Polskie morderczynie

morderczynie zabójstwa
literatura faktu
2013-02-05
morderczynie zabójstwa

Nie przypadły mi do gustu kryminały Katarzyny Bondy, ale ta książka jest świetna. Czternaście portretów morderczyń. Każdy zaczyna się zdjęciem, a potem opowieścią skazanej. Niektóre z nich wydają się ciepłymi, sympatycznymi kobietami. Dlatego tym bardziej szokuje, gdy po każdej opowieści dostajemy informację o popełnionej zbrodni. Bardzo wartościowa pozycja.

Opinia pochodzi z :

Nadrabiając zaległości musiałam sięgnąć po kolejną (choć wcześniejszą) książkę Pani Katarzyny Bondy.
Tym razem „Polskie Morderczynie”, książka bardzo złożona, skomplikowana, o otwartej kompozycji. Czytelnik sam, własnym systemem wartości może, ale nie musi ocenić to, co właśnie przeczytał.
To trochę...

Czternaście kobiet, których życie oparło się na wspólnym mianowniku – artykule 148 Kodeksu Karnego, którego pierwszy paragraf rozpoczynają słowa Kto zabił człowieka…. To stwierdzenie zupełnie nie pasuje do uczuciowych, subtelnych opiekunek domowego ogniska czy też silnych, niezależnych, stawiających czoła wszelakim trudnościom losu Kobiet. Literatura faktu, nad którą dziś...

Ponad dekadę temu Katarzyna Bonda przeprowadziła kilkanaście rozmów z kobietami odsiadującymi w polskich więzieniach wyroki za morderstwo. Efektem tych rozmów jest ta książka. Bardzo podoba mi się pomysł na konstrukcję książki. Każdy rozdział to rozmowa z jedną kobietą. Rozdział rozpoczyna się od zdjęcia "polskiej morderczyni". Patrzymy na te zdjęcia i widzimy zwykłe...

Byłoby świetnie, gdyby nie błędy ortograficzne i gramatyczne. Pani Katarzyno, po Pani bym oczekiwała jednak poprawnej polszczyzny...

Z jednej strony ciekawa, ale z drugiej - inne Bondy są ciekawsze. Wybrany schemat pod koniec nudzi, szczególnie, kiedy historie opowiadane przez morderczynie powtarzają się w aktach.

Nie porwała mnie ta książka. A szkoda bo lubię K.Bonde ale no nie tutaj.

ciężka do przeczytania ale dla osób które lubią tą tematykę, lub się interesują (ja) ciekawa. Autentyczne historie 14 kobiet skazane z art 148. Każda inna historia a łączy ich -zabójstwo i więzienie. Każda ma inny motyw i sposobność popełnienia czynu. Wywodzą sie z różnego środowiska.

PolskieMorderczynie @katarzynabonda @wydawnictwomuza

Witajcie kochani. Dzisiaj przychodzę z książką, którą przeczytałam w zeszłym tygodniu. Było to moje pierwsze, czytelnicze spotkanie z tą autorką.

Jest to zbiór reportaży, biografii 14 morderczyń, które łączy tylko Art.148 KK. Brzmi on następująco:
Zabójstwo (art. 148) § 1. Kto zabija człowieka, podlega karze...

Bardzo ciekawa książka. Podoba mi się szczególnie to że najpierw bohaterka opowiada jak według niej doszło do zbrodni, jak wyglądało jej życie itd a później możemy dowiedzieć się jak było naprawdę. Polecam

Dyskusje

3 992