Sztuka błyskawicznej koncentracji. Mistrzostwo w zarządzaniu uwagą

Okładka książki Sztuka błyskawicznej koncentracji. Mistrzostwo w zarządzaniu uwagą Damon Zahariades
Damon Zahariades Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Fast Focus: A Quick-Start Guide To Mastering Your Attention, Ignoring Distractions, And Getting More Done In Less Time!
Onepress
2020-07-07
2020-07-07
9788328361973
Arkadiusz Romanek, Joanna Sugiero

Instagram: ksiazkowe_opowiesci

Z reguły nie sięgam po poradniki, tak się składa, że nie jest to literatura dla mnie. Jednakże zdenerwowana ostatnimi problemami z koncentracją, w obliczu zbliżającej się (teraz już trwającej) sesji na studiach, postanowiłam sięgnąć po audiobook "Sztuka błyskawicznej koncentracji".

Zacznijmy od tego, że bardzo przyjemnie się tej pozycji słuchało. Wielkim plusem jest też to, że nie ma tutaj zbędnego latana wody, książka jest przyjemna, szybka i łatwa w rozumieniu, pozbawiona niepotrzebnych refleksji autora. Suche fakty i kulminacja dobrych rad.

Postanowiłam wdrążyć w życie kilka porad, jak na razie idzie mi lepiej, i jedyny skutek jaki odczuwam to bardziej efektywna praca, także oby tak dalej!

Instagram: ksiazkowe_opowiesci

Zacznijmy od tego, że bardzo przyjemnie się tej pozycji...

Nie jest to może jakieś arcydzieło, ale czyta się przyjemnie i szybko. Może ciutkę drażnią liczne powtórzenia pewnych nawyków, ale w sumie to może jest metoda na przekazanie informacji, poprzez wielokrotnie powtarzanie. Na pewno skorzystam z zamieszczonych porad.

Przerobiłem w 2 wieczory.

Przerobiłem w 2 wieczory.

Tę cienką książkę można by właściwie nazwać broszurką. Podobało mi się właśnie akurat konkretne i krótkie przedstawianie tematów bez dorabiania wielkiej ideologii. Szybka lektura, ale z drugiej strony ktoś może uznać za potraktowanie tematu "po łebkach"... No na średnią 4 nie zasługuje, więc daję nieco na wyrost 8, żeby poprawić ogólną ocenę...

Kojarzycie uczucie tzw. Flow*” przy pracy. Taki stan charakteryzuje się nadmiernym skupieniem i wysoką efektywnością. Nierzadko jednak godziny szczytu produktywności może rozwalić głupie powiadomienie w skrzynce mailowej czy na Messengerze. Jak utrzymać koncentrację, na rzeczach które powinniśmy wykonać?

Całą recenzję znajdziecie tutaj:

Całą recenzję znajdziecie tutaj:...

• Audiobooki
  • Poradniki
  • Kariera & Biznes
  • W posiadaniu
  • Jest w bibliotece
  • #przeczytam w 2021

Damon Zahariades Sztuka błyskawicznej koncentracji. Mistrzostwo w zarządzaniu uwagą Zobacz więcej