Plac zabaw. Playground

Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia i Nunuś (tom 15) Seria: Akademia Kicia Koci interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
24 str. 24 min.
Media Rodzina
Media Rodzina
Kicia Kocia i Nunuś (tom 15)
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
24 min.
Akademia Kicia Koci

Kicia Kocia i Nunuś tym razem uczą języka angielskiego. Tekst jest w całości w języku polskim, natomiast wybrane zwroty zostały obok odpowiedników polskich przetłumaczone na język angielski.

Jesteś gotowy? Tak! Bawcie się dobrze! Dokąd idziecie? Chodźmy! Chcesz się pohuśta? Podoba ci się?

Niektóre zwroty dość często pojawiają się w języku codziennym. Inne związane są z...

"Plac zabaw - Playground" z Akademii Kici Koci nie tylko bawi, ale i uczy języka angielskiego! Kicia Kocia i Nunuś wybierają się na plac zabaw, podczas radosnej zabawy pomagają koleżance znaleźć zaginioną łopatkę.
W tej książce dziecko bardzo ciekawie styka się z językiem angielskim. Pierwszy raz spotkałam się z taką formą - Kicia Kocia nie uczy pojedynczych słów ale...

Na półkach: , , , ,

Kicia Kocia stała się bardzo popularna w ostatnim czasie. U nas jednak zawsze królował Tupcio Chrupcio. Ostatnio jednak zawitały do nas dwie książeczki, gdzie Kicia Kocia uczy nie tylko najmłodszych czytelników, ale i swojego braciszka. Jakie są nasze wrażenia po zapoznaniu się z tymi tytułami?

Kicia Kocia i Nunuś wybrali się na plac zabaw. Opisane jest jak spędzali czas i kogo spotkali, ale dodatkowo zdania są również przetłumaczone na angielski. Oprócz ciekawych przygód Pociecha może również poduczyć się angielskiego. Super!

Jak sama nazwa wskazuje dzięki tej książce dzieci oswajają się z językiem angielskim z ulubionymi bohaterami.
Książka nie jest napisana w ten sposób, że najpierw mamy tekst po polsku a później cała zwrotka napisana jest w języku angielskim.
Polski występuje tu naprzemiennie z angielskim np. „Nunuś zjeżdża ze zjeżdżalni. Nunuś slides down the slide. Jeszcze, jeszcze!...

• Lit. dziecięca
  • Wyd. Media Rodzina
  • Przeczytane - 2020 r.
  • Dla najmłodszych
  • C- Biblioteczka potworków ;)
  • Z biblioteki
  • !2021 niekupione zastanawiane