One by One

One by One
Scout Press
2020-09-08
2020-09-08

Początek... Taki sobie, i długo... czeka się na akcję, ale warto przebrnąć i dać się wciągnąć. Chociaż.... taka sobie.

Ale to była dobra książka! Może samo rozwiązanie nie zaskoczyło mnie jakoś bardzo, ale to w jaki sposób to zostało napisane, to było mega dobre. Autorka idealnie oddala klimat pełen niepokoju i niepewności. Sama siedziałam napięta jak struna, kiedy czytałam jak bohaterka domyśla się kto jest mordercą i próbuje przed nim uciec. Świetnie się ją czytało. Mega, mega polecam!

Bardzo lubię taką konstrukcję powieści: na początku mamy trochę czasu, by poznać bohaterów, a potem... zaczyna się dziać. Tutaj ci bohaterowie byli ciut za mało wyraziści. No i oczywiście trzeba lubić powolny rytm, dzikiej akcji to tu nie ma.

Bardzo dobry kryminał z troszkę za długim początkiem. Musiałam przebrać przez pierwsze 180 stron, żeby akcja się rzeczywiście rozkręciła. Super się przy nim bawiłam ale i tak „Pod kluczem” było dla mnie lepsze.

Pierwsze spotkanie z autorką i to całkiem udane.
Nic nie szkodzi, że w którymś momencie wiadomo kto jest mordercą. Trochę jak u Agathy Christi obserwujemy potyczki mordercy i tego, który się domyśla kto jest kim. Ta gra jest pełna napięcia i wciąga, a bohaterowie zdeterminowani.
Zakończenie niepotrzebnie rozciągnięte. Nie zawsze każdy wątek musi być do ostatniej kropki opisany i dokończony. Niemnie jednak nie obniża to przyjemności z lektury.

Pierwsze spotkanie z autorką i to całkiem udane.

Dobra, naprawdę dobra i trzymająca w napięciu książka. Wciągająca fabuła, wyraziści bohaterowie i tajemnice...
Co więcej, mimo że to sporych rozmiarów powieść, nawet przez chwilę mnie nie nudziła.

autorka nie byłami znana dlatego z ciekawością sięgnęłam po książkę. Wciągająca, odrywająca od codzienności ale... szału nie ma

Książka trafiła w moje ręce przez przypadek, bardzo lubię takie przypadki ‐ a moja mama zna mój gust!

Książka pisana językiem współczesnym z narratorem pierwszoosobowym, co oddaje klimat tej powieści kryminalnej.

Bardzo dobrze się ją czyta, trzyma w napięciu, ciągle typujesz mordercę, a finał bardzo dobry, nie mogłam się oderwać od tej książki.

"(...) Książka, dla której warto zerwać noc" ‐ Anna Kańtoch | Zgadzam się w tym zdaniem!

"(...) Książka, dla...

Całkiem fajny thriller, polecam, już wypożyczone kolejne tej autorki