ROZWIŃ ZWIŃ

W butach Valerii

Okładka książki W butach Valerii Elisabet Benavent Patronat LC
Okładka książki W butach Valerii
Elisabet Benavent Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Valeria (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans

więcej Więcej

Wyróżniona opinia i

W butach Valerii

przeczytanych książek 977 napisanych opinii 515

Potrzebowałam książki lekkiej, przyjemnej i takiej, przy której można się oderwać od rzeczywistości. "W butach Valerii" faktycznie na początku taka była. Jednak im dalej, tym gorzej. Główna bohaterka i jej mąż strasznie zaczęli mnie irytować. Zachowywali się jak dzieci. Tyle dobrze, że na końcu dostrzegli, gdzie popełnili błąd. W książce jest więcej erotyki, niż fabuły, ale...

Kosmicznie nudna według mnie. Nie dobrnęłam nawet do 50 strony, a to naprawdę bardzo źle jak na mnie, bo naprawdę staram się dawać książkom szansę. Przekartkowałam i spróbowałam poczytać jeszcze trochę w środku, ale tam było równie tragicznie. Taka typowa hiszpańska paplanina o niczym, żeby zagłuszyć ciszę. Zdecydowanie nie dla mnie.

Urocza, zabawna, prawdziwa historia. O tym, jak trudno być w związku we współczesnych czasach i jak ważne, żeby mieć blisko przyjaciółki, na których można polegać. Łatwo przyszło mi polubić się z bohaterkami. Chętnie przeczytam ciąg dalszy

"Seks w wielkim mieście" w wersji hiszpańskiej. Widać, że autorka to fanka tego kultowego serialu (książka Candace Bushnell, na której oparto serial jest koszmarna), bo dostrzegłam sporo podobieństw do produkcji HBO. Książka opowiada o czterech przyjaciółkach, których nawet sporo różni, ale starają się trzymać razem i nawzajem wspierać. Główna bohaterka i narratorka zarazem...

Valeria to młoda pisarka, która właśnie rzuciła pracę by móc spełnić swoje marzenia i napisać książkę. Wszystko brzmi bardzo brawurowo, ale niestety początkująca literatka cierpi na brak weny twórczej, co jeszcze bardziej ją dołuje i utwierdza w przekonaniu, że do niczego się nie nadaje. Nie jest to dużym zaskoczeniem, że nieszczęście chodzą parami dlatego też oprócz...

Książka napisana prostym językiem, do przeczytania w weekend, lekka, zabawna, pełna specyficznego humoru. Idealna na oderwanie się od codzienności. Opowiada o przyjaźni, miłości i trudnych decyzjach, które wiele mogą zmienić. Jest połączeniem literatury obyczajowej z nutką erotyku. Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom, a może nawet obejrzę jej filmową wersję.

Jak sam tytuł wskazuje wskakujemy w buty Valerii - kobiety przed trzydziestką, żony, pisarki, mieszkającej w Madrycie. To ona jest narratorem i snuje opowieść. Jako pisarka stanęła przed murem, otóż po jej debiutanckiej powieści, która odniosła spory sukces, przyszedł czas na pisanie następnej i... No właśnie, niestety brak weny... W jej głowie rodzi się poczucie winy, brak...

Bardzo przyjemna lektura.

Książka sprawiła mi po prostu frajdę. Lekka, napisana z humorem.
Nie sięgam po tego typu książki zbyt często. Ale ta mnie wciągnęła, pośmiałam się.
Główna bohaterka Valeria - pisarka, którą opuściła wena twórcza. Ma trzy przyjaciółki - Lolę, Carmen i Nereę. Dziewczyny się wspierają, plotkują o facetach. Jest zabawnie, jest gorącoooo 💋
Czyta się ją błyskawicznie.
Taki Seks...

Powieść "W butach Valerii" wygrałam w konkursie na www.lubimyczytac.pl.
Tytułowa bohaterka Valeria ma 28 lat, męża Adriana, z którym jej się nie układa oraz trzy przyjaciółki - każdą z innym bagażem damsko-męskich problemów. Obecnie Valeria nie pracuje. Zwolniła się, żeby móc pisać książkę, co niekoniecznie jej idzie. Zupełnie straciła wenę.
W pewnym momencie podczas...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2021