O wyrazie uczuć u człowieka i zwierząt

Okładka książki O wyrazie uczuć u człowieka i zwierząt
Karol Darwin Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Biblioteka Klasyków Psychologii filozofia, etyka
filozofia, etyka
Biblioteka Klasyków Psychologii
The Expression of the Emotions in Man and Animals
Wydawnictwo Naukowe PWN
1988-01-01
1988-01-01
Zofia Majlert, Krystyna Zaćwilichowska
Dawin emocje uczucia behawioryzm psychologia filozofia fizjologia humanistyka ekspresja

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Nie przekonało mnie tłumaczenie dlatego tylko 7.

Karol Darwin to niezaprzeczalnie postać niezwykła, którą zapewne kojarzy każdy. Jego przełomowe tezy i teorie podbiły świat, zmieniając nieodwracalnie punkt widzenia wielu osób. Choć dla człowieka dwudziestego pierwszego wieku teoria ewolucji nie jest czymś nowym, wyniki jego pozostałych badań nie są powszechnie znane. Wyraz uczuć u człowieka i zwierząt początkowo może...

Wyraz uczuć u człowieka i zwierząt to jedno z ostatnich i bez wątpienia najlepsze dzieło Darwina. Wydane zostało w 1872 roku. Badacz otwarcie, wprost pisze o ewolucji, jej podstawach oraz tym, że człowiek pochodzi od małpy.
Poza tym Darwin opisuje przynależność, zachowanie, cechy wielu gatunków zwierząt, jak np. psy, koty, konie, małpy i wiele innych.
Opowiada też o tym,...

Karola Darwina nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jego przełomowe teorie dotyczące ewolucji stanowią fundament naszej obecnej wiedzy na temat pochodzenia człowieka i jego miejsca w krainie zwierząt. Nic więc dziwnego, że Darwin zgłębiał swoją wiedzę na temat zachowania naszego gatunku - w efekcie publikuje „Wyraz uczuć u człowieka i zwierząt”.
Dzięki swoim znajomościom...

Czyta się świetnie. Lekko i przyjemnie. Pozornie wydaje się mniej rewolucyjna i ponad czasowa od "O pochodzeniu gatunków" ale w przeciwieństwie do powyższej, wnioski w niej zawarte są mniej oczywiste dla XXIwiecznego czytelnika (dla którego podstawowe zasady ewolucji nie są już aż tak zaskakujące).
Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza poważna rozprawa o ekspresji emocji....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2021
  • > ewolucja
  • Antropologia
  • W domu
  • AS - Psychologia i emocjonalność

Dodaj cytat z książki O wyrazie uczuć u człowieka i zwierząt