Zabawy księżniczek

Okładka książki Zabawy księżniczek Zbigniew Dmitroca, Marzena Dobrowolska
Okładka książki Zabawy księżniczek
Zbigniew DmitrocaMarzena Dobrowolska Wydawnictwo: HarperCollins Polska literatura dziecięca
16 str. 16 min.
literatura dziecięca
HarperCollins Polska
2020-07-15
2020-07-15
16 min.

Okładka książki Ja i moja mama. Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! Zbigniew Dmitroca, Donata Montanari
Ja i moja mama... Zbigniew Dmitroca, ...
Okładka książki Czy to jest moje? Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! Zbigniew Dmitroca, Laura Rigo
Czy to jest mo... Zbigniew Dmitroca, ...

Pomalujmy coś ;)

Wodne kolorowanie to zawsze miła odmiana od kredek, mazaków, czy też od zwykłych farb. Wystarczy pędzel, trochę wody i można wyczarować dosłownie coś z niczego ;) I to w dodatku w kolorze. Niniejszy zeszycik daje osiem takich możliwości, a tym samym zajęcie na przynajmniej kilkanaście - kilkadziesiąt minut czasu ;)

Tematem przewodnim zeszytu są księżniczki. Będą one skakać na skakance, bawić się hula-hoop, obchodzić urodziny, bawić się domkiem dla lalek i urządzać teatrzyk kukiełkowy. Znajdzie się też miejsce dla atrybutu każdej prawdziwej księżniczki, a więc dla różdżki, a w ostatniej scence będziemy mieli do pomalowania scenę z prawdziwego balu. Każdy obrazek uzupełniono wierszem autorstwa Zbigniewa Dmitroca.

Książeczka (o ile można książeczką nazwać 16-stronicowe wydawnictwo) jest w sam raz na spędzenie przez dziecko kilkudziesięciu minut na dobrej zabawie. Będzie trochę chlapania wodą podejrzewam ;) , ale w zasadzie nie tylko - postacie po pierwsze są sympatyczne, a po drugie same obrazki oferują także inne możliwości. Jakie?

Bardzo kreatywne. W trakcie "malowania" dziecko może zgadywać, jaki kolor za chwilę ukaże się po przejechaniu po nim mokrym pędzlem, a po wyschnięciu obrazka można go ozdobić na inne sposoby: kredkami, flamastrami, papierem kolorowym lub bibułą. Ograniczeniem jest tutaj tylko i wyłącznie wyobraźnia :)

Pomalujmy coś ;)

Tematem przewodnim zeszytu są...

• Współpraca

Dodaj cytat z książki Zabawy księżniczek