Valeria w lustrze

Okładka książki Valeria w lustrze Elísabet Benavent
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Valeria w lustrze
Elísabet Benavent Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Valeria (tom 2) literatura piękna
Valeria (tom 2)
Iwona Michałowska-Gabrych

Wyróżniona opinia i

Valeria w lustrze

przeczytanych książek 529 napisanych opinii 517

Naprawdę nie wiem co sprawiło, że tak polubiłam się z Valerią i jej przyjaciółkami, ale cała ta historia sprawia, iż robi mi się ciepło na serduszku.

"Valeria w lustrze", hmmm.... długo się zastanawiałam czy się brać za tę książkę. Jakoś po przeczytaniu pierwszego tomu nie było mi po drodze, ale że nie skreślam twórczości po jednej książce to postanowiłam przeczytać i tą. Niestety, tym razem ponownie książka do mnie nie przemawia. Sposób, w jaki jest opisana bardzo mnie męczył. Miałam wrażenie, że to wszystko jest tak rozciągnięte. Nie wiem, możliwe, że to tylko moje odczucia, no ale po raz kolejny w tej serii miałam problem aby dotrzeć do końca. Resztę tomów serii już raczej sobie podaruję... Za dużo książek czeka na półeczkach :P

Główna bohaterka jak dla mnie bez szczególnego wyrazu. Fabuła też niekoniecznie mi przypadła do gustu, a emocje... No mi ich tutaj brakowało kompletnie :(

Niemniej nie zniechęcam, wręcz przeciwnie. Sięgnijcie i przekonajcie się sami czy Wam się spodoba ;)

Zabawnie, wciągająco, czego jeszcze potrzeba, żeby spędzić relaksujący czas z lekką, romantyczną historią:) udana kontynuacja.

Wakacje to idealny czas by powrócić czytelniczo do gorącego Madrytu i zapoznać się z drugą częścią perypetii czwórki przyjaciółek-Valerii, Carmen, Nerei i Loli…
Jeśli jesteście ciekawi jak potoczyły się ich dalsze losy, zapraszam serdecznie do przeczytania najnowszego wpisu na moim blogu…

Trudno jest mi się powstrzymać i nie sięgnąć po tom 3. Uwielbiam tą serię! Dla mnie Valeria i wszystko, co wokół niej się dzieje jest takie prawdziwe, że nie mogę nie wspomnieć tego przy każdej recenzji. I po raz drugi Valeria ratuje mnie przed zastojem czytelniczym. Taka terapia książkowa lub szczepionka na zły nastrój, jak kto woli.
W drugim tomie, dzieją się jeszcze bardziej emocjonalne rzeczy. Dziewczyny coraz bardziej nie wiedzą co robić ze swoim życiem, ale sobie radzą, i kurcze, to jest takie słodkie, że są takie różne, tak po różnemu chcą życie układać, tak różne osoby są przy nich, ale są razem. Ta różność ich nie dzieli, a odwrotnie- trzyma obok. Może dlatego tak lubię tą serię, przypomina mnie i te wariatki co ciągle są gdzieś przy mnie.

W drugim tomie, dzieją się jeszcze...

Druga część perypetii życiowych bohaterek, które poznaliśmy w poprzednim tomie.
Valeria, Lola, Carmen i Nerea, każda z nich stoi na życiowym zakręcie. Chociaż różnią się od siebie czasem jak dzień i noc, nie zawsze się ze sobą zgadzają to, kiedy zajdzie taka potrzeba, ogromnie się wspierają.
Valeria wydaje drugą książkę, widmo rozwodu wisi w powietrzu, a nieustępliwy Victor nie ustaje w staraniach, by ją oczarować. Co nie jest szczególnie trudne, bo ciężko się oprzeć takiemu facetowi jak On. Valeria boi się wchodzić w kolejny związek, kiedy jeszcze nie zakończyła poprzedniego, a i wcześniejszy tryb życia Victora nie zachęca do poważnych deklaracji. Rozdarta, może liczyć na wsparcie koleżanek, ale i one mają swoje naprawdę poważne problemy.
To Valeria jest główną bohaterką i narratorką w książce. Jednak pozostałe dziewczyny mają duży wkład w rozwój fabuły i są równie barwnymi postaciami. Szczególnie polubiłam postać Carmen, która coraz poważniej myśli nad przyszłością z Borją. Na drodze ich realizacji staje jednak mama mężczyzny, Puria. Można powiedzieć teściowa z piekła rodem, to określenie idealnie pasuje.
Przyznaję, że historia Nerei mnie poruszyła i zaskoczyła. Staram się zrozumieć jej decyzje, bo w szczegółowo zaplanowany plan działania wkradł się ,,błąd”, ale nie ukrywam, że jest mi trudno to pojąć. Każdy jest kowalem swojego losu i musi żyć z konsekwencjami swoich wyborów, dlatego nie mnie oceniać jej postępowanie.
Lola jak to Lola. Szalona, zabawna, rozwiązła, ale coraz częściej doskwiera jej samotność.
,,Valeria w lustrze” to zabawna i zmysłowa historia. Jest jeszcze ciekawsza i wciągająca, ale nie brakuje również dramatów i łamiących serce wątków. Autorka poruszyła kilka ważnych i trudnych tematów jak relacje rodzinne, rozwód i aborcja.
Polecam przeczytać!

Druga część perypetii życiowych bohaterek, które poznaliśmy w poprzednim tomie.

Przeczytałam w jeden dzień. Znacznie lepsza od pierwszej części. Lekka książka. Za wiele nie trzeba przy niej myslec. Można się dać ponieść wyobraźni.

za

głęboko schowane

o miłość

wołanie

...

Radość, to czuję po przeczytaniu książki.
Nawet nie wiecie jak ja tęskniłam za tymi crazy babkami. Byłam bardzo ciekawa co u nich słychać? I teraz już wiem.

Jejku jak mi się ta część podobała. Poprawa humoru gwarantowana. Pochłonęłam książkę błyskawicznie, inaczej nawet się nie dało. W tej części poznajemy dalsze losy czterech przyjaciółek. Valerii, Loli, Carmen i Nerei. Uwielbiam je. Każda na swój sposób wyjątkowa i zwariowana. Chociaż do jednej poczułam niesmak za decyzję, jaką podjęła. Ale tego Wam nie zdradzę. Powiem tylko tyle w tej części rządzi Valeria. Jest ciekawie i zabawnie. Takie książki to ja mogę czytać zawsze. Czytanie to była czysta przyjemność.

Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwo.kobiece

Radość, to czuję po przeczytaniu książki.

dobra lekturka na urlop - wtedy nie nauczy i nie zamęczy a odpręzy ;)

dobra lekturka na urlop - wtedy nie nauczy i nie zamęczy a odpręzy ;)