Nawrócony

Novae Res
2021-02-10
2021-02-10
9788382190793

Trzy razy nie, czytając tą książkę straciłam dzień mojego życia.
Pomijając już fakt, że znowu pojawia się motyw gangstera, który magicznie przechodzi przemianę duchową. Zapominając o tym, że w tej książce schemat powiela schemat. Przymykając oczy na błędy w tekście, który moim zdaniem też średnio nadaje się do czytania, bo czasami dialogi były tak dziwne, że nie wiedziałam o co chodzi. To i tak absurd goni absurd. Według mnie ciężko znaleźć w tej książce coś pozytywnego. Irytująca bohaterka, której zachowanie bardziej dziwne być nie może i głównego bohatera, który też mi się nie podoba. Akcja jest bardzo szybka, ciężko odnaleźć się w wydarzeniach. O zakończeniu już nawet nie wspomnę, bo chociaż tego się nie spodziewałam, to jest tak głupie, że aż głowa boli.
Moim zdaniem nie warto czytać tej książki, tym bardziej, że okładka nawiązuje do innej książki o podobnej tematyce (chociaż może ciężko to porównać).

Trzy razy nie, czytając tą książkę straciłam dzień mojego życia.

Książka "Nawrócony" opowiada historię Sary i Adama. Sara jako dziecko została podrzucona do zakonu. Przy dziewczynce była karteczka z prośbą o opiekę i aby nikomu jej nie oddawać. Lata mijały, dziewczynka dorastała przy siostrach i ojcu Witoldzie, który zastępował jej ojca, a zakonnice kochały ją bezgranicznie, otaczały miłością. Jej przeciwieństwem jest Adam który nie miał łatwego życia, jako dziecko nie zaznał ani odrobiny miłości, szybko musiał dorosnąć. Stał się bezwzględną głową mafii, handlował narkotykami i nie tylko. Drogi tej dwójki przecinają się w kościele, gangsterzy chcą zmusić księdza do udzielenia ich koledze ślubu. Chociaż dzieli ich wszystko, to jednak coś ich do siebie przyciąga. Czy głowa mafii zdobędzie serce dziewczyny? Czy te dwa światy mogą być razem?

Książka napisana jest lekkim, prostym językiem. Fabuła bardzo fajnie poprowadzona, czyta się z zaciekawieniem i szybko. Wątek mafijny, który nie jest zbyt brutalny. Historia opowiada o miłości, wierze w drugiego człowieka i podarowaniu mu drugiej szansy, nikt nie jest idealny, każda osoba zasługuje na drugą szansę. Historia tej dwójki jest przepełniona miłością "Nigdy nie jest za późno, by obudzić w sercu miłość" chociaż serce jest z kamienia. Zakończenie wprawiło mnie w osłupienie, pomyślałam, omg co tu się dzieje? Tego się nie spodziewałam. Czy polecam książkę? Oczywiście, że tak, ale sami musicie przeczytać i wyrobić swoje zdanie.

Sara została porzucona jako niemowlę i wychowana w klasztorze wśród sióstr zakonnych. Jest piękną i mądrą dziewczyną, która za murami kościoła stara się prowadzić normalne życie młodej kobiety. Pewnego dnia podczas nieprzyjemnego zdarzenia poznaje Adama i jego „ludzi”. Mężczyzna latami walczył o swoje i w półświatku wypracował sobie mocną pozycję. Gdy siłą próbują wymusić udzielenie ślubu koledze, w obronie księdza staje waleczna „Sarenka”. Adam nie może zapomnieć o dziewczynie. Okaże się, że będzie potrzebował jej pomocy.. Czy drogi tych dwojga skrzyżują się już na zawsze?
Wczoraj skończyłam czytać i do dziś mam plątaninę myśli. To mogła być genialna książka… Piękna okładka, ciekawy opis, pomysł na wplecenie wątku gangsterskiego w świat klasztorny. Jednak nie zagrało to do końca dobrze. Historia mnie zmęczyła, momentami nudziłam się i czytanie zajęło mi o wiele dłużej niż zwykle. Jak początek był dość ciekawy i dynamiczny, tak po pewnym czasie akcja zaczęła spowalniać aż całkowicie znikła. Miałam wrażenie, że Adam i jego ekipa to raczej nie gangsterzy a banda osiedlowych „łysych”. „Sarenka” w co drugim dialogu powodowała wzrost mojego ciśnienia i zupełną irytację. Akcja przeskakiwała, ledwie się poznali, wzięli ślub. Wątek z pochodzeniem Sary wziął się dla mnie znikąd. Dziwne było to, że jej porzucenie nie zostało przez kilka lat zgłoszone. Matka nie dała jej nazwiska ojca, a jednocześnie chciała ukryć, bo mógł być to ktoś niebezpieczny . Dużo wątków się pojawiało i znikało, nie doczekały się dokończenia. No i zakończenie… Było pewnym zaskoczeniem, jednak nie wbiło mnie w fotel, było raczej dziwne, trochę oderwane od rzeczywistości, raczej odetchnęłam z ulgą, że to już koniec.
„Nawrócony” jest drugą książką autorki więc część błędów jest jak najbardziej zrozumiała. Według mojej skromnej opinii chciałabym aby w przyszłości starała się popracować nad kreacją bohaterów i rozbudowaniem fabuły. Książka jest dość krótka, napisana prostym językiem więc dość szybko się ją czyta. Czy polecam? Oczywiście, że tak. Odbiór danej książki jest indywidualny i zawsze zachęcam aby samemu wyrobić sobie własne zdanie.

Sara jako niemowlę została porzucona przez matkę . Wychowana przez zakonnice , dobra,uczynna, studentka.
Napotyka na swojej drodze Adama.
Mężczyznę ,który musiał szybko nauczyć samodzielności i został członkiem mafii.
Sopocki gankster i wychowanka zakonnic .
Mieszanka dobra i zła , złączona miłością od pierwszego wejrzenia.
Zbieg wyrażeń pozwala Adamowi odnaleźć w sobie ukryte dobro.
Mimo , że zakochanych dzieli niemal wszystko , ich uczucie popycha ich do walki o swoje szczęście .
Ewa Carla stworzyła cudowna , zapierająca dech w piersiach historię miłości.
Odsłania perspektywę uczucia, które rzadko kiedy zdarza się w realnym życiu , a o którym każdy marzy .
Lekkie pióro autorki jest wyczuwalne w lekturze , dzięki czemu czyta się lekko .
Momentami humorystyczna , a zarazem ciągnąca łzy do oczu.
Książka wciąga od pierwszej strony, chęć przerwania jest wręcz niemożliwa .
Zapowiedziane zaskakujące zakończenie doprowadza do płaczu .
Mam nadzieję , że niebawem będziemy mieli okazję zapoznania się z 2 częścią książki "NAWRÓCONY".
Jeżeli nie czytałaś/eś tej cudownej historii miłości Sary i Adama , serdecznie zachęcam bo naprawdę warto.

Napotyka na swojej drodze Adama.
Mężczyznę ,który musiał szybko nauczyć samodzielności i został członkiem mafii.
Sopocki gankster i wychowanka zakonnic .
Mieszanka dobra i zła , złączona miłością od pierwszego wejrzenia.
Zbieg wyrażeń pozwala Adamowi odnaleźć w sobie...

Dzięki uprzejmości @carla.ewa @wydawnictwo_novaeres mogłam przeczytać książkę "Nawrócony".
Od razu powiem, że bardzo podoba mi się okładka, jest w moim klimacie i w moim ulubionym kolorze ❤️
Zaintrygował mnie opis, a jak było z treścią? O tym za moment.
Bohaterami książki są Sara i Adam. Sara jako niemowlę została porzucona przez matkę. Była wychowywana przez siostry zakonne i ojca Witolda. To była jej rodzina.
Pewnego dnia, podczas nieprzyjemnego incydentu, czyli ataku na księdza, Sara poznaje Adama... Mężczyzna miał w sobie "to coś", co przyciągało dziewczynę...
Mimo iż Adam nie był dobrym człowiekiem, miał w sobie ludzkie odruchy...
❗"na mieście uchodziłem za twardziela i skurwysyna bez litości i skrupułów."
❗"czułem się królem świata, chociaż gdzieś tam w środku ciągle pozostawałem w miarę skromnym chłopakiem, który za wszelką cenę pragnął wydostać się z biedy, w której dorastał."
Kim tak naprawdę jest Adam? W co zamieszany jest mężczyzna? Kim tak naprawdę jest Sara? Co łączy dziewczynę z Ukrainą?
Czy tych dwoje będzie ze sobą? Czy ich życie jest zagrożone?
❗" nikt z natury nie jest zły, to ludzie i otoczenie czynią takim człowieka. Brakuje nam wiary i miłości, nie mamy po prostu czasu, by zdołać się ich nauczyć. Nie ty jeden, chłopcze, zbłądziłeś, ale rzeczą ludzką jest błądzić, by w końcu odnaleźć właściwą drogę. "
Jak potoczy się znajomość Sary z Adamem?
❗" pamiętaj, serce nie sługa, nigdy nie wiemy, kto jest nam pisany ".
Czy Adam naprawdę jest złym człowiekiem? Nikt nie jest idealny, nie mamy prawa nikogo oceniać.
❗" Nie wiemy, ile dobrego ten chłopak zrobił w swoim życiu, żeby zadośćuczynić złym uczynkom ".
Książka mi się podobała z małym zastrzeżeniem, otóż momentami akcja pędziła za szybko. Postać walecznej Sary bardziej mi się podobała niż później... Potem stała się potulna, było za spokojnie... A książka ma w sobie pazur... Oczywiście to moje zastrzeżenie.
Całość oceniam wysoko, bo polubiłam Adama i uważam, że każdy zasługuje na szansę, lepsze życie. Wszystko zależy od nas, czy chcemy zmian w swoim życiu. Czy ludzie się zmieniają? Raczej tak, ale czy na lepsze? Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć.
❗"mafia jest jak rodzina, a od rodziny nie da się przecież odejść na zawsze".

Jeszcze jedna rzecz, nie zgadzam się z zakończeniem, dlatego spodziewam się dalszego ciągu tej historii. Czy będzie? Oto pytanie do autorki.
Podsumowując, książkę z czystym sumieniem mogę Wam polecić.

Zaintrygował mnie opis, a jak było z treścią? O tym za moment.

"Musisz patrzeć sercem, nie tylko oczami, wtedy dostrzeżesz o wiele więcej".

"Nigdy nie jest za późno, aby obudzić w sercu miłość"

"Nawrócony" to romans z wątkiem mafijnym. Autorka wplotła mafię do świata duchownych. Po przeczytaniu opisu spodziewałam się świetnej książki, która mnie z pewnością nie zawiedzie. Czy było tak tym razem?

Główną bohaterką jest Sara, która została podrzucona jako niemowlę, pod drzwi zakonu. Wychowują ja siostry zakonne. Pewnego dnia, do zakonu wpadają gangsterzy, na czele ze swoim przywódcą Adamem. Żądają, aby ksiądz Witold udzielił ślubu zakochanej parze. Ksiądz stawia warunki, co nie podoba się to gangowi. Ksiądz zostaje pobity, a w jego obronie staje pyskata i odważna "Sarenka", która wpada w oko Adamowi. Od tego spotkania, życie tej dwójki zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni.
Co los szykuje dla tej dwójki? Czy dziewczyna odkryje swoje pochodzenie? Jaka tajemnica wyjdzie na jaw?

Mam bardzo mieszane uczucia. Ta książka nie była zła, ale też nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia. Wiem.. zawsze powtarzam, że książki to fikcja literacka i trzeba je traktować z przymrużeniem oka. W przypadku tej książki było mi naprawdę ciężko odciąć się od realnego świata, który ciągle przekładam na fabułę książki. Nie mogłam " wejść" i wczuć się w klimat powieści. 🤷
Szczerze mówiąc, czułam niedosyt wątku mafijnego. Zdecydowanie bardziej gustuję w bezwzględnych mafiozach, a Adam nie nie sprawiał takiego wrażenia. Ogromnym plusem tej książki były potyczki słowne między Sarą, a Adamem. Humoru nie brakowało też kolegom Adama. Byli naprawdę zgraną paczką i świetnie uzupełniali się, podczas różnych akcji. Bardzo polubiłam księdza Witolda. To naprawdę ciepła osoba, na której mogą polegać wszyscy. Daje szansę każdemu i zawsze widzi dobroć w człowieku.. ❤️ Okładka książki kupiła mnie od pierwszego spojrzenia. Książkę przeczytałam bardzo szybko, a wszystko dlatego, że została napisała prostym językiem. Najbardziej zszokował mnie koniec książki. Był nierealny, ale zaskakujący. Uważam, że warto samemu przeczytać książkę i wyrobić sobie o niej zdanie. Jeżeli szukacie książki z wątkiem mafijnym, który nie jest zbyt brutalny, to ta książka jest dla Was.

"Musisz patrzeć sercem, nie tylko oczami, wtedy dostrzeżesz o wiele więcej".

"Nigdy nie jest za późno, aby obudzić w sercu miłość"

Główną bohaterką jest Sara, która...

Sara zostaje porzucona na schodach kościoła gdy miała kilka dni. Zakonnice waz z księdzem wychowały ja na wspaniała dziewczynę, która jednak nie wie nic o swoim pochodzeniu. Gdy pewnego dnia do klasztoru wpada grupa niebezpiecznych mężczyzn z tatuażami żądających udzielenia ślubu bez możliwości odmowy , świat Sary zmienia się o 180 stopni. Ich szef Adam był zupełnie inny, twardy na wierzchu jednak miękki w środku. Od pierwszej chwili zapragnął dziewczyn, która na nich nawrzeszczała i się ich nie bała. Gdy mężczyzna zostaje postrzelony i jest poszukiwany w całej Polsce , zostaje umieszczony w klasztorze gdzie nikt go nie będzie szukał a jego opiekunką zostaje Sara. Podczas kilku tygodni para zakochuje się w sobie. jednak ich szczęście nie trwa długo gdyż dziewczyna okazuje sie być córką największego wroga Adama. Dalszego ciągu sytuacji nie zdradzam jednak przyznam że wszystko było by oklej, gdyby nie zakończenie. Cały zamysł na opowiadanie był genialny jednak kocówka kompletnie się nie udała autorce.

Pomysł był naprawdę dobry, oryginalny. Jednak z wykonaniem gorzej. Nie wiem strasznie ciężko mi się to czytało. Język, dialogi były jakieś takie sztywne.
I ja się pytam gdzie ten niby wielki gangster? Jak dla mnie od początku postać Adama była nijaka. Myślałam, że ta jego przemiana będzie bardziej widoczna, a autorka potraktowała to strasznie "po łebkach". Postać Sary też jakoś nie przypadła mi do gustu.
Niestety pomysł fajny ale totalnie zmarnowany, fabuła mimo, że początkiem orginalna to im dalej tym gorzej. Utarte schematy. Wrogość, za chwilę się kochają, zaraz łóżko, ciąża...
Szczerze żałuję zmarnowanego czasu.

Zacznę od tego, że pomysł na fabułę był fantastyczny! Po opisie nie spodziewałam się takich rewelacji. 😁
Mianowicie w jednej książce mamy sprytnie połączone: zakon karmelitanek, ukraińską i polską mafię, romans i akcję niczym z filmów.

Historia Adama i Sary wciąga od samego początku. Jest między nimi chemia, której żadne z nich się nie spodziewało, a relacja szybko nabiera poważnego charakteru. Poziom problemów, z którymi muszą się zmierzyć główni bohaterowie wzrasta proporcjonalnie do siły łączącego ich uczucia. Ukraińscy "gangusi" zaczynają interesować się Sarą, a Adam zrobi wszystko, żeby ją ochronić i zapewnić jej bezpieczeństwo. Ale czy uda mu się stawić czoła bossowi mafii zza wschodniej granicy?

Jak już wspomniałam cały zarys opowieści był fajnie przemyślany, zwroty akcji zaskakujące i płynnie przechodzące jeden w drugi. Dlatego było mi mało 😆. Można by było "wydusić" z tego nawet dwa tomy, opisując szczegółowiej np. plany działania czy akcje przerzutów narkotykowych. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to fakt, że czytając miałam wrażenie, że gdzieś po drodze przegapiłam rozdział w którym Adam i Sara się w sobie zakochują. Jakby od momentu poznania się do wyznania miłości, ktoś mi wyrwał strony.

Nie mniej jednak, czytało się lekko i przyjemnie. Docinki między chłopakami były zabawne, a akcja choć trochę za szybka to zdecydowanie oryginalna. 🤩

Jak dotarłam do końca książki to myślałam, że się duszę, serce pękło mi dosłownie na pół. 💔 No tego to się w życiu nie spodziewałam, więc wielkie brawa. Mam cichą nadzieję, że takie zakończenie to furtka do napisania kolejnego tomu, czego życzę autorce i sobie 😁

Zachęcam do przeczytania choćby dla pomysłowości w budowaniu historii ❤️

Dziękuję za możliwość przeczytania książki wydawnictwu oraz autorce.

Do przeczytania książki zachęcił mnie opis książki. Mało kiedy sugeruje się opiniami innych, bo wiem, że każdy lubi co innego.

"Nawrócony" to historia życie Sary i Adama.
Sara, jako maleńkie dziecko została porzucona przez matkę w klasztorze. Lata płynęły, a nikt po nią nie przyszedł. Dziewczyna pod opieką sióstr zakonnych i ojca Witolda wyrosła na bardzo mądra i piękną kobietę o dobrym sercu.

Adam w dzieciństwie walczył z biedą i żeby się z niej wyrwać zaczął handlować narkotykami. Stał się potężnym gangsterem.

Pewnego dnia drogi tych dwojga się przecinają, a życie ich wywraca się do góry nogami. Zarówno Sara jak i Adam nie spodziewali się czegoś takiego. Ale czy uda im się ułożyć wspólnie życie? Czy nikt nie stanie im na drodze?

Pomysł na książkę oryginalny. Autorka wplątała w życie zakonu, życie gangsterskie. Bardzo polubiłam postać ojca Witolda, który zawsze wiedział co powiedzieć i nawet złych ludzi próbował nawrócić. Choć główny bohater miał być bezwzględnym gangsterem, to w moich odczuciach jednak nim nie był, brakowało mi mroczniejszej strony Adama. Zakończenie wywołało we mnie bardzo dużo emocji. Polecam
love.s.books

Dziękuję za możliwość przeczytania książki wydawnictwu oraz autorce.

"Nawrócony" to historia życie Sary i Adama.

• Przeczytane 2021
  • TBR