Pociągi

Okładka książki Pociągi Stephan Lomp
Okładka książki Pociągi
Stephan Lomp Wydawnictwo: Babaryba Seria: Sprężyna Zdrój interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
8 str. 8 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Sprężyna Zdrój
Babaryba
2018-01-01
2018-01-01
8 min.
pociągi tramwaje metro

Nieco szalona wyszukiwanka, to nasze pierwsze spotkanie z tego typu książką, jakoś nie byłam do nich przekonana, ale synek bardzo polubił, sam wymyśla historyjki, zadaje mnóstwo pytań (prawie trzy latka). Polecamy! ;)

Świetna książka dla małych fanów pociągów. Autor za pomocą niebanalnych obrazków przedstawia młodemu czytelnikowi ciekawe maszyny, a także mnóstwo ukrytych opowieści.

Mieszkańcy miasteczka Sprężyna Zdrój uwielbiają podróżować pojazdami szynowymi. Przeglądając poszczególne rozkładówki dzieci dostrzegą jakimi pojazdami przemieszczają się mieszkańcy.
Ale uwaga, ta książka skrywa także wiele ciekawych historii i informacji, na przykład jakie produkty przewożone są przez poszczególne lokomotywy, kim są maszyniści, a także jacy mieszkańcy podróżują koleją. Te wszystkie elementy pozwolą na stworzenie własnych opowieści i scenariuszy na temat ich podróży. To świetna okazja do rozwoju wyobraźni dziecka, a także poznawania nowych słow.

Ładne i barwne ilustracje, duży format i dzięki temu odpowiednio elementy ilustracji zapewnią Wam zabawę na długi czas.

Ale uwaga, ta książka...

Mam w domu wielkiego miłośnika pociągów wszelakich. Na szczęście obecnie zarówno na rynku wydawniczym, jak i zabawkowym można znaleźć wiele propozycji dla fana pojazdów szynowych.

Dlatego też z radością powitaliśmy w naszej domowej biblioteczce nową książeczkę Stephana Lompa „Pociągi” od @wydawnictwobabaryba. W serii tych picturebooków ukazały się jeszcze „Auta”, „Na budowie” oraz „Samoloty”. W „Pociągach” zaglądamy do miasteczka Sprężyna Zdrój i obserwujemy bardzo różne kolejowe sytuacje. Znajdziemy tu szybkie pendolino, pociąg towarowy, a także retro lokomotywę i kolejkę podmiejską. Dzieci razem z bohaterami odwiedzą typowo kolejowe miejsca: zajezdnię, peron, stację metra, a także ruchliwy nowoczesny dworzec.

Jak zawsze w picturebookach, bohaterowie pojawiają się na każdej ze stron. Dzieci mogą śledzić ich poczynania, zgadywać, co wydarzy się za chwilę, domyślać, co spowodowało taką, a nie inną sytuację. Dzięki wielu elementom i bohaterom, dzieci zanurzają się w sytuacje przedstawione na stronach. Patrzymy na całe scenki, które rozgrywają się w miasteczku. Wyszukiwanie poszczególnych postaci i śledzenie ich poczynań jest dla malucha ciekawym zajęciem, ćwiczącym spostrzegawczość i wyciąganie wniosków.

To nasze pierwsze spotkanie z serią książek stworzonych przez ilustratora Stephana Lompa. Kolorowe rysunki i sympatyczni bohaterowie sprawiają, że z przyjemnością sięgniemy po następne.

Wiek dzieci: 1+
Liczba stron: 10

@wydawnictwobabaryba
@booki_dzieci

Dla mnie książeczka rewelacyjna. Jest to pierwsze moje zetkniecie z tego typu książeczka dla najmłodszych. Syn (niespełna 2 latek) jest w stanie przez 15 - 20 minut skupić swoją uwagę i opowiadać co widzi, za każdym razem, gdy wracamy do niej to odkrywamy coś nowego. Przyjemność w oglądaniu dla pociechy i rodzica.

To nasze pierwsze spotkanie z mieszkańcami Sprężyny Zdrój, ale jakże ciekawe!
Chyba każde dziecko ma w swoim życiu etap zachwytu nad pociągami. Nie? Jednak na pewno nikt nie zaprzeczy, że choć raz nie przystawał z dzieckiem, by policzyć wagony. Mam Was!

Ta książka to wielkoformatowy picturebook, na którym baaardzo dużo się dzieje. Mnóstwo charakternych postaci, zabawne oraz mrożące krew w żyłach sytuacje i niesamowite detale, które dodają smaczku książce. Jesteśmy świadkami kradzieży torebki, a także automatu z gumami balonowymi, obserwujemy czerwonego potwora chowającego się w podziemiach miasteczka i tajemniczego pasażera. Wszystko to na tle podróży pociągami. Jedni wybrali pendolino, inni zaś tramwaj, jest też szynobus, turystyczna lokomotywa i pociąg towarowy. Do wyboru, do koloru- każdy znajdzie coś dla siebie.

Niby tylko cztery rozkładówki, a wciągają bez opamiętania. Książkę można wykorzystać na wiele sposobów, począwszy od wyszukiwania na każdej stronie wybranej postaci, liczenia konkretnych obiektów, po opowiadanie nieskończonych historyjek o mieszkańcach miasteczka.
Na tylnej okładce książki mamy nawet podpowiedzi, jakich postaci możemy szukać.
Strzał w dziesiątkę! Bardzo podoba mi się pomysł z tym picturebookiem, przekonajcie się sami.

To nasze pierwsze spotkanie z mieszkańcami Sprężyny Zdrój, ale jakże ciekawe!

"POCIĄGI" ukazały się jako jedna z serii obrazkowych rozkładówek ilustratora Stephana Lompa, która w oryginale nosi nazwę "ZÜGE". Zostały wydane przez niemieckie wydawnictwo Wimmelbuchverlag, a jej polska publikacja w ubiegłym roku ukazała się na łamach wydawnictwa Babaryba. W sumie autor wydał całą serię, składającą się z czterech części, w których możemy śledzić losy tych samych bohaterów. Jedną z części - "SAMOLOTY" mamy kupioną w Niemczech. Na pewno też ją kiedyś tu wrzucę, ale dzisiaj napiszę coś więcej o tej, którą dostaliśmy ostatnio w Polsce.
Całą recenzję znajdziecie na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2019/01/08/borys-powazka-kotek-urlopek-i-loko-uwielbiaja-pociagi-ksiazka-dla-malych-fanow-pojazdow-szynowych/

Niepozorne 8 stron po brzegi wypełnione ilustracjami i odrębnymi historiami. Doskonała książka, przy której można spędzić z dzieckiem cały wieczór. Dla mojego niespełna półtorarocznego dziecka oglądanie kolejnych stron to doskonała zabawa. Jedna z lepszych książek dla dzieci, jakie widziałam.

• .2018
  • Dla najmłodszych