Wierża Babilon

Okładka książki Wierża Babilon
Merlin Aleister Gister Wydawnictwo: StudioExtra literatura piękna

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Autor książki nie jest normalnym człowiekiem, ale potrafi stworzyć publikację, która wydawać się może paszkwilem, a okazuje się przepowiednią i odzwierciedleniem politycznego chaosu w ułomnej demokracji. Główny autor Neka, to szary obywatel z problemami, który za swoją głupotę trafia do więzienia i tam następuje jego przemiana dzięki rozmyśleniom filozoficznym. Ostatecznie i tak wiadomo, że wszyscy jesteśmy sterowani tylko czasem brakuje nam świadomości. Wulgarny język początkowo mógłby odstraszać, ale później potwierdza się zamysł autora, że do wszystkiego możemy się przyzwyczaić, a czasami takie słownictwo dobitniej dociera do zwykłych ludzi, a tacy zwykli ludzie powinni pierwsi sięgnąć po książkę, którą się chłonie, zamiast podniecać się długimi opisami przyrody lub postaci. Można uznać, że jest to awangarda rapu w literaturze, bez cenzury. czekam na kolejne wydania.

Dodaj cytat z książki Wierża Babilon