Anxious People

2020-09-08
2020-09-08
napad bank grupa nieznajomych
Inne

Zatrzymałam się jakoś w połowie i dalej już tylko przekartkowałam. Tak jak zaczyna zaczyna się dobrze i kilka-kilkanaście pierwszych rozdziałów zarysowywuje i spaja nam ze sobą historie poszczególnych bohaterów, tak potem gdzieś ten flow ginie; rozdziały z przesłuchania strasznie męczące i niewiele wnoszące; "komediowe" fragmenty są komediowe na takiej zasadzie, że czujemy, że miało być śmiesznie, ale czy jest..? Ogółem mocno średnie

2089

Genialna. Z jednej strony to zakręcona komedia o nieudanym napadzie na bank i wzięciu zakładników. Z drugiej to przejmująca opowieść o nas samych, zagubionych, często na skraju załamania, próbujących żyć najlepiej jak potrafimy. Książka pełna trafnych przemyśleń na temat ludzi i życia.

nice

nice

Potrzebowałam tej książki, była spokojna, bez wybuchów, akcji i spadających fajerwerek. Po prostu książka o ludziach i ich historii. Wybitne. Śmieszne. Dobre.

Nie rozumiem fenomenu tej książki. Czytałam ją pół roku. Ile razy chciałam ją zostawić, nie kończyć - nie zlicze. Zdążyło mi się to po raz pierwszy. Czy polecam? Nie. Czy będę czytać coś tego autora? Dam szansę, ale nie prędko.

Słodko gorzka, lekkim piórem pisana, powieść, którą spokojnie można łyknąć w jeden wieczór. Od początku do końca z każdą stroną zdradzane jest nam coraz więcej szczegółów dość zagmatwanej historii pewnego napadu na bank i jego konsekwencji. Polecam

Początkowo wszystko wydawało się chaotyczne. Z czasem historie bohaterów mocno mnie wciągnęły i dogłębnie poruszyły.
Książka o różnych aspektach miłości, związkach, uczuciach, ludziach. O tym, że świat jest jednak mały, że czasami jeden nasz drobny ruch, coś co zrobimy, może pociągnąć za sobą lawinę innych wydarzeń, zmienić bieg historii. O tym, że nigdy nie wiemy jaką rolę odegrają w naszym życiu napotkane osoby.
Świat nas pochłania a my w nim znikamy, giniemy....
"Może w pośpiechu minęliśmy się dzisiaj w tłumie i żadne z nas tego nie zauważyło, włókna twojego płaszcza na moment splotły się z moimi, a potem zniknęliśmy."
Cudna książka.

Niby chaotyczna i niezrozumiała, ale jakże dogłębnie poruszająca i w sumie podsumowująca jaki świat potrafi być niewielki. Wszystkie te osoby w tak cudny sposób powiązane ze sobą - czyta się cudnie :)

dawno żadna książka mnie tak nie wciągnęła i nie zachwyciła jednocześnie. Zawiera wszystko w idealnych proporcjach - gorzki humor, życiową prawdę, wzruszające momenty. Polecam każdemu!

Jest na świecie pewien facet, Sztokholmczyk, który myśli dokładnie jak ja nazywa się Fredrik Backman.

• Audiobooki