Teologia Tolkiena

Stacja 7
2021-02-24
2021-02-24
teologia religia katolicyzm Tolkien Władca Pierścieni Śródziemie Hobbit

Jakie piękne wydanie książki.Począwszy od okładki poprzez ilustrację wewnętrzne. Tematycznie rozdzielone.Przejrzyste.Słownictwo bogate i wielce poprawne.Tekst zrozumiały.Samym ŚP Tolkienem jako osobą jestem zaintresowana. Twórczość również jest mi znana,za sprawą Syna,który namiętnie czytał o Śródziemiu.

Ocena dotyczy okładki.

Ocena dotyczy okładki.

jako siostra powiem- bardzo interesująca książka którą polecam

jako siostra powiem- bardzo interesująca książka którą polecam

Piękna, merytoryczna i przystępnie napisana; ksiądz-autor zna rejony po których nas oprowadza - bogactwo treści i uczta dla serca i umysłu. Zarzekam się jednakowoż, iż jest to subiektywna opinia młodego tolkienofila i konserwatysty, jeśli nie spełniasz tych warunków możesz mieć zgoła inne odczucia przy zagłębianiu w lekturę ;)

Zapraszam do zaobserwowania bloga: https://www.facebook.com/LACRIMOSUM

Zapraszam do zaobserwowania bloga:...

Kolejna książka w stylu "wiem dobrze co autor miał na myśli i doskonale to objaśnię". Ta pozycja nic nie wnosi do postrzegania świata stworzonego przez Tolkiena. Natomiast dużo mówi o samym autorze , jako osobie która robi z Tolkiena większego katolika niż był. No i co typowe dla tego kultu - wyrywanie zdań z kontekstu, opracowywanie tez na podstawie jednego zdania i uznawanie tego co akurat pasuje. Szkoda czasu na to dzieło.

Bardzo interesujące spojrzenie na twórczość Tolkiena z perspektywy chrześcijańskiej

Ks Adamiak w świetny sposób opisuje wiele bardzo zawiłych spraw. Bardzo przyjemnie się czyta. Samo wydanie książki jest na najwyższym możliwym poziomie. Bardzo ładne ilustracje.

Dodaj cytat z książki Teologia Tolkiena