Beata. Gorąca krew

Okładka książki Beata. Gorąca krew
Beata Kozidrak Wydawnictwo: Agora biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Agora
2021-05-04
2021-05-04
biografia Beata Kozidrak piosenkarka artystka życie

Fajna, ciekawa książka. Momentami bardzo, bardzo szczera. Czyta się szybko, przyjemnie. Bardzo podobały mi się zdjęcia.

Ksiązka szczera. Nie ma tu patosu, udawania. Tak jak w piosenkach Bajmu - tylko to co gra w duszy Beaty. Nie kazdy musi to lubić -a el i tu i w piosenkach czuje się własny styl autorki. I o to chodzi!

W sumie ciekawie się słuchało książki czytanej przez autorkę, która opowiedziała kilka ciekawych anegdot związanych ze swoim życiem i z zespołem Bajm.
Nawet dość ciekawie przeplatała wątki z przeszłości i z bardziej współczesnymi - i z tekstami piosenek. Opowiadała o okolicznościach powstawiania tekstów, i całych piosenek.
W większości jednak odebrałam to wszystko jako przechwałki :)
Ostatecznie ta opowieść nie wniosła zbyt wiele do mojego życia, więc 5 gwiazdek.

W większości jednak odebrałam to wszystko jako...

Książka „Beata. Gorąca krew” to biografia zespołu Bajm i autobiografia jej wokalistki Beaty Kozidrak. Dla mnie szybka i bardzo przyjemna książka. Audiobook w wykonaniu samej Beaty sprawdził się tutaj idealnie. W ten sposób można odebrać tą książkę dokładnie w ten sposób jaki autorka miała na myśli. Cała opowiadana przez Beatę historia przeplata się z dniem jej rozwodu. W książce zobaczymy także sporo prywatnych zdjęć oraz liczne fragmenty piosenek. Dzięki temu pewne teksty udało mi się zrozumieć - co poeta miał na myśli - i to, o czym one tak naprawdę są. Czekałam na tą książkę jakieś pół roku w kolejce w bibliotece, ale myślę, że było warto.

1915

Biografia napisana tak, jak lubię.

Biografia napisana tak, jak lubię.

Grafomania, megalomania k samouwielbienie. Szkoda czasu. Okropny koncept przeplatania "kiedyś" i "teraz".

Bardzo szczera i prosta historia. Pani Beata nikogo nie udaje, nie pozuje. Lecą przekleństwa i leje się alkohol. Fajny zabieg, że historia miesza się że teraźniejszością. W sumie to już gotowy scenariusz na film :)

Opowieść Beaty zaczyna się od czasów jej dzieciństwa, następnie krok po kroku przedstawia nam jak rozwijała się jej kariera muzyczna. W tej opowieści nie brakuje prywatnego życia wokalistki wzbogaconych zdjęciami rodziny. Książka Beaty pozwoliła mi wejść za kulisy kariery muzycznej. Zobaczyć jak wygląda prywatne życie celebrytów. Z jednej strony serce i pasja jest dzielona z pracą, z drugiej strony ciężko jest wyjść z domu żeby zrealizować swój cel bez wzbudzania szumu wokół siebie. W dodatku życie też stawia przeszkody w czasie wykonywanej pracy. Zmiany w kraju mają wpływ na wiele aspektów świata muzycznego i z tym musi zmagać się cały zespół. Dążenie do celu wokalistki zespołu pozwala przeskoczyć wiele utrudnień na ich drodze do sukcesu. I za to podziwiam determinację Beaty. Sięga po swoje, nie boi się spełniać marzeń. Realizuje swoje pomysły wykorzystując swój talent. Niestety nie było mnie na świecie jak powstawał zespół BAJM, ale dzięki historii Beaty zrozumiałam co tak na prawdę kryło się za tekstem jej kilku piosenek, poza moją interpretacją na podstawie mojego własnego doświadczenia. Po przeczytaniu książki czuję się tak jakbym znała i śledziła zespół od ich pierwszych występów. Myślę że fani będą mile zaskoczeni tym, że ich ulubiona postać też jest człowiekiem i ma takie same problemy jak reszta.

Książka zdecydowanie dla fanów piosenkarki oraz zespołu Bajm. Mnóstwo fotografii, historyjek i anegdot związanych z karierą i jej życiem osobistym. Pojawiają się także teksty piosenek wraz z historią ich powstania. Jak na pierwszy raz biografią to mogę uznać to czytelnicze spotkanie za udane.

Zawsze uwielbiałam jej piosenki ,wielu do dziś nie rozumiałam ale myśl o jej szczęściu i łzach oddanych z sercem sprawia, że dostrzegam w niej siebie...
Naprawdę bardzo fajna !!!🥰😍🥰

Naprawdę bardzo fajna !!!🥰😍🥰

Dodaj cytat z książki Beata. Gorąca krew