Game Master

Okładka książki Game Master D.H. Sidebottom
Okładka książki Game Master
D.H. Sidebottom Wydawnictwo: Independently published kryminał, sensacja, thriller
Independently published
2018-08-16
2018-08-16
Dark Suspense Sociology > Abuse Thriller Romance M F Romance

Okładka książki I see you Ker Dukey, D.H. Sidebottom
I see you Ker Dukey, D.H. Sid...
Okładka książki Finding Rhiannon Ker Dukey, D.H. Sidebottom
Finding Rhiannon Ker Dukey, D.H. Sid...
Okładka książki Taking Avery Ker Dukey, D.H. Sidebottom
Taking Avery Ker Dukey, D.H. Sid...
Okładka książki Binary Code Rebecca Sherwin, D.H. Sidebottom
Binary Code Rebecca Sherwin, D....

Świetna książka z gatunku thrillerów, trochę początkowo przypominająca "Piłę". Mamy Mistrza Gry, który postanowił się zabawić kosztem dwóch osób, Vanessy i Caelana, oraz ich rodzin. Przebieg każdej kolejnej gry może uratować kogoś z ich bliskich albo ich zabić. Wszystkie gry są perfidne i niesamowicie okrutne, a jednocześnie doskonale przygotowane i odsłaniające kolejne tajemnice Nessy. Kiedy gra już się kończy, następują poszukiwania Mistrza Gry, który w tak doskonały sposób do samego końca nie przestawał manipulować swoimi graczami. No ale finał książki kończy się całkowitym opadem szczeny, chociaż w sumie mogę przyznać, że przynajmniej jest nietuzinkowe i niehollywoodzkie :) Czasem może właśnie tego książce potrzeba.

Od samego początku Mistrz Gry wciągnął nas w wartką akcję, jednocześnie poznając uczestników gry. I to nie byle jakiej gry. Gra toczyła się o życie i śmierć, nie samych bohaterów, a ich bliskich. Autor świetnie prowadzi akcję, nie zdradzając zbyt wiele, pozwalając czytelnikom na udział w grze: kim jest MG? Trzeba też pochwalić charakterystykę bohaterów. Nessa, która w ciągu całej historii, nie tylko nas szokuje, ale zaskakuje swoją przeszłością i kontaktami z mafią 😊 Calean niczym upadły anioł, jest bardziej czytelny niż Nessa, a to sprawiło, że był jeszcze bardziej tajemniczy. Od samego początku razem z nimi zastanawialiśmy dlaczego MG wybrał ich do tej okrutnej gry. Prawda, która wyjawiała się wraz z każdym rozdziałem, mogła powalić niejednego człowieka, lub też zbudować siłę na pokonanie przeciwnika. Celem gry było ocalenie bliskich, ale również wskazówki kim był MG. Moim zdaniem celem gry było też powolne odkrycie prawdy o samym sobie, coś czego Nessa i Caelan chyba nie wiedzieli. Pewne fakty zostały odkryte na nowo, a coś co wydawało się prawdą, okazało się fałszem. To też odkrycie, że dla rodziny, osób, które kochamy, można wiele poświęcić. Bardzo dobry psychologiczny aspekt książki, o którym pomyślałam dopiero, po ostatnim rozdziale. Jest to również świetny thriller, zagadki wymyślane przez MG mogą „zachwycać” swoją brutalnością i pewną przenikliwością. Widać, że MG rozpracował przeszłość naszych bohaterów bardzo dobrze. Zwłaszcza Nessa, która zaimponowała mi swoją walecznością i zawziętością. A odkrycie MG i jego planów? Nie byłam zaskoczona, że to on, bardziej rozczarowana. Sądziłam, że może niektórzy martwi powstali z grobu. Końcówka mocno zaskoczyła. Kto by przypuszczał, że Nessa pójdzie sama w samo piekło? Myślę, że nie chciała już nikogo angażować. Chciała chronić swoją rodzinę i Caleana. Nieważne już było co do niego czuje, sądzę, że nie chciała kolejnej śmierci, oprócz MG i samej siebie. Chyba wiedziała, że nie wyjdzie z tej gry bez konsekwencji. MG i gracz unicestwili sami siebie. Napięcie było czuć od początku do końca książki.

Lajtowa wersja Piły. Ani strasznie, ani śmiesznie, szybko się czyta i do zapomnienia.

2056

Na półkach: , , , , , ,

Najnowsza praca Sidebottom nie zawiodła. Samodzielny thriller kryminalny, pełen niesamowitych scen akcji z zabójczymi zagadkami. W tej historii występuje dwóch bohaterów: Caelan Fen, detektyw z Met i dr Vanessa Griffiths. Dwóch nieznajomych, którzy się nie znają, budzi się w obcym miejscu i zaczyna się horror.
Nessa wygląda jak porządną obywatelkę, atrakcyjną kobietę z wspaniałą karierą lekarza. Ale w każdym rozdziale ujawnia się nowa warstwa jej osobowości: niebezpieczna dama, która zna się na broni tak, jak umie obchodzić się ze stetoskopem. Kim ona jest naprawdę? Czy jej przeszłość może pomóc jej zakończyć niebezpieczną grę, którą przygotował dla niej Mistrz Gry?
Detektyw Caelan Fen zostaje złapany w sieci Mistrza Gry i stopniowo zdaje sobie sprawę, że aby jego bliscy przeżyli, musi pomóc Nessie i spróbować pokonać MG marionetek w swojej własnej grze.
Przeczytałam trochę książek tej autorki i zauważyłam, że prawie wszystkie jej bohaterki są twarde jak paznokcie, wadliwe, ale silne jak Nessa. Opowiadany z różnych punktów widzenia, ten thriller kryminalny przypomina mi serial telewizyjny 24 h. Każdy rozdział zaczyna się od osi czasu, a bohaterowie muszą rozwiązać każdą zagadkę, inaczej poniosą konsekwencje. Każda strona jest wypełniona akcjami i stopniowo rozwikłuje się tajemnica. To podstawowy instynkt, że wszyscy chcemy poznać prawdę, nawet jeśli jest brzydka. Brzydki sekret, który chcemy ukryć głęboko w naszych sercach, zbrodnia, którą popełniliśmy, aby chronić siebie, ale miała dodatkowe szkody, których nawet nie zauważyliśmy
Powiedzieć, że ta książka jest ekscytująca, trzymająca w napięciu przewracając strony, nie oddaje jej sprawiedliwości. Sam genialny sposób, w jaki została napisana, był rewelacyjny.
Cóż za absolutnie genialna książka. Zostałam porwana od pierwszej strony aż do ostatniej, szczerze mówiąc nie mogłam odłożyć tej książki, historia była tak niezwykła, tak wyjątkowa, że czasami gryzłam paznokcie z niecierpliwością i podekscytowania, które dała mi ta historia . Moim zdaniem to jest Dark w najlepszym wydaniu, thriller kryminalny, który był na mojej ulicy. Pod koniec byłam trochę załamana.

Nessa wygląda jak porządną obywatelkę, atrakcyjną kobietę z...

• Mafia
  • Dark