Jak robić nic? Manifest przeciw kultowi produktywności

Okładka książki Jak robić nic? Manifest przeciw kultowi produktywności
2020-09-02
2020-09-02
Aleksandra Weksej

więcej Więcej

Książka pełna inspiracji. Szczególnie do robienia "nic", a tak naprawdę do uważności na siebie i na swoje otoczenie. Warto, jeśli się lubi być refleksyjnym.

Dużo inspiracji, słuszne spostrzeżenia, mimo to trochę przy niej usypiałam i nie mam żadnych szczególnych refleksji po lekturze... Może tytuł zadziałał ;)

Szczerze - nie przebrnęłam.
Myślałam, że będzie to książka z jajem A jest mega ciężka, z milionem przypisów z innych książek. Nie polecam.

książka zbyt rozwleczona, dużo niepotrzebnych nudnych wstawek

„Jak robić nic?…” to dość ciekawy głos w dobie pracoholizmu i dyktatury produktywności. Autorka inspiruje do tego, by… zacząć robić nic, ale nie udziela jednoznacznej porady, a także nie zachęca do lenistwa.

Raczej podpowiada, jak być bardziej obecnym w świecie oraz jak stać się świadomym uczestnikiem rzeczywistości. Poleca czytelnikowi, by ten poświęcił chwilę na...

Napisana bardzo ciężko i mało interesująco. Autorka potrafi popadać w naukowy i artystyczny słowny bełkot z którego nic nie wynika. Streszczenie całej książki dostajemy we wstępie więc czytanie całej mija się z celem.

• 2021
  • 2020
  • 2020
  • Niebeletrystyczne
  • Wyzwanie LC 2020
  • Ebook

Dodaj cytat z książki Jak robić nic? Manifest przeciw kultowi produktywności