Plac zabaw. Playground

Okładka książki Plac zabaw. Playground
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia i Nunuś (tom 15) Seria: Akademia Kicia Koci interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
24 str. 24 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Kicia Kocia i Nunuś (tom 15)
Akademia Kicia Koci
Media Rodzina
2020-10-14
2020-10-14
24 min.

Okładka książki Kropka i kreska Véronique Cauchy, Laurent Simon
Ocena 7,6
Kropka i kreska Véronique Cauchy, L...
Okładka książki Jano i Wito. Na wakacjach Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Ocena 7,4
Jano i Wito. N... Przemysław Liput, W...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Kicia Kocia i Nunuś tym razem uczą języka angielskiego. Tekst jest w całości w języku polskim, natomiast wybrane zwroty zostały obok odpowiedników polskich przetłumaczone na język angielski.

Jesteś gotowy? Tak! Bawcie się dobrze! Dokąd idziecie? Chodźmy! Chcesz się pohuśta? Podoba ci się?

Niektóre zwroty dość często pojawiają się w języku codziennym. Inne związane są z tematem książki – placem zabaw. Kiedy na przykład Nunuś się huśta, woła: „Wyżej, wyżej!” (Higher, higher! Kicia Kocia woła do braciszka: „Chodźmy na zjeżdżalnię!”.

Książka pokazuje najmłodszym ich najbliższy świat. Łączenie dwóch języków przyda się na pewno w przypadku dzieci bilingwalnych lub wtedy, gdy rodzice od najmłodszych lat uczą dzieci języka obcego. Ta część została wydana na grubych kartonach, ma mnóstwo tematycznych ilustracji związanych z placem zabaw. Mogą one stać się stymulatorem do wspólnego czytania, rozmów, opisywania tego, co widać na danej ilustracji. I oczywiście mogą pomóc rozwiązywać języki: polski i angielski. A jeżeli ktoś nie ma jeszcze ochoty na poznawanie języka angielskiego może oczywiście tylko bawić się z Kicią Kocią i jej braciszkiem:)

"Plac zabaw - Playground" z Akademii Kici Koci nie tylko bawi, ale i uczy języka angielskiego! Kicia Kocia i Nunuś wybierają się na plac zabaw, podczas radosnej zabawy pomagają koleżance znaleźć zaginioną łopatkę.
W tej książce dziecko bardzo ciekawie styka się z językiem angielskim. Pierwszy raz spotkałam się z taką formą - Kicia Kocia nie uczy pojedynczych słów ale całych zwrotów! Dzięki czemu nauka języka angielskiego jest bardziej naturalna i łatwiej przyswajalna.

2071

Na półkach: , , , ,

Kicia Kocia stała się bardzo popularna w ostatnim czasie. U nas jednak zawsze królował Tupcio Chrupcio. Ostatnio jednak zawitały do nas dwie książeczki, gdzie Kicia Kocia uczy nie tylko najmłodszych czytelników, ale i swojego braciszka. Jakie są nasze wrażenia po zapoznaniu się z tymi tytułami?

Jak sama nazwa wskazuje dzięki tej książce dzieci oswajają się z językiem angielskim z ulubionymi bohaterami.
Książka nie jest napisana w ten sposób, że najpierw mamy tekst po polsku a później cała zwrotka napisana jest w języku angielskim.
Polski występuje tu naprzemiennie z angielskim np. „Nunuś zjeżdża ze zjeżdżalni. Nunuś slides down the slide. Jeszcze, jeszcze! Again! Again!-wola uradowany” dzięki czemu język angielski wchodzi do główki w oka mgnieniu i dziecko zapamiętuje słówka. Polecam.

Kicia Kocia i Nunuś wybrali się na plac zabaw. Opisane jest jak spędzali czas i kogo spotkali, ale dodatkowo zdania są również przetłumaczone na angielski. Oprócz ciekawych przygód Pociecha może również poduczyć się angielskiego. Super!

Ciekawy pomysł: nauka angielskiego z ulubionymi bohaterami książkowymi. Kilka zdań czy zwrotów w języku obcym, a tyle radości.

Dodaj cytat z książki Plac zabaw. Playground