Złodziej pocałunków

Okładka książki Złodziej pocałunków L.J. Shen
Okładka książki Złodziej pocałunków
L.J. Shen Wydawnictwo: Edipresse literatura obyczajowa, romans
The Kiss Thief
Edipresse
2021-05-19
2021-05-19
2019-01-07
Sylwia Chojnacka
Mafia Małżeństwo

środek taki boski a okładka taka tandetna.

środek taki boski a okładka taka tandetna.

Jedna z ciekawszych historii miłosnych, poruszająca wiele trudnych kwestii miłosnych... Zazdrość, zaufanie, zaangażowanie, kompromis, wybaczanie. Piękna historia.

To jest książka której nie można oceniać po okładce, która kompletnie nie pasuje do treści
Szybko się czyta, a sama historia z pomysłem

Szybko się czyta, a sama historia z pomysłem

Dużym zaskoczeniem było dla mnie, gdy się okazało, że to pośrednio romans mafijny, ale tylko pośrednio dziejący się wśród mafii i może dlatego nie był dla mnie męczący i nie omijałam go szerokim łukiem. Nie było to złe, ale nie było też nadzwyczajne. Co pewne, to chwilę mi zajęło przypomnienie sobie fabuły, ale było spoko, aby sobie coś przeczytać przed halloween.

Wciągająca, ciepła, romantyczna i momentami erotyczna powieść o córce mafiosa i wysoko postawionym polityku. Są dla siebie jak woda i ogień przez różnice ich charakterów i poglądów.
Czyta się jednym tchem.

Czyta się jednym tchem.

Nie dałam rady przeczytać całej. Nie moje to klimaty. Główna bohaterka od pierwszych stron naiwna, dziecinna. Jakiś sztuczny klimat ... To moje pierwsze spotkanie z autorką. Zrobię jeszcze jedno podejście do innej historii.

Z twórczością tej autorki spotykam się jako czytelniczka już drugi raz i jest to ponowne udane spotkanie. Tym razem miałam okazję za sprawą Edipresse Książki i Empik Go przeczytać "Złodzieja pocałunków".

Senator Wolfem i Francesca pochodzą z dwóch różnych światów. On wpływowy i bogaty polityk z przeszłością, ona – córka bossa mafii, wychowana na księżniczkę mieszkająca w złotej klatce. Patrząc na to z boku, może się wydawać, że ma wszystko – pozycję, pieniądze, bogatą rodzinę, ale czy naprawdę? Została wychowana w poczuciu wyjątkowości, bez przyjaciół i bliskich, z którymi mogłaby porozmawiać. Ma na siebie tylko jeden plan. Wyjść za kogoś równego sobie, z tego samego mafijnego kręgu. Ma na imię Angelo. Do tej pory więc wszystko jest proste. Wystarczy tylko zrealizować cel i gotowe. Jednak sytuację komplikuje bal i nieoczekiwany pierwszy pocałunek tajemniczego nieznajomego. To nie tak miało się stać! Tylko Angelo mógł według niej to zrobić, a stało się inaczej, co doprowadziło do katastrofy.

Tym tajemniczym okazuje się bowiem Wolfe Keaton – największy wróg ojca dziewczyny, który – aby dokonać wcześniej zaplanowanej zemsty – te dużo starszy mężczyzna postanawia ożenić się z nastolatką. To typowy zimny drań nieuznający sprzeciwu. Nie trudno się domyślić, że Francesca nienawidzi swojego przyszłego męża, ale nie ma wyjścia – musi spełnić jego wolę. Wszystko przez głęboko skrywane tajemnice z przeszłości. Ojciec nie mógł się sprzeciwić, a dla niej oznacza to jedynie tragedię. Czy jednak, mimo niechęci ze strony obojga, uda się im pokochać oprawcę i stworzyć szczęśliwe małżeństwo? Tego dowiecie się po przeczytaniu książki.

Dla mnie jest to współczesna opowieść o pięknej i bestii. Niby przewidywalna, ale jednak nieustannie zaskakuje. Jest tu wszystko – nienawiść, gniew, mrok, chęć zemsty, ale czytelnik odnajdzie na kartach powieści również miłość, uniesienia, tęsknotę oraz szczęście.

Francesca uznawana powszechnie za piękność, jest na ustach wszystkich członków mafii. W domu miała własną służącą, która pomagała jej we wszystkim. Mając za sobą taki bagaż doświadczeń, nie mogła liczyć na poważne traktowanie ze strony przyszłego męża, który od samego początku uznał ją za piękną, ale głupią. Jak to jednak w takich sytuacjach bywa, coś zaczyna się zmieniać.

Wolfem to jeden z tych typów, których jednocześnie można pokochać i znienawidzić. Wszystkich traktuje z góry i wykorzystuje do swoich celów. Czytając kolejne rozdziały, miałam wobec niego mieszane uczucia. Nie byłam w stanie przewidzieć, jak się w danym momencie zachowa, co zrobi. Nie byłam pewna jego emocji i uczuć.

Jak przystało na romans, nie zabrakło w książce również scen seksu, ale nie są one takie typowe jak w innych czytanych przeze mnie powieściach. Nie mają w sobie nic z brutalności i nie mają za zadanie zniewolić kobiety, co jednak nagminnie wykorzystuje się we współczesnej fabule. Tutaj autorka przemyciła odrobinę erotyki przeplatanej z emocjami bohaterów.

Te wszystkie niedomówienia, niejasności są wynikiem genialnej fabuły pełnej nieoczekiwanych zwrotów, niekończących się dylematów wewnętrznych obojga bohaterów. Zrozumienie ich ułatwia narracja przedstawiona z dwóch perspektyw – Francesci oraz Wolfema. To oni mają w sobie pewnego rodzaju mrok i tajemnice, o których dowiadujemy się dopiero w miarę rozwoju sytuacji. Ta chęć poznania, co dalej nie pozwala ani na moment oderwać się od książki i na długo pozostaje w pamięci. Autorka sprawiła bowiem, że o mafii i jej porachunkach znów dowiedziałam się czegoś nowego. Serdecznie polecam. Czyta się jednym tchem.

Książka bardzo mocno średnia. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i nie wiem czy nie ostatnie, mimo iż dużo jej książek czeka na liście do przeczytania. Książka nudna, irytująca i po prostu męcząca. Po raz kolejny przesłuchałam tylko dlatego że już zaczęłam, książka była dość krótka a ja potrzebowałam wypełniacza czasu.

Umówmy się Wolfe'a nie dało się polubić. Był tak irytującą postacią, że po raz kolejny dziwie się że dotrwałam do końca książki, zwłaszcza że Francesca, jego żona była płytka jak woda w kałuży, a w dodatku była udręczonym życiem ptaszkiem w klatce. Zero chemii, zero iskry, zero jakiejkolwiek głębi uczuć, bo praktycznie uczuć tu nie było. Miłość która się tu narodziła kompletnie do mnie nie przemówiła, dla mnie wzięła się znikąd i była zwyczajnie płytka.

Wątek mafii chyba tylko dlatego że książki o mafii dobrze się sprzedają. Absurd gonił absurd. A sceny seksu... no cóż komuś ewidentnie przydałaby się edukacja seksualna.

Naprawdę zaskakują mnie aż tak wysokie oceny... Ja daje 5/10 i mocno przemyśle inne książki tej autorki.

Umówmy się Wolfe'a nie dało się polubić. Był tak...

Wciągająca, i bardzo ciekawa książka. Czyta się ją jednym tchem. ♥️

Wciągająca, i bardzo ciekawa książka. Czyta się ją jednym tchem. ♥️

Ponad rok czasu czekałam, żeby zabrać się do czytania. A wszystko prze okładkę , zniechęciła mnie na maxa, mimo , że opis zachęcał.

Proszę nie popełniajcie mojego błędu. Książka mnie zauroczyła. Niezmiernie przyjemnie spędzałam czas .
Zdecydowanie polecam.

Zdecydowanie polecam.