Kraina smoków

Okładka książki Kraina smoków Jenny McLachlan
Okładka książki Kraina smoków
Jenny McLachlan Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Kraina Smoków (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Kraina Smoków (tom 1)
The Land of Roar
Zielona Sowa
2020-07-01
2020-07-01
Krzysztof Obłucki
smoki dziecięca przygoda fantasy

Inspirująca opowieść o sile wyobraźni i wierze w dziecięce marzenia. Czyta się lekko i szybko, przez co aż trudno zauważyć, kiedy się kończy. Duże litery i komiksowe ilustracje sprawiają, że bez trudu można sobie wyobrazić przedstawianą scenę. Klimat całej opowieści jest bajkowy i pełen dziecięcej beztroski, a zarazem nie przesłodzony. Do tego dochodzi lekki humor, prosta forma i wątek przyjaźni, która przetrwała lata. Polecam bardzo!

Ani okładka "Krainy Smoków" Jenny McLachlan,
ani blurb na tylnej okładce nie przygotowały mnie do tego,
co znalazłam wewnątrz książki...

Spodziewałam się baśni z przyjaznymi smokami w roli głównej.
Wpadłam w horror z przerażającym strachem na wróble.
Ale to, co mnie przestraszyło, moją córkę zaintrygowało.

Niedogadujące się ostatnio 11-letnie bliźniaki
wracają do wymyślonej w dzieciństwie Krainy,
pełnej magicznych stworzeń.
Wracają, by uratować dziadka, którego porwał straszny Wroniak.
Niestety, w czasie ich kilkuletniej nieobecności, w Krainie zaszły zmiany.
W ziemi pojawiły się duże pęknięcia, pewne istoty zniknęły,
a inne wymknęły się spod kontroli.
Sielanka zmieniła się w niebezpieczeństwo.

Czy rodzeństwu uda się dogadać, odzyskać ład w Krainie,
pokonać własne lęki i uratować dziadka?

Córka czeka na kolejny tom :-)

Ani okładka "Krainy Smoków" Jenny McLachlan,
ani blurb na tylnej okładce nie przygotowały mnie do tego,
co znalazłam wewnątrz książki...

Spodziewałam się baśni z przyjaznymi smokami w roli głównej.
Wpadłam w horror z przerażającym strachem na wróble.
Ale to, co mnie przestraszyło, moją córkę zaintrygowało.

Niedogadujące się ostatnio 11-letnie bliźniaki
wracają do...

Wiek 8+
Ocena według kategorii książek dla dzieci.

"Kraina smoków" to ciekawa przygodowówka pełna smoków, akcji, strachów na wróble i lekkiego humoru, idealnego dla dzieci. W historii odnajdą się świetnie chłopcy i dziewczynki gotowe poznać nowy świat i przeżyć przygodę życia. Sama treść pobudza wyobraźnie, a ilustracje doskonale wszystko dopełniają. Mniejsze, większe, na pół strony, na stronę lub na dwie. Doceni jest każde dziecko.

Rodzeństwo, Artur i Rose, zawsze świetnie się bawili. Do czasu, aż 11 letnia Rose stwierdziła, że jest już za duża na zabawy ze swoim bratem. Pewnego dnia, podczas sprzątania strychu dziadka, na którym zawsze się bawili, znaleźli mapę Krainy, którą stworzyli lata temu. Pewnego dnia dziadek znika, a jedyne co zostało w ostatnim miejscu, gdzie go widziano to słoma i wronie pióra. Czy to możliwe, że porwał go Wroniak, stwór stworzony przez Artura w Krainie Smoków?

No, drodzy rodzice. To kolejna pozycja do sprezentowania Waszym pociechom 😁

Wiek 8+
Ocena według kategorii książek dla dzieci.

Książka dla znacznie młodszego czytelnika niż 9+.

Książka dla znacznie młodszego czytelnika niż 9+.

• Biblioteka - przeczytane
  • Chcę przeczytać z Natankiem
  • Serie
  • Dla szkrabów
  • Chcę przeczytać (dla większych szkrabów)

Jenny McLachlan Kraina smoków Zobacz więcej