Inkwizycja Michała Anioła

2021-02-10
2021-02-10
Mateusz Kłodecki

więcej Więcej

"Inkwizycja Michała Anioła" Matteo Strukul, to historia jak sam tytuł nam podpowiada Michała Anioła, czyli jednego z najbardziej fascynujących i kontrowersyjnych postaci w dziedzinie sztuki.
Ja co do tej książki miałam ogromne oczekiwania, gdyż Michał Anioł i jego geniusz zawsze mnie bardzo ciekawił i myślałam, że ten tytuł mógłby okazać się dla mnie taką perełką. Jednak...

Michał Anioł, wielki artysta i rzeźbiarz. Twórca fresków w Kaplicy Sykstyńskiej. Jest już starszy i coraz bardziej przygnębiony, jednak przyjaźń z Vittorią Coloną i złodziejką Mojrą dadzą mu szanse na wyjście z tej depresji.

Rzym za czasów papieża Pawła III powoli tonie niszczony przez skandale związane z korupcją i nepotyzmem. Do tego pojawiły się wystąpienia Marcina...

• 52 książki 2021
  • Poszukuję