątrz.

CZĘŚĆ II – Znajdź swoją moc: cztery żywioły, które transformują pracę i zwiększają rezultaty.

CZĘŚĆ III – Stań się wizjonerem: połącz Buddę i Twardziela , by zmieniać świat.

W książce znajdziecie między innymi informacje, jak stworzyć wizję i misję (zarówno swoją osobistą, jak i firmową),jak przyciągać najlepszych pracowników, jak zaufać swoimi pracownikom i jak nimi zrządzać, aby byli efektywni i przede wszystkim lubili swoją pracę.Jest też rozdział o OKR-ach.

Dodatkowo znajdziemy w niej ciekawostki związane z budowanie więzi z innymi, w którym znajdziemy między innymi informację, o tym, że jeśli:

jesteś osobą, z którą ludzie chcą pogadać, gdy przechodzą trudny okres;
masz wysoki poziom współczucia;
inicjujesz kontakty społeczne;
jesteś pozytywną i optymistyczną osobą;

to masz wysoki wskaźnik więzi społecznych. Jak się okazuje, jeśli jesteś w górnym kwartylu tego wskaźnika (czyli należysz do najlepszych 25% w swojej firmie),masz o 40% większe szanse na to, by otrzymać awans w ciągu najbliższych 2 lat!

Szczególnie polecam też rozdział “Jak stać się niewzruszonym?”, który mówi o tym, jak podążać za swoim wnętrzem, a nie za innymi.

Autor również bardzo często odwołuje się do historii swojej firmy (Mindvalley),jak i również do historii zaczerpniętych od największych gigantów: Apple, Google czy Virgin, co dla mnie jako osoby zajmującej się HR-em jest niezwykle inspirujące.

Polecam Wam lekturę tej książki!

Książka składa się z trzech części:

CZĘŚĆ I – Magnetyzm: wejdź o wnętrza, żeby przyciągać na zewnątrz.

CZĘŚĆ II – Znajdź swoją moc: cztery żywioły,...

Niech nie zwodzi potencjalnych czytelników podtytuł i fakt, że książka należy do literatury dotyczącej rozwoju osobistego, gdzie pełno pozycji zwyczajnie słabych. Nie zawiera ona tanich, banalnych porad, chociaż są fragmenty, na które może lepiej spojrzeć z przymrużeniem oka. Idea Autora, z którą się w całości zgadzam, opiera się na wartościach i rozwoju, który jest podstawowym, niejako bazowym celem naszej aktywności. Zawiera wiele cennych ćwiczeń, ciekawych spostrzeżeń. Inspirująca.

Tę pozycję wybrałam, dlatego że jak kiedyś wspomniałam, jestem ogromnie ciekawa jak różni autorzy inkorporują myśl wschodu na nasz zachodni grunt. Nie jest nowością, że zupełnie inaczej postrzegamy świat, a nawet czas… Jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że Budda wcale nie jest centralnym punktem tej publikacji. Autor wyjaśnia we wstępie, skąd pomysł na ten intrygujący tytuł. Skonsultował się również z buddyjskimi przewodnikami duchowymi przez wybraniem tytułu, a sam dorastał w rodzinie praktykującej tradycje hinduizmu i buddyzmu. To sprawia, że książka choć daleka od aspektów religijnych to przemyca uniwersalne idee charakterystyczne dla Wschodu.

Autor na samym początku opisuje jakie możliwości ma stworzyć ta pozycja, wśród nich znalazłam to, czego sama potrzebuję w ostatnim czasie, tzn. „odporność na przytłoczenie”. Każdy rozdział stanowi integralną całość. Dowiemy się m.in. jak odnaleźć swoje miejsce na ziemi, skoordynować poczucie sensu z wartościami, jak przyciągać dobrych ludzi, którzy będą naszymi drogowskazami, z którymi zbudujemy wartościowe relacje, ponadto poruszona została kwestia nieustannego rozwoju oraz pracy, która przynosi nam satysfakcję i poczucie sprawczości, bez nadmiernego wysiłku i poczucia zmęczenia, frustracji, a nawet wypalenia.

To książka, która ma uczyć zdobywać szczyty poprzez zreformowanie sposobów myślenia i wyzbycia się ograniczeń, także po to by inspirować innych. Książka jest napisana w bardzo przyjemny sposób, częściowo przez odwoływanie się autora do licznych przykładów, wspomnień, ale także poprzez zastosowanie formy „rozmowy z czytelnikiem”. Pojawiają się też liczne fragmenty, które idealnie nadają się jako codzienne afirmacje do słoika, czy kalendarza. Przyznaję, że sporo z nich sama spisałam na kartkę. Każdy rozdział to także czas na autorefleksje, poprzez proponowane przez autora zadania do wykonania. Książkę czyta się przyjemnie i szybko, a ja sama choć jestem zazwyczaj sceptyczna w stosunku do książek typu: zmień myślenie, zmień życie, naprawdę dałam się jej pochłonąć, a nawet wygooglowałam autora i jego firmę, o której często wspomina. Okazało się, że firma naprawdę świetnie prosperuje nie tylko w mniemaniu autora, ale również w realnym świecie i zdobywa różne nagrody.

Książkę polecam, szczególnie gdy za oknem wciąż mamy przygnębiającą pogodę, potrzebujemy nieco motywacji i chwili na refleksję lub nadal poszukujemy sensu, w pracy którą wykonujemy. 😊

Dzień dobry 🤪
Czytacie książki, które mają was rozwijać w różnych kierunkach?

Ja szczerze bardzo tą kategorię czytelniczą lubię ( rozwojowe, poradniki) i znajduje się ona w moim książkowym '' TOP''. Właśnie skończyłem czytać jedną z nich i zapraszam was na recenzję. Zanim jednak ją przeczytacie mam do was kolejne pytanie.

Za co jesteście dziś sobie wdzięczni 🤔🤔? Zapraszam do aktywności w komentarzach 😁⤵

'' Możesz się obawiać osądów, ale nie pozwól, by Cię to powstrzymało. Właściwi ludzie docenią Twoją wizję. Niewłaściwi poczują do niej odrazę. I dokładnie ten efekt Cię interesuje ''.

🙇‍♂️🙇‍♂️Dziękuję za egzemplarz recenzencki @wydawnictwoonepress 🙇‍♂️🙇‍♂️

Spora część z nas stara się rozwijać. Mam tu na myśli zarówno rozwój pod względem zawodowym ( lepsza praca, lepsze zarobki, lub własna firma),bądź rozwój pod względem hobby - chociażby blog, czy prowadzenie kreatywnego konta w social mediach jak właśnie #bookstagram. Książka autorstwa @vishen Lakhiani pomoże nakierować nas na takie działania, by uzyskiwane przez nas wyniki były dla nas zarówno efektywne, jak i efektowne. Z biegiem lat uczymy się nowych postaw, nabywamy nowe cechy charakteru i mamy nowe przemyślenia, lepsze podejście do pewnych spraw, dlatego właśnie czasem trzeba być buddą i twardzielem. Tytułowy budda ma symbolizować spokój i empatię, podejście pełne logicznego myślenia. Z kolei twardziel siłę, nie poddawanie się przeciwnościom, trudnościom. Chęć dalszej '' walki '' o swoje ze szczyptą pozytywnego wsparcia ludzi wokół. Takie połączenie da nam ciekawe efekty. Należy podkreślić, że historie w opisywanej książce autor opiera na swoim doświadczeniu, jak również psychologii, badaniach naukowych - przykładem jest chociażby piramida Maslowa. Dobra reklama, slogany, idee, czy dbanie o emocje w zespole, wdzięczność samemu sobie, to między innymi sposoby osiągania rozwoju przedsiębiorstwa, zespołu w firmie, czy bloga. Każdy może dopasować treść książki do własnego życia i tego na czym chce się skupić i to jest w niej najlepsze. Jednak jak dokładnie zachęcić potencjalnych odbiorców, klientów, czy przyszłych członków zespołu, ludzi w przyjaznym nam gronie, jak właściwie zadbać o higienę pracy ? Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie wewnątrz opisywanej książki. Początkowo byłem średnio zachęcony ze względu na sporą ilość opisywanych ćwiczeń i historii, które w tym momencie były dla mnie skomplikowane, ale stopniowo sytuacja uległa zmianie. Moja ocena książki w tej sytuacji, to 7️⃣/🔟

Dzień dobry 🤪
Czytacie książki, które mają was rozwijać w różnych kierunkach?

Za co jesteście dziś sobie wdzięczni 🤔🤔?...

Osiągnąć sukces.

Jak osiągnąć sukces? I jak to zrobić zachowując przy tym stan wewnętrznej samoświadomości i spójności, który umożliwi nam życiową walkę o najwyższe cele? Tego dowiemy się z niniejszej książki, która łączy w sobie dalekowschodnią mądrość ze współczesną filozofią sukcesu.

Zacznijmy może od tego, skąd w ogóle taki tytuł? Wyjaśnienie jest bardzo proste. Tytułowy Budda symbolizować ma duchowy spokój (tak bardzo potrzebny do odnoszenia sukcesów na innych polach),natomiast tytułowy twardziel to pewnego rodzaju alegoria nieustępliwości w parciu do sukcesu. Jeśli się nad tym głębiej zastanowić, to tego rodzaju połączenie ma jak najbardziej sens.

Vishen Lakhiani prezentuje czytelnikowi w kolejnych rozdziałach pewną drogę do osiągnięcia sukcesu. Nie jest ona łatwa, wymaga bowiem samozaparcia, nastawienia na efekty oraz przemodelowania całego sposobu rozumowania, dzięki czemu z jednej strony odnajdziemy wewnętrzny spokój, a z drugiej strony ukierunkujemy się na działanie przynoszące wymierne efekty. W tym celu zaprezentowano czytelnikowi szereg ćwiczeń, które są szalenie pomocne w trakcie pracy nad samym sobą.

Kluczowe w tym wszystkim jest pewne mentalne nastawienie, które – z przyczyn oczywistych – nie powinno być negatywne. Szczęście, sukces – one same nie przyjdą. Trzeba mieć na nie… apetyt :) I wytrwale do nich dążyć, przy okazji przezwyciężając własne słabości oraz tłamszące nas bariery rozwojowe. Warto przy tym ulegać pozytywnym inspiracjom oraz włączyć się w szeroko pojęte wizjonerstwo przyszłego życia, szczęścia i sukcesu. To naprawdę ma szansę zadziałać.

Książkę czyta się lekko, przyjemnie i jest ona przeznaczona absolutnie dla każdego. Wszyscy bowiem chcemy osiągnąć sukces – niezależnie od tego, o jakim polu działania mówimy. Warto zatem dać sobie na to szansę (także dzięki lekturze niniejszej książki).

Dziękuję Onepress za egzemplarz recenzencki.

#buddaitwardziel #sekretduchowejsztukisukcesu #vishenlakhani #onepress

Osiągnąć sukces.

#506 - Budda i twardziel. Sekret duchowej sztuki sukcesu - Vishen Lakhiani - Wydawnictwo Onepress
#66/52/2021

Książka ma 264 strony, swoją premierę miała dnia 23.02.2021 roku i jest to książka z kategorii filozofia, etyka.

"Nie wystarczy zakładać, że ludzie wiedzą, że się troszczysz. Musisz to okazać."

Książka składa się z trzech części:
I - Magnetyzm: Wejdź do wnętrza, żeby przyciągać na zewnątrz.
II - Znajdź swoją moc: Cztery żywioły, które transformują pracę i zwiększają rezultaty.
III - Stań się wizjonerem: Połącz Buddę i twardziela, by zmieniać świat.

Autor jest autorytetem, jeśli chodzi o rozwój osobisty - duchowy. W książce pokazuje nam on swoje spojrzenie na otaczający nas świat zewnętrzny.

Autor zwraca nam uwagę na relacje, na naszą rolę we wszechświecie, ale także na to, jak ważne w naszym życiu jest szczęście.

Książka ma za zadanie pomóc nam zmienić nastawienie dzięki temu, że obala różne mity. Autor zachęca do łączenia w sobie osobowości Buddy, czyli spokoju i radości, oraz twardziela, czyli mocy wprowadzania zmian i kreowania. Dzięki temu odkryjemy w sobie moc do szczęśliwego i spełnionego życia.

Dziękuję za książkę Wydawnictwo Onepress.

#66/52/2021

Książka składa się z trzech części:
I - Magnetyzm: Wejdź do wnętrza,...

Vishen Lakhaini jest autorytetem w dziedzinie rozwoju duchowego. Kieruje firmą Mindvalley, która jest internetową platformą edukacyjną. Jest autorem bestsellera New York Timesa - Kod nadzwyczajnego umysłu.
Dzięki książce jak głosi okładka:
*staniesz się potężnym magnesem, przyciągającym najlepszych ludzi,
* znajdziesz w sobie moc, która pomoże usunąć bariery przeszkadzające ci w rozwoju,
* zainspirujesz się do wyboru misji, dzięki której świat stanie się lepszy,
* staniesz się wizjonerem.
Kiedy sięgam po książki dotyczące rozwoju (a robię to bardo rzadko),pierwsze co mnie zawsze zastanawia to to, dlaczego autorzy takich publikacji mający wszystko, dzielą się swoją wiedzą nie zachowując jej dla siebie. Wiadomym jest, że nie każdy po przeczytaniu takiej pozycji stanie się milionerem, ale zawsze istnieje szansa, że konkurencja choć w minimalnym stopniu wzrośnie. Oczywiście wyjaśnienie zawsze znajduje w środku, ale nie wiem czy jest ono wystarczające. Może dość o moich przemyśleniach, czas napisać coś o książce. Zdecydowanie nie jest ona dla wszystkich. Nie mam tu na myśli podziału: mądry czy głupi. Raczej chodzi mi tu o chęć rozwoju i jego brak. Jeżeli ktoś się zapiera w tej sferze to żadna tego typu pozycja nie zmieni jego nastawienia. Oczywiście przeczytanie jej nie spowoduje, że wzniesiesz się na wyżyny swoich możliwości. To jedynie kolejny przystanek do wspinania się po drabinie sukcesu. A jakie on ma przybrać wymiary zależy od ciebie. Pierwszy raz od dawna czytając taką książkę jak ta miałam wrażenie, że mój iloraz inteligencji nie jest aż tak zły. Autor zadbał o wyjaśnienie trudniejszych słów, podpierał trudniejsze zagadnienia ćwiczeniami. Czego chcieć więcej. Jeżeli interesuje was taka tematyka, zdecydowanie warto mieć taką pozycję na półce.
Dziękuję @wydawnictwo_onepress za możliwość zrecenzowania książki.

Dzięki książce jak głosi okładka:
*staniesz się potężnym magnesem, przyciągającym najlepszych ludzi,
* znajdziesz w sobie moc, która pomoże usunąć bariery przeszkadzające...

• Insta polecajki
  • Rozwojowe