Wroną po Stanach

Editio
2020-11-12
2020-11-12

więcej Więcej

Kolejna, po kilku latach, próba pióra w wydaniu Marcina Wrona (z małym udziałem jego dzieci).
Opowieść lekka i przyjemna o kilku stanach spośród 50 stanowiących całe USA. Niby czyta się lekko, niby jakieś ciekawostki. Ale wciąż pozostawałem z wrażeniem książki pisanej na zamówienie, bez pomysłu na treść. Rozmowę o jej napisaniu wyobrażam trochę tak:
„-Weź napisz coś o...

Podobał mi się ten mega subiektywny przewodnik po Stanach. Spojrzałam dzięki niemu na ten kraj z perspektywy polskiego korespondenta i jego dzieci. Często zdumiewało mnie jak opinie o danym Stanie różnią się nawet w jednej rodzinie i jak coś podobające się dorosłym, totalnie nie przypada do gustu nastolatkom.

Poznałam też najciekawsze miejsca kilkunastu Stanów. Autor...

Dość ciekawe spojrzenie na doświadczenie mieszkania i podróżowania po USA. Smaczku lekturze dodają przepisy kulinarne niektóre naprawdę smakowite.

Książka jest pisana w taki fajny lekki sposób. Można się dowiedzieć ciekawych rzeczy i spojrzeć na różne miejsca oczami korespondenta i jego dzieci. Polecam.

Książka podobała mi się. Widać, że autor zaznajomiony jest z miejscami, które odwiedza. Podczas czytania, czytelnik nie nudzi się. Jest to tak różnorodny reportaż, że każdy znajdzie coś dla siebie. Również wtrącenia ze strony dzieci autora nie przeszkadzają, a ukazują spojrzenie ludzi młodych na otoczenie. Polecam serdecznie tę pozycję.

Bardzo subiektywna opowieść o Stanach Zjednoczonych, a dokładnie wybranych jej częściach. Odwiedzamy m.in. Hawaje i Nową Anglię omijając najbardziej oklepane turystycznie i literacko miejsca. Oprócz rysu historycznego mamy to anegdoty autora, relacje poproszonych o kilka zdań "tubylców", kilka przepisów kulinarnych oraz krótkie wypowiedzi dzieci autora.
Chyba nigdy nie...

1917

Kocham Stany i wszystko co jest z nimi związane,a z "Wroną po Stanach"spędziłam naprawdę ciekawą i odprężającą przygodę.
Nie jest to przewodnik(i dobrze),a Stany widziany oczyma Polaka i jego dzieci.
Oprócz ciekawych miejsc do zwiedzenia znajdziemy tu dużo kulinarnych przysmaków z każdego Stanu,anegdot z życia prywatnego oraz trochę historycznych faktów.
Osobiście byłam w 4...

Lubię książki podróżnicze oraz takie,których tematyką są USA. Natomiast czytając tę książkę odnoszę wrażenie,że Pana Marcina goniły terminy albo uznał,że wypada "coś skrobnąć" i wyszło...to.
Chcąc uniknąć kolejnej książki o tym samym zaangażował dzieci,co z początku wydawało się być ciekawym zabiegiem, jednak po przeczytaniu kilku wpisów mamy do czynienia z treścią niczym...

Na plus?
- Napisana w bardzo przystępny sposób, lekkim, przyjemnym piórem
- krótkie zarysy historyczne, skupienie się na regionach okiem dziennikarza
- sporo ciekawostek ze Stanów
- fajny kontakt z czytelnikiem

Na minus?
- fatalnie poukładana. Zaczytujemy się w relacje, opowieść, historyjki, a tu nagle przepisy, opinie dzieci i tak dalej. Słabo to wyszło
- trochę zbyt...

Bardzo dobra książka, jednak nie dla każdego. Jest to swego rodzaju przewodnik po wybranych przez autora regionach Stanów. Ciekawym, choć przeze mnie zupełnie niewykorzystanym, dodatkiem są przepisy kulinarne, które na pewno każdy, kto lubi eksperymentować w kuchni wykorzysta.
Jedyne czego mi zabrakło to opisanie większej ilości regionów, jednak rozumiem autora, że skupił...

• 2021
  • 2020