Król Demonów

Okładka książki Król Demonów
Elizabeth Briggs Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki Cykl: Wezwanie Lucyfera (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Wezwanie Lucyfera (tom 1)
Demon King (Claimed by Lucifer #1)
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-04-14
2021-04-14
Ischim Odorowicz-Śliwa

Okładka książki Krew Zeusa Angel Payne, Meredith Wild
Ocena 5,4
Krew Zeusa Angel Payne, Meredi...
Okładka książki Zarozumiały playboy Sloane Howell, Alex Wolf
Ocena 6,7
Zarozumiały pl... Sloane Howell, Alex...

Lubię takie klimaty więc dla mnie książka super 😊 nie mogłam się od niej oderwać jak tylko zaczęłam czytać do momentu gdy jej nie skończyłam na wieczór 😊

Pragnę kolejnych tomów z polskim tłumaczeniem, czuję niedosyt i pragnę wiecej ❤️

Król Demonów to historia o przeznaczeniu. Główna bohaterka zawiera pakt z diabłem, aby odnaleźć swoją przyjaciółkę. W zamian, Demon dostaje ją i jej duszę, na caly tydzień, co znaczy że może robić z nią to co chce. Oczywiście to nie tylko zwykły układ. Okazuje się, że to co ich wiąże nie jest tylko przelotnym romansem, ale czymś bardziej pierwotnym, czymś co ciągnęło ich ku sobie od zawsze. Historia zawiera w sobie elementy mitologi i fantasty, które idealnie się ze sobą łączą i sprawiają, że lektura nie jest tylko "zwykłym" romansem. Jedyny minus całej książki, to niezbyt subtelna okładka 😅❤️

Początkowo książka nie wciąga, kilka szczegółów kojarzyło mi się z serialem "lucyfer" lecz to kompletnie inna historia. Po kilku rozdziałach zaczęło się robić ciekawie, akcja się rozwinęła, na sam koniec czuje niedosyt. Czekam na kontynuację.

Przyjaciółka Hannah zaginęła w Las Vegas.
Po pomoc w jej odnalezieniu udaje się do Lucasa - playboya, króla Miasta Grzechu i diabła we własnej osobie.
Lucyfer zgadza się pomóc, ale w zamian chce ,aby Hannah spędziła z nim tydzień.
Co zrobi dziewczyna?

Na co dzień nie czytam książek gdzie jest fantastyka.
Skusiłam się na nią, bo po przeczytaniu opisu mnie zaciekawiła.
Dlaczego?
Dlatego, że jestem wielką fanką serialu Lucyfer.
No i niestety niczym mnie nie zaskoczyła.
Wszystko to co działo się w książce nie było mi obce.

Po raz pierwszy mam dylemat, bo nie powiem,podobała mi się książka.
Jednak nie potrafiłam się skupić na niej tak do końca, ponieważ gdzieś z tyłu głowy pojawiał mi się serial.
Wiem,że to dwie różne historie,ale nie dałam rady.
Wybaczcie.

Jeśli oczywiście lubicie takie nadprzyrodzone rzeczy to polecam przeczytać.
Książka jest fajnie opisana i napewno nie będziecie się nudzić 🔥
Znajdziecie w niej dużo akcji oraz tajemniczości.
Momenty między bohaterami są fajne, ale nie mogło być inaczej skoro to sam diabeł.
Mroczny i niebezpieczny.
No i Hannah nie jest wcale taka niewinna i słodka.

Pamiętajcie, że jest to tylko moja skromna opinia.

Przyjaciółka Hannah zaginęła w Las Vegas.
Lucyfer zgadza się pomóc, ale w zamian chce ,aby Hannah spędziła z nim tydzień.
Co zrobi dziewczyna?

Na co dzień nie czytam książek gdzie jest fantastyka.
Skusiłam się na nią, bo po przeczytaniu opisu mnie...

Poznajcie Lucasa Yfera.

Elizabeth Briggs kojarzy mi się z Patricią Briggs, której wybitnie nie trawię. Ale, w końcu Ela to nie Patrycja, a paranormal romance zawsze na propsie, zatem po „Króla demonów” sięgnąć musiałam. A teraz, kiedy skończyłam chciałam się zapytać, kiedy drugi tom?

Hannah przybywa do Miasta Grzechu, aby poprosić o pomoc playboya milionera Lucasa Yfera, który nazywa siebie królem demonów. Dziewczyna nie zastanawia się długo nad propozycją Lucasa, która mówi, iż za pomoc Hannah ma spędzić z nim siedem dni, jak siedem grzechów głównych, jednak Yfer nie zamierza zmuszać jej do stania się jego kochanką.
Dziewczyna zgadza się, gdyż za swoją najlepszą przyjaciółką mogłaby w skoczyć w ogień. Ale płomienie są niczym w porównaniu z układem, na który się zgodziła. Nie tylko ciało Hannah należeć zaczyna do Lucasa Yfera, ale też jej dusza. Król Miasta Grzechu nie jest zwykłym biznesmenem. Jest Lucyferem, który tylko czekał, aby odnaleźć kobietę swojego życia.

„Król demonów” to paranormal, których jest baaaardzo mało na naszym rynku. A szkoda. Historie opowiadające o miłości, gdzie bohaterowie nie są do końca z naszego świata są wciągające i ciekawe. Oczywiście jeżeli są też dobrze napisane, a „Królowi demonów” nie można odmówić jakości.

Elizabeth Briggs świetnie poprowadziła swoją historię. Zaczynając od dziewczyny, która podejmuje się układu z diabłem, przez przejście do lekkiego wątku kryminalnego, po rzucenie nas w cliffhanger, który boli. Nie ukrywam, że chciałabym mieć już drugi tom w rękach, aby dowiedzieć się, co będzie dalej z Hannah i Lucyferem, a może to dalej Lucas?

A skoro wspomniałam o bohaterach to Briggs zrobiła zagmatwanie z poplątaniem, które można rozwikłać od razu. Niemniej jednak jest to wyjątkowo przyjemne. Ja popatrzycie sobie na imię i nazwisko Lucasa Yfera, to powinniście się domyślić gry liter, które są w tych dwóch słowach. Sama Hannah wydaje się być zwykłą dziewczyną, ale nic bardziej mylnego! Autorka nie zostawiła naszej bohaterki nijakiej i rozwinęła jej historię o wiele bardziej, niż mogłam się spodziewać.

W książce widać mocną inspirację serialem „Lucyfer”, aczkolwiek ani trochę mi to nie przeszkadza. Sam serial widziałam do trzeciego sezonu, ponieważ zwyczajnie mnie znudził, a przy lekturze „Króla demonów” znudzona nie byłam ani przez moment. Minusem książki jest to, że bardzo szybko się ją czyta, przez co lektura jest raczej na kilka godzin przed snem, po czym spokojnie można odłożyć ją na półkę.

Kończąc, jestem bardzo na tak. Chciałabym mieć już drugi tom w rękach, aby przekonać się, co dalej z Hannah. Cieszę się, że wydawnictwa zaczynają sięgać po nowe gatunki,

Poznajcie Lucasa Yfera.

Dla mnie rewelacja, książka wciąga od pierwszej strony i bardzo mi się podoba. Czekam na ciąg dalszy!

Czekam na część następną. Super książka.

Czekam na część następną. Super książka.

ciekawy pomysł na główny wątek książki. Zabrakło mi trochę pobocznych wątków, rozbudowałabym większość fabuły. Niemniej jednak oczekując lekkiej książki z motywem demonów i diabłów miło mi się czytało. Żałuję, że kolejne tomy nie są wydane w języku polskim.

Trafiamy do Las Vegas, miejsca pełnego grzechu, pokus i zapomnienia. Hannah jest tutaj jednak z innego powodu - poszukuje przyjaciółki. Po wielu dniach traci nadzieję i udaje się do Króla Demonów. Lucyfer patrzy na wkraczającą do pomieszczenia kobietę. Nie może uwierzyć. To ona! Odnalazła go.

Książka jest naprawdę do przewidzenia. Pomiędzy wątkiem o śledztwie i poszukiwaniach przyjaciółki Hannah, Lucyfer próbuje uwieść kobietę. Co jak wszyscy wiemy nie jest żadnym wyzwaniem. Ogólnie cała otoczka związana z mitologią i biblijnymi Aniołami i Demonami jest bardzo nudna. Nie wprowwadza to nic do historii, poza cudnwnymi mocami z jakich mogą korzystać. Gdyby książka mówiła tylko i wyłącznie o przystojnym miliarderze, byłaby kolejną pozycją z wielu jakie już dawno pojawiły się na rynku.
Cały ten nadprzyrodzony wątek jest tak niepotrzebny. Może gdyby podejście autorki było inne do tego tematu, bardziej zainteresowało mnie treścią. Fabuła nie jest wymagającą a większość wydarzeń można przewidzieć już na początku czytania książki. Myślałam, że po kilkudziesięciu stronach będzie lepiej, ale książka nie zmienia swojego biegu. Do końca jest takie samo tępo akcji a te 7 dni spędzone z diabłem to równie nieistotne co wiele innych wątków. Może II tom będzie o wiele lepszy niż to wprowadzenie.

Książka jest naprawdę do przewidzenia. Pomiędzy wątkiem o śledztwie i...