Jak robić nic? Manifest przeciw kultowi produktywności

Okładka książki Jak robić nic? Manifest przeciw kultowi produktywności
Aleksandra Weksej
produktywność

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka pełna inspiracji. Szczególnie do robienia "nic". Książka sprawia, że zaczynasz sobie uświadamiać, jak daleko żeśmy "odkleili się" od swojej rzeczywistości. Przypomina, że warto wrócić do TU i TERAZ - i nie do jakiegoś enigmatycznego, ale do swojej ulicy, do swojego miasta itd... Konsekwencją tego powrotu jest więcej uważności na siebie i na swoje otoczenie - a to dobrze wróży.

Dużo inspiracji, słuszne spostrzeżenia, mimo to trochę przy niej usypiałam i nie mam żadnych szczególnych refleksji po lekturze... Może tytuł zadziałał ;)

Szczerze - nie przebrnęłam.
Myślałam, że będzie to książka z jajem A jest mega ciężka, z milionem przypisów z innych książek. Nie polecam.

Szczerze - nie przebrnęłam.

książka zbyt rozwleczona, dużo niepotrzebnych nudnych wstawek

książka zbyt rozwleczona, dużo niepotrzebnych nudnych wstawek

„Jak robić nic?…” to dość ciekawy głos w dobie pracoholizmu i dyktatury produktywności. Autorka inspiruje do tego, by… zacząć robić nic, ale nie udziela jednoznacznej porady, a także nie zachęca do lenistwa.

Raczej podpowiada, jak być bardziej obecnym w świecie oraz jak stać się świadomym uczestnikiem rzeczywistości. Poleca czytelnikowi, by ten poświęcił chwilę na refleksję nad samym sobą. Proponuje przyjęcie postawy opiekuńczej wobec siebie, a także zaleca chronić własną przestrzeń i czas.

Być może nie wnosi nic odkrywczego, ale porządkuje to, co jest ważne.
Co prawda, autorka ma swój styl, który może być nieco męczący, ale trzeba mieć na uwadze, że jest to publikacja pisana przez artystkę i nauczycielkę akademicką.

Więcej: https://urocznica.pl/recenzja-jak-robic-nic-odell/.

Napisana bardzo ciężko i mało interesująco. Autorka potrafi popadać w naukowy i artystyczny słowny bełkot z którego nic nie wynika. Streszczenie całej książki dostajemy we wstępie więc czytanie całej mija się z celem.

Dodaj cytat z książki Jak robić nic? Manifest przeciw kultowi produktywności