Wyraz uczuć u człowieka i zwierząt

Karol Darwin Wydawnictwo: Wydawnictwo MG nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
The Expression of the Emotions in Man and Animals
2020-10-14
1988-01-01
Konrad Dobrski
Wydawnictwo MG
nauki ścisłe medycyna ewolucja
The Expression of the Emotions in Man and Animals
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
2020-10-14
Konrad Dobrski
nauki ścisłe medycyna ewolucja

Na półkach: , , , ,

Nie przekonało mnie tłumaczenie dlatego tylko 7.

Karol Darwin to niezaprzeczalnie postać niezwykła, którą zapewne kojarzy każdy. Jego przełomowe tezy i teorie podbiły świat, zmieniając nieodwracalnie punkt widzenia wielu osób. Choć dla człowieka dwudziestego pierwszego wieku teoria ewolucji nie jest czymś nowym, wyniki jego pozostałych badań nie są powszechnie znane. Wyraz uczuć u człowieka i zwierząt początkowo może...

Wyraz uczuć u człowieka i zwierząt to jedno z ostatnich i bez wątpienia najlepsze dzieło Darwina. Wydane zostało w 1872 roku. Badacz otwarcie, wprost pisze o ewolucji, jej podstawach oraz tym, że człowiek pochodzi od małpy.
Poza tym Darwin opisuje przynależność, zachowanie, cechy wielu gatunków zwierząt, jak np. psy, koty, konie, małpy i wiele innych.
Opowiada też o tym,...

Karola Darwina nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jego przełomowe teorie dotyczące ewolucji stanowią fundament naszej obecnej wiedzy na temat pochodzenia człowieka i jego miejsca w krainie zwierząt. Nic więc dziwnego, że Darwin zgłębiał swoją wiedzę na temat zachowania naszego gatunku - w efekcie publikuje „Wyraz uczuć u człowieka i zwierząt”.
Dzięki swoim znajomościom...

Czyta się świetnie. Lekko i przyjemnie. Pozornie wydaje się mniej rewolucyjna i ponad czasowa od "O pochodzeniu gatunków" ale w przeciwieństwie do powyższej, wnioski w niej zawarte są mniej oczywiste dla XXIwiecznego czytelnika (dla którego podstawowe zasady ewolucji nie są już aż tak zaskakujące).
Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza poważna rozprawa o ekspresji emocji....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

• 2021
  • > ewolucja
  • Antropologia
  • W domu
  • AS - Psychologia i emocjonalność

Dodaj cytat z książki Wyraz uczuć u człowieka i zwierząt