Inna strona piękna

Okładka książki Inna strona piękna Leah Darrow
Okładka książki Inna strona piękna
Leah Darrow Wydawnictwo: Esprit biografia, autobiografia, pamiętnik
The Other Side of Beauty: Embracing God's Vision for Love and True Worth
Esprit
2019-01-25
2019-01-25
Sonia Blank
świadectwo nawrócenie modelka piękno religia

Z ręką na sercu polecam tę książkę każdej dziewczynie i kobiecie! Jest to wartościowa lektura, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy jest nakładana tak duża presja na nasz wygląd zewnętrzny.

Prosto ale bardzo ważnych rzeczach.

Prosto ale bardzo ważnych rzeczach.

Wydaje mi się, że opis wskazuje na treść inną niż zawartą w książce. Chyba że się czepiam.
Przeczytałam, ale nie zrobiła na mnie dużego wrażenia.

Przeczytałam, ale nie zrobiła na mnie dużego wrażenia.

Opowieść o pięknie i iluzji piękna. O tym, jak bardzo można zgubić siebie dążąc do stania się wyimaginowanym ideałem. O tym, jak można siebie odnaleźć dzięki spojrzeniu we własne wnętrze, dzięki miłości Boga i bliskich osób. I o tym, że naprawdę warto być sobą i czerpać z własnej wyjątkowości (także dla dobra innych). Bo przecież - gdybyśmy wszyscy byli tacy sami, to nikt nie byłby nikomu do niczego potrzebny.

Gdybym miała nastoletnią córkę, to chciałabym, żeby sięgnęła po tę pozycję. Żeby nie uległa kultowi ciała i nie próbowała upodobnić się do gwiazd z Instagrama, i żeby nie sądziła, że na miłość musi zasłużyć.

Najpierw poznałam Leah z jej działalności online, potem dowiedziałam się, że napisała książkę, więc po lekturze czuję duży niedosyt. Mam poczucie, że nie wyczerpała tematu, jednak to na pewno dobry start, by według jej wskazówek działać dalej w znajdywaniu siebie i swojego prawdziwego piękna. Nie jest to typowe świadectwo (z chronologiczną kroniką zdarzeń),bardziej przesłanie dla świata.

Niesamowita książka. Napisana przez bardzo inteligentną osobę. A modelki raczej się z takimi nie kojarzą. Opowieść o prawdziwym pięknie, a nie tym faryzejskim z Mateusza 23,27. Czy też jego imitacji z reklam koncernów kosmetycznych lub wybiegów. Autorka sama próbowała sił jako modelka. Wzięła udział w America's Next Top Model. Po wyeliminowaniu ale jako już znana osoba wyjeżdża do Nowego Jorku i … tam rezygnuje. Powraca do wiary. Zdaje sobie sprawę, że prawdziwe piękno pochodzi od Boga. I nie jest to piękno wg. przemysłu kosmetycznego, który tworzy nieosiągalny ideał. Bo gdyby udało się osiągnąć ten ideał, straciłby klientów … Jak sama przyznaje w branży modelingu nie spotkała nikogo wierzącego. Kosmetyki powinny służyć uwydatnianiu istniejącego już piękna, a nie stwarzaniu go. Dając się manipulować reklamie, kierujemy się w życiu celami i potrzebami firm, a nie swoimi, a przecież kobiecość to coś więcej niż tylko wygląd zewnętrzny (truizm). Prawdziwe piękno świadczy o Bożej Chwale. A przecież kobiety stworzone na podobieństwo Boga. Piękno powinno przypominać o Bogu, a nie o nas samych ! Kobiety stworzone po to by być pięknymi (tak !!!),by odzwierciedlać Bożą Chwałę na tym świecie. Piękno fizyczne nie ma wpływu na piękno duszy, ale piękno duszy może mieć wpływ na piękno fizyczne. Prawdziwe piękno to … piękno czystości, piękno świętości, piękno uczynków etc. Skromność celebruje piękno. Miłość nie bazuje na seksie. Miłość to pragnienie dla drugiej osoby tego co najlepsze. Autorka pięknie definiuje jaka jest różnica między małżeństwem a wolnym związkiem. I nie jest odosobniona w branży. Podobnie jak ona postąpiło kilka innych modelek - Olalla Oliveros, Amada Rosa Perez, Kylie Bisutti czy Nicole Weider. Osobiście bardzo podobają mi się koronkowe narzutki, woale na głowach kobiet, podczas mszy. Uważam, że dodają uroku i podkreślają skromność. Nie chodzi o to, by kobiety wyglądały jak zakonnice albo … muzułmanki. Wręcz przeciwnie. Chodzi o podkreślenie piękna przy zachowaniu skromności. Gdyż każda kobieta jest córką Boga.

Bardzo dobra książka zawierająca w sobie świadectwo powrotu do Boga, ale również skupienie uwagi na Pięknie, prostocie i wielu innych rzeczach, zapraszam na bloga po cały tekst: http://ciutwiecej.pl/2019/03/ksiazka-inna-strona-piekna-swiadectwo-nawroconej-modelki/

• Przeczytane w 2019
  • Z drogowskazami;)
  • Biografia
  • Kobiety

Dodaj cytat z książki Inna strona piękna