rozwińzwiń

Powiem tylko raz

Okładka książki Powiem tylko raz Lisa Gardner Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Powiem tylko raz
Lisa Gardner Wydawnictwo: Albatros Cykl: Detektyw D.D. Warren (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Detektyw D.D. Warren (tom 10)
Never Tell

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Na gorącym uczynku

841 1 308

Eve szesnaście lat temu przyznała się do zastrzelenia ojca. Teraz policja zastaje ją z bronią nad ciałem jej męża. Kobieta jednak nie przyznaje się do morderstwa.
Gdy zdjęcie zastrzelonego mężczyzny ukazuje się w mediach, rozpoznaje go Flora, lecz nie widzi w nim ofiary, tylko oprawcę. Kobieta musi przypomnieć sobie dramatyczne wydarzenia z przeszłości, gdy padła ofiarą bezwzględnego gwałciciela i mordercy. Na szczęście udało się jej uwolnić i teraz pomaga policji.
D.D. Warren staje przed trudnym śledztwem, ale może liczyć na pomoc agentki FBI Kimberly Quincy.

Kolejna wciągająca i zgrabnie poprowadzona historia. Autorka umiejętnie dozuje napięcie, i wciąga czytelnika w wir zdarzeń. Polecam!

Książki wysłuchałam w formie audiobooka.

To jest ten typ powieści, która mimo, że ma prawie 500 stron drobnym drukiem, to sprawia, że nie myślimy o tym, kiedy wreszcie koniec... Wzbudza ciekawość, bardzo szybko wciąga czytelnika w wir wydarzeń, włącza w chęć poznania prawdy. Dobry thriller bez zbędnych mocno drastycznych scen... Polecam i sięgam po kolejne powieści autorki 😉

To moje pierwsze spotkanie z Lisa Gardner i po książkach Carrera oczekuje czegoś ekstra i mam dwie kolejne do przeczytania. Mam nadzieję, że kolejne oceny będą znacznie wyższe. Ponoć tak ma być;)

Tym razem D.D Warren zajmuję się sprawą zabójstwa mężczyzna, myśląc że to będzie szybka sprawa ponieważ policjanci zastali żonę z narzędziem zbrodni w ręce szybko zajmie się kolejną sprawą. Jednak im bardziej zagłębia się w temat tym więcej wątków i dawnych historii się pojawia.
W książce pojawia się też tajna informatorka Flora Dane, czyli jak wiadomo jeszcze więcej komplikacji, a D.D Warren uwielbia komplikujące się zagadki.

Kolejna świetna historia z Detektyw D.D i Flora. Książkę czyta się jedenym tchem. Fajne w tych historiach jest to,że człowiek zastanawiam się kto jest morderca. sztosik polecam.

Szesnaście lat temu Evie przyznała się do przypadkowego zastrzelenia ojca, teraz koszmar się powtarza. Zastrzelony zostaje jej mąż, a policja odnajduje ją nad ciałem męża z pistoletem w dłoni. Sprawa trafia do mediów, a zdjęcie zmarłego męża Evie rozpoznaje pewna kobieta, która nie widzi w tym człowieku ofiary, tylko jednego z oprawców, który bezpowrotnie zmienił jej życie na zawsze. Sprawie przygląda się D.D. Warren, która postanawia odkryć co się naprawdę wydarzyło.

Jest to kolejny dobry kryminał. Ta seria kryminalna nie jest mocno wymagająca, a przy tym bardzo dobrze się ją czyta. Jest to ten styl gatunku, który intryguje, wciąga, ale nie jest nadzwyczaj brutalny i mocno "krwisty". Świetnie mi się słucha tej serii w audiobooku. Przy poprzednich częściach zachwycałam się już stylem autorki i tu się absolutnie nic nie zmienia. Kolejna dobra historia, aczkolwiek poprzednie części bardziej mi się podobały. Tu leciutki spadek, ale nadal jest fajnie 😁

W sam raz na krótkie letnie wieczory.

W sam raz na krótkie letnie wieczory.

Evie Hopkins Carter 16 lat temu przyznała się do zastrzelenia ukochanego ojca. Uznano to wtedy za nieszczęśliwy wypadek. Teraz oddaje śmiertelne strzały w stronę własnego męża Conrada, po czym 12 razy strzela do jego komputera. Evie jest w ciąży, na dodatek nie sprawia wrażenia niezrównoważonej morderczyni, zatem detektyw D.D. Warren stawia sobie za cel nie tylko wyjaśnienie świeżej zbrodni, ale także powrót do śledztwa sprzed 16 lat...
Conrad pracował w firmie produkującej okna. Jeździł ze swoimi usługami po całym kraju. Na jednym ze zdjęć rozpoznała go Flora, była ofiara porwania i więzienia przez bezwzględnego psychopatę, Jacoba Nessa. Z tym, że nie poznała go jako sprzedawcę okien, a kogoś, z kim kilka lat wcześniej w barze spotkał się jej oprawca...
Czy Conrad zginął naprawdę z rąk żony? Jaki był motyw, skoro w domu był zwyczajnym mężem, dbającym o rodzinę? A może Evie dowiedziała się o jego powiązaniach ze światkiem przestępczym? Istnieje też możliwość, że wcale nie zginął z rąk żony. Kto i dlaczego w takim razie mógłby chcieć się go pozbyć? Istotne dla sprawy jest także to, że w ślad za śmiercią Conrada poszła fala podpaleń. Najpierw ktoś podłożył ogień w domu Carterów, następnie w domu adwokata Evie, ale to jeszcze nie koniec...

Ciekawa i wciągająca historia, bardzo polecam książki Lisy Gardner słuchać w formie audiobooków.

,,Powiem tylko raz'' to kolejny porywający thriller od Lisy Gardner!
Akcja była rozwojowa z rozdziału na rozdział, ciężko było się oderwać od lektury, historia opisana w tej książce porusza i zmusza czytelnika do refleksji. Książka jak najbardziej warta przeczytania i polecenia, zresztą jak cały cykl z DD Warren.

,,Powiem tylko raz'' to kolejny porywający thriller od Lisy Gardner!

1 154
  • 2021