Okładka książki Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta. Przezabawny przewodnik przyrodniczy Mike Barfield, Jess Bradley
Mike BarfieldJess Bradley Wydawnictwo: Dwie Siostry popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
A Day in the Life of a Poo, a Gnu and You
Dwie Siostry
2023-09-27
2023-09-27
Agnieszka Wilga (Lakatos)

O tym, jak innym mijają dni jest komiksowy przewodnik przyrodniczy dla dzieci „Dzień z życia skunsa, jelita i tego, kto to czyta”. To zbiór zabawnych opowieści obrazkowych o otaczającym nas świecie. Na każdej stronie komiksu znajdujemy opis jednego dnia zaskakującego „bohatera”: kamienia, żołądka, włosa, kiwi, zegara, Słońca, nosa, skunksa, mózgu, leniwca, trąby powietrznej czy krwinki czerwonej - a to tylko kilka przykładów! By łatwiej było młodemu Pochłaniaczowi Wiedzy przeszukiwać książkę, została ona podzielona na 3 rozdziały: ciało człowieka, królestwo zwierząt, Ziemia i nauka.

To rewelacyjna pozycja @dwiesiostry dla młodych naukowców i dzieciaków ciekawych świata. Cudownie obrazuje naprawdę trudne procesy i sprawia, że wiedza sama trafia do głowy - przez co mi być przyjemnym zamiennikiem nudnego wkuwania!

Absolutny zwycięzca mojego prywatnego rankingu na najlepszą, tegoroczną książkę dla dzieci w kategorii non-fiction! Pozycja, którą po prostu musicie poznać, jeśli Wasze latorośle kochają różnego rodzaju ciekawostki. Idealna na prezent, bo z tak szerokim zakresem tematycznym, że nie sposób by nie trafiła w gust czytelnika. I z takimi pokładami poczucia humoru, że wybuchy śmiechu macie gwarantowane. No, ale koniec zachwytów, przejdźmy do konkretów! Tytuł podzielony został na 3 bloki tematyczne: Ciało człowieka, Królestwo zwierząt oraz Ziemia i nauka. Każda z części wypełniona jest krótkimi komiksami, które dają dzieciom wgląd w pracę ludzkiego ciała, życie zwierząt wszelkiej maści i rozmiarów, świat roślin, zjawiska atmosferyczne, budowę żarówki i w wiele, wiele innych. Znajdziecie tu takie ciekawostki, jak ta, że mocz ludzki wykorzystywano dawniej do produkcji prochu strzelniczego, a Słońce jest tak ogromne, że pomieści milion planet wielkości Ziemi. Dowiecie się, że osa morska ma tyle jadu, że może zabić aż 60 osób, a w jednej stopie znajduje się ok. 125 tys. gruczołów potowych, które mogą wydzielać nawet filiżankę potu dziennie. Tak, na marginesie, jeśli Wasze dzieci lubią „toaletowy” humor, to ta pozycja także będzie strzałem w dziesiątkę. Każdemu z omawianych tematów, a jest ich tu ponad 70, poświecono jedną lub dwie strony oraz zatytułowano „Dzień z życia…” lub „Sekretny dziennik…”. Niektóre z nich zostały dodatkowo poszerzone o sekcje „Przyjrzyj się”, pogłębiające wiedzę dziecka. Bohaterowie komiksów są tu narratorami konkretnych rozdziałów. Przykładowo kaszel opowiada nam o tym, czym jest i jaką trasę pokonuje; a łazik marsjański pokazuje swoją budowę i misję. W tej książce każdy ma swoją własną osobowość i mimikę. Idealnym dopełnieniem żartobliwych, ale wciąż niezwykle merytorycznych treści, są ilustracje. Pełne życia i humoru. Gorąco polecam Wam tę książkę! Od 7+.

"Dzień z życia skunsa, jelita i tego, kto to czyta. Przezabawny przewodnik przyrodniczy" to zaskakujący komiks, który przemyca całkiem sporo wiedzy.

Na każdej stronie tej książki znajdziecie opis jednego dnia jakiegoś zaskakującego bohatera. Wśród bohaterów spotkacie miedzy innymi: zwierzęta, rośliny ale także zjawiska, organy wewnętrzne, a nawet kaszel, katar, czy czkawkę.
By łatwiej było szukać książkę podzielono na trzy rozdziały:
- ciało człowieka,
- królestwo zwierząt,
- ziemia i nauka

Polecamy tę książkę wszystkim ciekawym świata, małym i dużym odkrywcom.

Dziś mam dla Was arcyciekawy komiks naukowy, który idealnie sprawdzi się zamiast wkuwania nudnych podręczników czy jako ambitna forma rozrywki. Ciekawi? Sami zobaczcie 👇

"Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta" to barwna opowieść obrazkowa o otaczającym nas świecie. To naukomiks zawierający krótkie opowiadania o zjawiskach biologicznych, geologicznych, pogodowych itp. Zostały one zebrane w trzech działach tematycznych:
👉 ciało człowieka,
👉 królestwo zwierząt,
👉 Ziemia i nauka.

W tej książce sprawdzimy jak wygląda dzień z życia mózgu, szkieletu, żołądka, meduzy, leniwca, kiwi, chmury, zegara czy Słońca. W tajemnicy przeczytamy także sekretny dziennik trąby powietrznej, wampira zwyczajnego czy krwinki białej.

To rewelacyjna pozycja dla młodych naukowców i dzieciaków ciekawych świata. Pięknie obrazuje czasem naprawdę trudne procesy i sprawia, że wiedza sama trafia do głowy. To wartościowa książka edukacyjna, podczas której czytania nie mogłam się pozbyć myśli, że gdyby nauka w szkole wyglądała właśnie tak, byłaby czystą przyjemnością i z pewnością nie trzeba by było do niej szczególnie namawiać. Polecam z całego serca!

Jednym z najlepszych sposobów, w jaki możemy poszerzać wiedzę naszego dziecka, zwłaszcza na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jest nauka przez zabawę. Uatrakcyjnienie nauki pozwala najmłodszym bezproblemowo przyswajać nowe wiadomości, a jednocześnie realizuje ich potrzebę zabawy. To dlatego tak bardzo cenię sobie lekkie publikacje popularnonaukowe, które pozwalają odkrywać świat w sposób lekki, łatwy i przyjemny. Jeśli zaś chcemy zadbać o podstawy wszechstronnej wiedzy naszych dzieci, możemy podsunąć im zabawny komiks edukacyjny Mike'a Barfielda i Jess Bradley pt. Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta.

Jak wygląda dzień z życia nosa? Czy ślimaki mają zęby? Ile waży Słońce? Kolorowy i dowcipny komiks edukacyjny, który odpowie na te i wiele innych fascynujących pytań!

października 11, 2023
[#ZWOJTKOWEJBIBLIOTECZKI] MIKE BARFIELD, JESS BRADLEY, DZIEŃ Z ŻYCIA SKUNKSA, JELITA I TEGO, KTO TO CZYTA [DWIE SIOSTRY]
[#zwojtkowejbiblioteczki] Mike Barfield, Jess Bradley, Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta [Dwie Siostry[

Przeczytacie tu sekretne dzienniki między innymi takich osobistości jak pracowita wątroba, towarzyska kurzajka, odrzutowa meduza i nieobliczalne tornado. Staniecie oko w oko z gigantyczną kałamarnicą, dotrzymacie towarzystwa łazikowi marsjańskiemu i dowiecie się, jak wygląda codzienne życie wulkanu.

Komiks daje odpowiedzi na około 100 różnych zagadnień, przedstawiając je w lekkiej, dowcipnej formie wg schematu "dzień z życia". Dostajemy w ten sposób zabawne historyjki komiksowe, które jednocześnie podejmują całkiem poważne tematy. Całość podzielona jest na grupy tematyczne, związane z działaniem organizmu człowieka, życiem zwierząt, pogodą, budową Ziemi i kosmosem.

Publikacja jest gotowa zaspokoić różnorodne zainteresowania i gusta dzieci, ponieważ mamy tu podjęte zagadnienia poważne, ale też te odrobinę obrzydliwe, przyziemne, w skali makro, ale też dosłownie mikro. Wiedza, przekazywana w postaci kolorowych kadrów i scenek "z życia", jest skondensowana, przystępna i rozbudzająca chęć na więcej. To świetna propozycja dla wczesnoszkolniaków, ale publikacja jest tak skonstruowana, że można ją swobodnie czytać też młodszym, co w przypadku nie jest takie oczywiste.

To książka dla mniejszych i większych, dla głodnych wiedzy i tych, w których ten głód chcemy rozbudzić. Dla wielbicieli komiksu, miłośników popularnonaukowych pozycji i wszystkich, którzy docenią humorystyczne ujęcie mniej lub bardziej poważnych tematów. Ja bawiłam się przy niej doskonale i sama znalazłam kilka zupełnie dla mnie nowych ciekawostek.

Szukacie pełnych niespodzianek, ciekawostek, pełnych wiedzy książek dla swoich dzieci? Jeśli tak, DZIEŃ Z ŻYCIA SKUNKSA, JELITA I TEGO, KTO TO CZYTA autorstwa Mike’a Barfielda oraz Jess Bradley sprawdzi się doskonale. Wydawnictwo Dwie Siostry zdecydowało się na wydanie zabawnego przewodnika przyrodniczego, który traktuje nie tylko o naturze wokół nas, ale również rozmaitych zjawiskach oraz o organizmie człowieka.

Książka podzielona jest na 3 rozdziały. Na każdej stronie opisany jest dzień z życia innego “bohatera”. Ten schemat poprzecinany jest pojawiającymi się od czasu do czasu wpisami z dziennika roślin, zwierząt czy organów znajdujących się w ciele człowieka. Co ciekawe, nie mamy tutaj zwykłego tekstu na stronie, a coś na kształt komiksu. Całość jest niezwykle kolorowa, a przez to trafia w dziecięcy gust. Od razu warto zaznaczyć, że ta książka nie jest encyklopedią wiedzy, ale zbiorem najistotniejszych ciekawostek, które z pewnością zapadną w pamięć. Czytając tę książkę, dziecko może dowiedzieć się, jak wygląda dzień z życia skunksa, oka, trąby powietrznej, kamienia, muchołówki, pandy, ukwiału, wulkanu i wielu innych “bohaterów” naszej planety. Mojej Nikoli bardzo spodobała się ta książka. Dostarczyła rozrywki i sporej dawki wiedzy idealnej na jesienne wieczory. Zaznaczam, że wciąga i na pewno Wasze dzieci będą chciały więcej, niż jedną czy dwie strony dziennie!

• Dla dzieci
  • Elitki