Kokaina

Okładka książki Kokaina Louis Gutle, Jolanta Skowrońska
Okładka książki Kokaina
Louis GutleJolanta Skowrońska Wydawnictwo: Wydawnictwo "Śląsk" Seria: Złota Podkowa kryminał, sensacja, thriller
Złota Podkowa
Kokaina
Wydawnictwo "Śląsk"
1959-01-01
1959-01-01
sensacja kokaina czas policja alchemia proza

Książka z serii Biblioteka Złotej Podkowy, po którą sięgnąłem gnany ciekawością przeczytana. Dotychczas nie zawiodłem się na opowiadaniach jakie dostałem w tomikach, a nawet spotkałem kilku autorów piszących opowieści z dreszczykiem co bardzo podobało mi się. Gdy nadarzyła się okazja sięgnąłem po nią.

Louis Gutle Kokaina - najdłuższa tutaj historia kryminalno - sensacyjna dotycząca przemytu kokainy i próbie przeniknięcia do szajki. Dostajemy zgrabnie napisaną i niedługą opowieść, którą czyta się dobrze i nie można się przy niej nudzić. Posiada kilka zwrotów akcji i nawet trochę zaskoczyła mnie pod koniec. Mamy pościgi, strzelaniny, niebezpieczeństwo, przemyt i bohatera wciągniętego w rozpracowanie gangu. Napisana została przystępnie, jest ciekawa, dobrze czyta się i przyjemnie.
Jolanta Skowrońska Próg czasu - drugie zamieszczone tutaj opowiadanie ma w sobie coś z opowieści z dreszczykiem. Bohaterka snuje swoja historie dotyczącą rodziny i jej tajemnic. Mimo długości jest napisana dobrze, ma swój urok i atmosferę niepokoju, która jest budowana niespiesznie. Przyjemna i lekka opowieść niesamowita połączona z tłem obyczajowym.

Książka Kokaina jest zbiorem dwóch opowiadań jakie tym razem dostajemy. Pomimo swojej wielkości Kokaina nie nudzi i nie pozbawiona została szybkiej akcji. Przez cały czas dzieje się wiele i wydarzenia toczą się wartko do przodu. Nawet pojawiają się czasami zwroty akcji, a pod koniec taki właśnie zwrot zaskakuje wyjaśnieniem wszystkiego. Druga historia jest połączeniem opowieści obyczajowej i z dreszczykiem o starej posiadłości mającej swoje sekrety. Sięgając po stu stronicową książeczkę nie spodziewałem się dostać dwóch zgrabnie napisanych i ciekawych opowiadań, które umiliły mi czas i sprawiły, że spędziłem z nimi miłe chwile. Książeczki z Biblioteki złotej podkowy są idealnym sposobem na spędzenie czasu i odkrywaniu nieznanych autorów. Nieraz opowiadań sensacyjnych, kryminalnych, grozy lub obyczajowych mających swój niepowtarzalny urok dawnych lat i własny klimat. Przy nich można spędzić miło wieczór i odpocząć. Książka nie zawiodła mnie i bawiłem się podczas czytania dobrze. Zbiorek dla każdego i polecam również inne książeczki z tej serii.

Louis Gutle Kokaina - najdłuższa tutaj historia kryminalno - sensacyjna...

• Thriller / sensacja
  • Groza