Polskie morderczynie

Muza
2013-02-05
2008-01-01
morderczynie zabójstwa

Poprawne. I w sumie tyle zostaje po lekturze, ciężko nie mieć wrażenia, że napisano tę książkę na siłę

Ogólnie książkę czyta się szybko, napisana przystępnym jezykiem ( niekiedy za bardzo szczegółowa).

54/52

Bardzo dobra książka, o polskich kobietach - morderczyniach. Każdy rozdział przedstawia osobną historię. Oparty jest na aktach sprawy. Pokazuje morderczynie od różnych stron, także zwykłych - rodzinnych. Przedstawia ich zalety, wady, relacje rodzinne oraz dzieciństwo.

Książka zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie, a w szczególności opisy morderstw.

Jedno wielkie usprawiedliwianie zbrodniarek. Żałosne.

Poruszony temat bardzo ciekawy, aczkolwiek z czasem czułam już lekki przesyt. Historie były często podobne, co oczywiście nie jest winą autorki, ale ostatecznie powtarzalność nie pomaga tej książce. Styl pisania natomiast przypadł mi do gustu.

Ciekawa treść, ubrana w zwierzenia skazanych porównane z suchymi faktami z akt sprawy. Takie zderzenie dawało w niektórych przypadkach wrażenie dwóch różnych sytuacji, ale takie bywa postrzeganie naszych czynów, takie w sumie powiedzenie jest, które doskonale może się tu wpasować, że perspektywa zależy od miejsca siedzenia. Solidna dawka emocji, ale czegoś jednak mi...

szkoda tracić czas na opowieści zabójczyń... Powód - niech każdy sam oceni. Reszta to ogólnikowe relacje z rzeczywistych wydarzeń. Jedna gwiazdka (z tych trzech) za ostatnie rozdziały

Ciekawa ksiazka, ale nie porywajaca.
Najbardziej utkwila mi w pamieci historia kobiety z problemami psychicznymi. Chcialabym zrozumiec lepiej jak taka osoab znalazla sie w wiezieniu (a nie w zakladzie psychiatrycznym), jednak ksiazka nie odpowiedziala na to pytanie.
To moja kolejna pozycja w biblioteczce K. Bondy i kolejna w sumie rozczarowujaca.

4 647
    2 862