Okładka książki The House Witch: Your Complete Guide to Creating a Magical Space with Rituals and Spells for Hearth and Home Arin Murphy-Hiscock
Arin Murphy-Hiscock Wydawnictwo: Adams Media poradniki
poradniki
Adams Media
2018-11-20
2018-11-20
1507209479
witchcraft witch spells home

Początek zapowiadał się naprawdę dobrze - rozdział o mitologii, Bóstwach domowych, świetnie się to czytało. Późniejsze rozdziały mnie zawiodły. Tłumaczenie czym jest kadzidło i jak je zapalić... Dla mnie to wręcz absurdalne, zważając na fakt, że we wcześniejszych rozdziałach czytamy o zostawianiu ofiar Bóstwom. Kolejny absurd - błogosławienie lodówki. Możliwe, że po prostu tylko do mnie to nie trafia, jednak mocno się zdziwiłam widząc coś takiego. Końcowy rozdział o rytułałach nie daje nam nic nowego, są to jedynie przepisane rytułały z poprzednich działów. Oczekiwałam od tej książki więcej, nie jest zbytnio treściwa - może jedynie dla początkujących, którzy nie mają pojęcia o magii. Ze względu na te początkowe działy sięgnęłabym po nią ponownie. Coś czego nie można tej książce odmówić to piękne wydanie, zarówno okładka, jak i środek jest przyjemny dla oka i zdecydowanie to jedna z najładniej wydanych książek jakie posiadam

Taka ta książka w sumie o wszystkim i o niczym. Głównie powiela informacje, które większość osób, które choć odrobinę czytały/oglądały o wikka, doskonale zna.
Muszę jednak przyznać, że jest coś w idei "uświęcania" swojej codzienności. Najprzydatniejsze moim zdaniem jednak były wywody, powiedzmy filozoficzno-duchowe, bez wymiaru praktycznego. Modlitwy/zaklęcia brzmią straszliwie sztucznie (to tylko moje zdanie, może dlatego że nie jestem przyzwyczajona do tego typu wyrażania się na głos),przepisy na rytuały w sumie się powielają, a kulinarne chyba każdy ma wlasne, lepsze i bardziej sprawdzone.
Ukłon w stronę tłumaczki za jak najbardziej zbliżenie tekstu do polskich realiów, wciąż jednak większość "ludowych" zwyczajów jest wrzucona ot tak i nie jestem przekonana o autentyczności tych informacji w ogóle.

Piękne wydanie, miła lektura, jednak fragment o mówieniu do lodówki mnie rozbawił. Mimo, że lubię treści ezoteryczne. To trochę too much... ;-)

Trzecią cześć serii i najmniej ciekawa. Powtórzenia i paplanina już z nie z mojego świata. Niewiele ma wspólnego z magia uzdrawiania przez nasze słowiańskie szeptuchy.

Te drobne czynności, "bo babcia tak robiła". Wszystko ma swoje korzenie, wszystko kiedyś miało inne znaczenie i sens. Miło wrócić do czasów, gdy życie było prostsze, ale przede wszystkim magiczne.

Spisane w tej książce rytuały mające na celu ochronę ogniska domowego, domu oraz jego mieszkańców niejednokrotnie nas zadziwiają, bo skądś je znamy, gdzieś o nich słyszeliśmy, a nawet stosujemy do nich w życiu codziennym, nawet nie wiedząc, że w ten sposób czarujemy 😉
"W domu czarownicy. Jak za pomocą rytuałów i zaklęć stworzyć przestrzeń pełną dobrej energii" autorstwa Arin Murphy Hiscock to poradnik, który w interesujący i prosty sposób pokazuje nam jak dodać do naszej codzienności odrobinę magii, duchowości związanej z miejscem, które niezmiennie opuszczamy i do niego wracamy – z domem. Podzielony na jedenaście rozdziałów nawiązujących do tematyki ogniska domowego i samego domu jako naszego bezpiecznego azylu.
Arin Murphy-Hiscock w przystępny sposób ukazuje czytelnikowi, że każda czynność wykonywana w domu może w znaczący sposób wpłynąć na jego mieszkańców pod warunkiem, że będzie wykonywana w określony sposób i z właściwą intencją, którą chcemy osiągnąć.
Mimo tego, że pewnie nie będę miała okazji do wykorzystania w swoim domu znacznej części opisanych rytuałów, to czytałam o nich z zaciekawieniem, dowiadując się nowych rzeczy, a także utwierdzając zdobytą wcześniej wiedzę od mamy, babci, czy też tą opartą na wierzeniach ludowych. W poradniku można znaleźć także kilka przepisów kulinarnych (m.in. na maślane bułeczki, domowy chleb, czy kurczaka po myśliwsku, który nie ukrywam brzmi zachęcająco i nie omieszkam go wypróbować, ku uciesze mojej drugiej połówki 😉 Z uwagą również zaczytywałam się na temat energii łączących się z dobrociami kuchennymi i oczywiście ziołami, które służą do uzyskania magicznych oraz duchowych celów, takich jak na przykład ochrona, czy też miłość.
Nie sposób nie zwrócić uwagi na przepiękną okładkę, która sprawia, że zawartość książki - poradnika staje się jeszcze bardziej intrygująca i tajemnicza. Przez ów fakt i samo podanie treści, nawet taki laik czarodziejskich praktyk jak ja z łatwością mógł poznać różne fakty i ciekawostki do wykorzystania od zaraz, by ochronić dom przed złą energią i takimi samymi ludźmi, a stworzyć w nim świątynię pełną ciepła domowego ogniska.
Serdecznie polecam tą książkę – poradnik wszystkim tym, których ciekawią magiczne rytuały, tematy oscylujące wokół duchowości i zagadnień związanych, a także ziół, receptur na magiczne napary, olejki, czy przepisów na smakowite, tradycyjne potrawy. Znajdziecie tutaj to wszystko, a nawet dużo więcej.

Każdy z nas wynosi z rodzinnego domu różne praktyki kultywowane przez nasze mamy i babcie, często zupełnie nie zdając sobie z nich sprawy, a które wywodzą się z dawnych wierzeń, zwyczajów, czy obrzędów mających szersze znaczenie dla różnych ludzi. Jednakże pewne praktyki są na tyle uniwersalne, że nawet nie straszna im długość i szerokość geograficzna, a nawet czas....

Napisana lekkim piórem, przyjemna w odbiorze treść. Autorka nie powielała oczywistych podstaw, jednak czasem miałam wrażenie, że wiele spraw opisała zbyt ogólnie. Mimo to, dostarczyła sporo wiedzy i przede wszystkim praktycznych porad czy w zasadzie inspiracji.

Miła szybka lektura na jedno popołudnie. Trochę mitologii trochę przepisów bardzo ogólnikowo potraktowany temat. Nie jest najgorsza ale są lepsze.

🌿Autorka, kapłanka Wicca skupia się przede wszystkim na duchowej praktyce. Pokazuje jak za pomocą magii w dzisiejszych czasach kiedy jesteśmy w ciągłym biegu, możemy stworzyć ciepłe i pełne harmonii ognisko domowe. Zwyczaje, które były kiedyś, ludowe mądrości, tradycje to wszystko wykorzystane jest dziś w obchodach religijnych lub na dożynkach. W ciekawy sposób opowiada o życiowych przemyśleniach, samoakceptacji, kobietach zaradnych, czyli czarownicach, a to wszystko przeplata się z Teorią Masłowa oraz interesującymi, prostymi w przygotowaniu przepisami kulinarnymi. Poznajemy różne ścieżki praktykowania magii z naciskiem na wierzenia Wicca.
🌿Jako świadoma siebie kobieta specjalnie niczego nowego się nie dowiedziałam. Za to z dużym zainteresowaniem przestudiowałam rozdziały o ziołach, herbatkach, naparach, oraz zastosowanie olejków i kadzidełek.
🌿Polecam poradnik z ciekawostkami o rytuałach i zaklęciach oraz wiccańskimi wartościami, dzięki którym można zbudować przestrzeń pełną pozytywnej energii.

Dom pełen magii.

Domowe ognisko ma wielką moc. To oaza naszego spokoju, wyciszenia i prywatnego szczęścia, do której każdego dnia wracamy po uporaniu się z trudami codziennych obowiązków. Dzięki niniejszej książce możemy spróbować uczynić tę oazę jeszcze lepszą! Wystarczy mieć tylko chłonny umysł i otworzyć się - choć trochę - na to, co być może wymyka się naszemu tradycyjnemu sposobowi pojmowania tego, jak należy dbać o swój dom, co jednak może być dla tego domostwa niesamowicie użyteczne. Nie wystarczy bowiem tylko o ten dom dbać - trzeba do tego wszystkiego (a przynajmniej warto) dołożyć trochę magii. Na przykład takiej, która bardzo mocno związana jest z energią i z ludową mądrością, którą kiedyś praktykowały niewiasty zwane przez nas (jakże krzywdząco) wiedźmami i czarownicami.

Być może naprawdę dobrze jest być w życiu - choćby w jakimś małym stopniu - wiedźmą i czarownicą? Arin Murphy-Hiscock przekonuje, że tak. Autorka przeprowadzi nas przez kolejne strony opowiadając czytelnikom o praktykach wicca, o przepływach energii, o sztuce zielarskiej oraz o umiejętnościach iście duchowych, dzięki którym nasz dom naprawdę może napełnić się magią. Wszystko to bardzo mocno nawiązuje do szeroko pojętej Ezoteryki i parapsychologii, której elementów na łamach niniejszej książki nie zabraknie.

Wgryzając się nieco bardziej w szczegóły dowiemy się dzięki omawianej lekturze np. tego, jak kreatywnie (a nawet leczniczo!) wykorzystywać zioła i sztukę zielarską, jak korzystać z dobrej energii przy dekorowaniu mieszkania i ustalaniu funkcjonalności domowych przestrzeni, a nawet tego, jak sprząc to wszystko w całość z tym, jak się na co dzień odżywiamy. Dodatkowo poznamy także techniki i rytuały oczyszczające naszą domową przestrzeń ze złej energii, a także obrzędy, które usprawnią przepływ dobrej energii (do czego użyjemy m.in. ziół i blasku świec).

Wszystko to być może brzmi dziwnie i zalatuje szarlataństwem, lecz nie ma z nim nic wspólnego. To wyłącznie zbiór znanych, ludowych sposobów na lepsze funkcjonowanie domowego ogniska, które uzupełniono o praktyki z zakresu wicca oraz sztuki uzdrawiania energią. Wymaga to wprawy i ćwiczeń, jednak - jak zapewnia autorka - jest całkowicie bezpieczne oraz użyteczne. Czy coś szkodzi spróbować? Moim zdaniem nie.

„W domu czarownicy” to wyjątkowy poradnik, który pokazuje, jak w dzisiejszym zabieganym świecie wykreować duchowy raj dla siebie i swoich bliskich. Podpowiada, jak odpowiednio umiejscowić i wzmacniać duchowe ognisko domowe, jak wykonywać rytuały, łączyć magię z jedzeniem, opanować sekrety kociołka i świętego płomienia. Dzięki zawartym w książce wskazówkom nauczysz się tworzenia rękodzieł oraz stosowania prastarych praktyk wiedźm domowych.

Dział Księgarni Tania Książka poświęcony Ezoteryce i parapsychologii to wyjątkowe lektury, które wymykają się tradycyjnym sposobom pojmowania ludzi, świata i otaczającej nas rzeczywistości. To książki z pogranicza mistycznej duchowości, religii, mistycyzmu, przepowiedni i tajemnic, które od zawsze zakorzenione są w prastarych ludowych mądrościach. Obecnie coraz częściej się do tego wszystkiego wraca, stąd zapotrzebowanie na takie właśnie książki, którym nie brak odbiorców. Z pewnością nie zabraknie ich też w przypadku "W domu czarownicy..." - ta lektura z całą pewnością na to zasługuje.

Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości Księgarni taniaksiazka.pl

#bloggujezTK #taniaksiazka #ksiegarniataniaksiazka #wdomuczarownicy #ArinMurphyHiscock #rytuały #zaklęcia #dobraenergia #przepływenergii #domoweognisko #cosnapolce #bookstagram #bookreview #czytamksiazki

Dom pełen magii.

• Witch