Mądre zwierzęta. Sprytne stworzenia w królestwie zwierząt

Okładka książki Mądre zwierzęta. Sprytne stworzenia w królestwie zwierząt Michael Holland
Okładka książki Mądre zwierzęta. Sprytne stworzenia w królestwie zwierząt
2023-07-26
Agata Wawryniuk
zwierzęta popularnonaukowa dziecięca

@mamcia_tomusio_lilusiowa

Czy wiedzieliście, że słonie mogą pięknie i precyzyjnie malować, a szopy pracze potrafią kupić jedzenie z automatu? Czy wiecie, że pewna świnia nauczyła się grać w prostą grę komputerową za pomocą joysticka?

O tych i wielu innych ciekawostkach przeczytacie w tej wielkoformatowej książce z mnóstwem wiadomości na temat takich zwierząt jak: szop pracz, wiewiórka, pszczoła miodna, ośmiornica, mrówka, delfin, słoń, szczur, wrona, termit, kura, koza, kałamarnica, świnia, żako, orka, skakun, pies, szympans, kot, orangutan, gołąb i dziwogon.

Dowiemy się także czy inteligencja równa się byciu mądrym, a także jak ewoluowała inteligencja na przestrzeni lat. Jeśli lubicie książki o zwierzętach, to z tą lekturą nie będziecie się nudzić, a lekturę umilą Wam oryginalne ilustracje

@mamcia_tomusio_lilusiowa

Jedną z moich przyjemności związanych z byciem mamą jest regularne obcowanie z literaturą dziecięcą. Czy wspominałam już, że wyjątkowo cenię książki dla dzieci, dzięki którym dowiaduję się czegoś nowego? Takie, które wyzwalają we mnie autentyczne zainteresowanie i żywe emocje. Podają nowe, nieznane mi informacje, wywołują fascynacje u dziecka, a do tego są pięknie wydane i dopracowane graficznie.

"Mądre zwierzęta" to jedna z lepszych propozycji popularnonaukowych, jaką możesz spotkać na rynku. Poznasz tu gatunki zwierząt, które zaskoczą Cię swoją inteligencją, zachwycającą mądrością i niezwykłymi umiejętnościami.

Książka odpowiada na wiele pytań. Nawet na takie, które jeszcze nie zdążyły mi się nasunąć. Autor umieścił tu opisy 23 różnych zwierząt, które wykazują się wyjątkową inteligencją. O ile delfiny, psy, szympansy czy szczury, mogą okazać się oczywistym wyborem (choć niektóre ciekawostki zaskoczą Cię srogo),o tyle kury, ośmiornice, termity czy wrony, już niekoniecznie.

Bo czy wiesz, że ośmiornica poprzez dotyk wykrywa smak albo kolor? Że słonie potrafią malować obrazy? A może wiesz, jak złożony system językowy mają kury?

Jeśli nie, z tej książki dowiesz się wszystkiego. Każda rozkładówka poświęcona jest jednemu zwierzęciu. Przystępny test zawiera mnóstwo ciekawostek i intrygujących faktów, które dają ogromne pole do nauki. Realistyczne, duże i barwne ilustracje dopasowane są do tematyki opisów.

"Mądre zwierzęta" to edukacyjna i genialnie skonstruowana lektura, która porywa nie tylko najmłodszych czytelników.

• Naukowa Dżungla
  • Dla przedszkolaka
  • Dziecięca
  • Kupić
  • Może kiedyś

Dodaj cytat z książki Mądre zwierzęta. Sprytne stworzenia w królestwie zwierząt