Czapu Czipu. Co to tak człapie?

Okładka książki Czapu Czipu. Co to tak człapie? Bogna Sroka-Mucha
Okładka książki Czapu Czipu. Co to tak człapie?
Bogna Sroka-Mucha Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czapu Czipu interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
10 str. 10 min.
Kategoria:
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Seria:
Czapu Czipu
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2020-05-20
Data 1. wyd. pol.:
2020-05-20
Liczba stron:
10
Czas czytania
10 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328146228
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Co lubi kotek? Gabriel Cortina, praca zbiorowa
Ocena 8,0
Co lubi kotek? Gabriel Cortina, pr...
Okładka książki Jadzia Pętelka. Gdzie jest leniwiec? Agata Łuksza, Barbara Supeł
Ocena 8,3
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Mały atlas psów i szczeniaków Ewy i Pawła Pawlaków Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
Ocena 9,3
Mały atlas psó... Ewa Kozyra-Pawlak, ...
Okładka książki Czy to pasuje? Kolory Patrycja Klempas, Ewelina Protasewicz
Ocena 9,3
Czy to pasuje?... Patrycja Klempas, E...
Okładka książki Czy to pasuje? Zwierzęta Patrycja Klempas, Ewelina Protasewicz
Ocena 8,5
Czy to pasuje?... Patrycja Klempas, E...
Okładka książki Co lubi niedźwiedź? Gabriel Cortina, praca zbiorowa
Ocena 7,3
Co lubi niedźw... Gabriel Cortina, pr...

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6145
3446

Na półkach:

Słuch jest jednym ze zmysłów, od którego rozwoju zależy niesamowicie dużo. Więcej niż byśmy przypuszczali, ponieważ to właśnie od niego zależy opanowanie umiejętności mówienia, czytania i pisania. Oczywiście można mówić nie słysząc (migać),pisać i czytać, ale będzie to bardzo utrudnione. Źle rozwinięty słuch to problem z rozpoznawaniem dźwięków, co może przekładać się na nierozumienie treści, brak możliwości prawidłowego zapisania usłyszanych dźwięków, niemożliwość zrozumienia mowy. Zmysł ten rozwija się już w życiu płodowym. Do tego między czwartym a szóstym miesiącem dzieci reagują na głos rodziców. Jeśli tego nie robią należy skonsultować się ze specjalistą, bo może okazać się, że niedosłyszą lub mają zaburzony rozwój słuchu. Wczesna terapia może zdziałać cuda.
W przypadku każdego dziecka we wczesnym okresie rozwoju potrzebne są zabawy rozwijające słuch. Należą do nich poszukiwania określonych dźwięków: tykania zegara, warkotu samochodu, szumu wody, bulgotu gotowanych potraw, kapania deszczu. Dziecko powinno wsłuchać się w odgłosy domu i opisać, co słyszy. Nim osiągniemy ten etap przed nami długa droga polegająca na zapoznawaniu malca z odgłosami. Słysząc dźwięki opowiadamy, co je wydaje. Są nawet specjalne nagrania, które pomogą Waszym pociechom rozwinąć umiejętność rozpoznawania i lokalizowania odgłosów. Ważnym elementem w takiej aktywności jest też umiejętność odtwarzania dźwięków i melodii, ponieważ to wspomaga rozwój mowy. W takim przypadku warto zacząć od ćwiczenia powtarzania samogłosek, później sylab, a następnie prostych wyrazów, a na końcu całych zdań. Ważne, aby takie ćwiczenia były w formie zabawy. Takie zabawy wspomagają słuch fizyczny (rozwijają wrażliwość na dźwięki, natężenie, tempo, rytm),stymulują percepcję słuchową (rozpoznawanie, identyfikację i różnicowania dźwięków) oraz poprawiają uwagę słuchową dziecka (analizowanie tego, co się słyszy).
Rozwój zmysłu słuchu wymaga także ciągłej obserwacji dziecka, zwracania uwagi, czy odwraca ono głowę w kierunku źródła dźwięku, czy potrafi wskazać określone dźwięki. Jeśli tego nie robi to trzeba zbadać słuch. W przypadku prawidłowo rozwijającego się słuchu należy skonsultować się z neurologiem, logopedą, psychologiem, pedagogiem, aby ocenić, co uniemożliwia dziecku rozwój w tej sferze. Można diagnozować już półroczne dzieci.
Pracę z pociechami mogą wspomóc także odpowiednio dobrane lektury. Powinien być w nich nacisk na odkrywanie dźwięków, poszukiwanie odgłosów, proste słowa i ilustracje z podpisanymi dźwiękami, które wydają. Świetnym materiałem są książki z serii „Czapu Czipu” pobudzające wyobraźnię. Każdy tom poświęcony jest innemu dźwiękowi: kapaniu, skrobaniu, świszczeniu i człapaniu. Regularnie pojawiają się kolejne tomy.
Czapu Czipu to chłopiec o bujnej wyobraźni. Ma wielką papierową czapkę, którą posługuje się niczym magicznym kapeluszem, ale zamiast przedmiotów wyciąga z niej dźwięki i dzięki temu bohater ma zagadki do rozwiązania: musi odgadnąć, co wydaje określone dźwięki. Jeśli nie udaje mu się zgadnąć dowiaduje się, jaki dźwięk wydaje sugerowany przedmiot. I dzięki temu odkrywamy pięć przedmiotów i towarzyszące im dźwięki w każdej książce.
Kartonowe książeczki o Czapu Czupu to świetne pomoce wspierające naukę mowy, wprowadzające podstawowe słownictwo, rozwijające myślenie globalne, pomagają zdobyć podstawową wiedzę o świecie. Przedmioty i zwierzęta pojawiające się w lekturze są proste i warto w czasie lektury uzupełnić zabawę o zabawki. Książki te będą świetnym uzupełnieniem materiałów do terapii logopedy oraz świetną pomocą w nauce w domu. Zdecydowanie polecam.

Słuch jest jednym ze zmysłów, od którego rozwoju zależy niesamowicie dużo. Więcej niż byśmy przypuszczali, ponieważ to właśnie od niego zależy opanowanie umiejętności mówienia, czytania i pisania. Oczywiście można mówić nie słysząc (migać),pisać i czytać, ale będzie to bardzo utrudnione. Źle rozwinięty słuch to problem z rozpoznawaniem dźwięków, co może przekładać się na...

więcej Pokaż mimo to

avatar
632
623

Na półkach:

Czapu Czipu to mały chłopiec, który nosi wielką, papierową czapkę – taką, jaką niegdyś robiło się z gazety, szykując się do malowania. Z tym że to nakrycie głowy jest wyjątkowe, bo magiczne. Potrafi zmieniać kolory, wydawać różne dźwięki, a na dodatek robić czarodziejskie sztuczki, zachęcając przy tym chłopca, a wraz z nim czytelników do wspólnej zabawy.

Zabawa ta polega przede wszystkim na naśladowaniu dźwięków oraz zgadywaniu, co kryje się pod czapką? Za każdym razem – w każdym egzemplarzu książki – schowane jest w niej coś innego.

...
Cała recenzja na portalu W Roli Mamy, zapraszam -> https://wrolimamy.pl/recenzja/czapu-czipu-seria-ksiazek-wspierajacych-rozwoj-mowy/

Czapu Czipu to mały chłopiec, który nosi wielką, papierową czapkę – taką, jaką niegdyś robiło się z gazety, szykując się do malowania. Z tym że to nakrycie głowy jest wyjątkowe, bo magiczne. Potrafi zmieniać kolory, wydawać różne dźwięki, a na dodatek robić czarodziejskie sztuczki, zachęcając przy tym chłopca, a wraz z nim czytelników do wspólnej zabawy.

Zabawa ta polega...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    4
  • Chcę przeczytać
    2
  • Teraz czytam
    1
  • Żłobek
    1
  • Niemowlę
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Czapu Czipu. Co to tak człapie?


Podobne książki

Przeczytaj także