Do zobaczenia w nekrologu

Okładka książki Do zobaczenia w nekrologu Ivan Boršić
Okładka książki Do zobaczenia w nekrologu
Ivan Boršić Wydawnictwo: Vesper kryminał, sensacja, thriller
Vesper
2020-10-16
2020-10-16
Łukasz Lewaszkiewicz
wojna była Jugosławia gangi

Nie wiem komu autor dedykuje tą książkę. Tysiące nazwisk, miejsc, sytuacji. W tle historia, która poza tym co było w opisie nie została rozwinięta. Mimo 450 stron. Jeden wielki chaos z krótkimi ciekawymi fragmentami. Próbowałem skończyć. Ale nie dałem rady.

świetna książka!!:-)

świetna książka!!:-)

Autor w swojej książce ukazuje świat przestępczy zwłaszcza w Chorwacji i innych krajach bałkańskich na przełomie XX i XXI wieku. Niemałą rolę w demoralizacji wielu postaci odegrały: wojna w latach 90., rozpad Jugosławii i powojenny chaos. Borsić barwnie i przekonująco przedstawia skomplikowane dzieje swoich bohaterów, którzy nie chcą i nie potrafią żyć zgodnie z prawem. Zalety powieści to między innymi: soczysty, często nawet wulgarny język, wyraziste postacie, inny obraz Chorwacji niż znany nam z wakacyjnych podróży. „Do zobaczenia w nekrologu” to bardzo interesująca pozycja dla tych, którzy fascynują się Bałkanami.

Jeśli morderstwa opisane w książce są prawdziwe, to jest straszne!

Jeśli morderstwa opisane w książce są prawdziwe, to jest straszne!

Ta historia powinna być filmem!

Ta historia powinna być filmem!

Wymęczyła mnie ta opowieść.
Siermiężnie, żeby nie powiedzieć prostacko napisana. Chaotyczna, rwana narracja sprawia, że ciężko jest złapać rytm płynnego czytania. Wszystko to sprawia wrażenie napisanego przez nieutalentowanego dzieciaka.
Brak autorowi talentu, oj brak.
Ze względu na historię Ivana mogła by to być pasjonująca lektura, powinien ją jednak opowiedzieć ktoś potrafiący pisać.
Niestety nie polecam.

Wymęczyła mnie ta opowieść.
Brak autorowi talentu, oj brak.

• Vesper
  • 03 2020
  • Horrory, które posiadam w domowej biblioteczce
  • Następne
  • Chcę mieć
  • Domowa biblioteczka

Dodaj cytat z książki Do zobaczenia w nekrologu