Wachmistrz

Okładka książki Wachmistrz
Krzysztof Bochus Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Christian Abell (tom 0.5) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Christian Abell (tom 0.5)
Skarpa Warszawska
2020-10-14
2020-10-14
literatura polska

Okładka książki Zabójczy pocisk. Dziedzictwo Krzysztof Bochus, Wojciech Chmielarz, Ałbena Grabowska, Joanna Jax, Katarzyna Kacprzak, Grzegorz Kapla, Jacek Ostrowski, Małgorzata Rogala, Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Zakrzewska
Ocena 7,3
Zabójczy pocis... Krzysztof Bochus, W...
Okładka książki 1920 Nadzieja nie umiera nigdy Anna Bińkowska, Krzysztof Bochus, Marcin Ciszewski, Joanna Jax, Sylwia Zientek, Edyta Świętek
Ocena 7,8
1920 Nadzieja ... Anna Bińkowska, Krz...

więcej Więcej

Wachmistrz" to typowy kryminał w stylu retro. Akcja przenosi nas do Wolnego miasta Gdańska, gdzie jedns po drugiej znikają piękne, młode dziewczyny. Śledztwo prowadzi tytuowy wachmistrz Kukułka. Dla niego ta sprawa jest też czymś w rodzaju osobistej zemsty i nie zawaha się przed niczym, by tylko dopaść sprawcę.
Książka ma świetny, mroczny klimat, a rozwiązanie historii...

Gdybym nie przeczytał książki pt: "Król" Szczepana Twardocha pewnie byłbym zachwycony "Wachmistrzem" Krzysztofa Bochusa, ale Pan Twardoch bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę przez co powieść mnie nie porwała.

Dobrej pory myślałam ze król jest jeden: Matek Krajewski i nikt, absolutnie nikt nie sprawi ze będę wciągnie mnie historia kryminalna retro z elementami patyny. A jednak udało się to Krzysztofowi Bochusowi.
Akcja dziejąca się w przedwojennym Gdańsku czy jak kto woli w Danzig, jest dobrze osadzona w realiach epoki. Historia zaginięć młodych kobiet dzieje się w czasie...

Bardzo dobry kryminał pochłonięty w ciągu jednego wieczora. Drugą część także polecam

Czy ja wiem? Nie poczułam przedwojennego klimatu, tak jak np. w "Na kłopoty Bednarski".
Rozumiem, że to kryminał i jest momentami brutalny i wulgarny, ale jakoś brak mu klasy.
Raz przywalił zakonnicom, potem chyba dla równowagi Żydom.
Nie dam wysokiej oceny, po prostu niezbyt mi się podobało.

Dobrze napisana, i z brze się czyta. Pozwala zajrzeć w Świat Gdańska okresu XX-lecia międzywojennego. Trzyma w napięciu, ma zwroty akcji i wcale nie nudzi. A główny bohater też potrafi zaskoczyć

Polecam!

Akcja rozgrywa się grudniową porą 1929 roku, w Wolnym Mieście Gdańsku. Przepadają bez śladu młode i atrakcyjne kobiety. Jedyne co je łączy to niskie pochodzenie i bieda. Do śledztwa zostają wyznaczeni radca prawny Abell i wachmistrz Kukulka, którzy za sobą nie przepadają. Czy uda im się odrzucić na bok wzajemne niesnaski i rozwiązać zagadkę?

Rewelacyjnie napisana, barwnym...

Pomimo, że nie od tej pozycji zaczęłam czytać cykl o radcy Ablu, jednak mimo to wysoko oceniam za interesującą fabułę, styl i fakty historyczne.

Najlepsza z cyklu. Rasowy thriller kryminalny z niebanalnym zakończeniem. Na plus także mniej nudnych opisów niż w innych powieściach o Abellu.
Czy polecacie inne serie K. Bochusa?

• 2021
  • 2020