Żubr Pompik. Wyprawy. Skok kozicy

Okładka książki Żubr Pompik. Wyprawy. Skok kozicy Tomasz Samojlik
Okładka książki Żubr Pompik. Wyprawy. Skok kozicy
Tomasz Samojlik Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Żubr Pompik. Wyprawy (tom 16) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Żubr Pompik. Wyprawy (tom 16)
Media Rodzina
2020-05-06
2020-05-06
24 min.
przyroda żubr pompik zwierzęta parki narodowe przygoda wyprawy

W 16. tomie "Wypraw" cztery sympatyczne żubry zabierają nas do Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie poznajemy skoczną i przemądrzałą kozicę, lubiącego kąpiele niedźwiedzia i kochające kopać świstaki. Jak zwykle u Samojlika jest wesoło i pouczająco.

"Żubr Pompik. Wyprawy. Skok kozicy" to kolejna część opowieści o żubrze Pompiku, który wraz z siostrą i rodzicami zwiedzają parki narodowe. Tym razem wybrali się do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Rodzina zachwycała się pieknymy widokami. Siostra Pompika, Polinka chciała się wspiąć po skałach, by mieć jeszcze lepszy widok na góry. Jak dobrze wiemy żubry nie potrafią się wspinać, więc Polinka spadła ze skał. Nie była z tego powodu zadowolona, ale dostrzegła szansę na nauczenie się sztuki wspinaczki. To wszystko dzięki napotkanej kozicy, która zgrabnie skakała po skałach. Choć Kozica nie miała dobrego humoru, postanowiła udzielić lekcji Polince. Ale tylko pod jednym warunkiem, którego Wam nie zdradzę. Musicie sami się przekonać, sięgając po tę książkę.

W książce jest mapa z zaznaczonymi parkami narodowymi Polski, którą można wyrwać i powiesić na ścianie.

Jest to moja pierwsza przeczytana część z serii o podróżach rodziny Żubrów i wiem, że muszę zdobyć wszystkie części. Książka jest idealna dla małych miłośników przyrody. Dziecko pozna nie tylko fakty o polskich parkach, ale także o cennych gatunkach zwierząt, które w nich żyją.

Ilustracje są bardzo fajne. Z pewnością przyciągnąć wzrok dziecka.

Żubr Pompik wraz z rodziną żubrów wyruszają z Puszczy Białowieskiej na wielką wyprawę do ... Tatrzańskiego Parku Narodowego. Spotykają na swojej drodze Kozicę ( będąca symbolem Tatrzańskiego Parku Narodowego). Czytając ciekawą historię poznajemy zabawne perypetie pomiędzy tytułową kozicą a niedźwiedziem i świstakami 😄. Siostra tytułowego Pompika - Polinka dodatkowo w trakcie tej wycieczki chciałaby nauczyć się skakać tak jak kozica! Próbuje, ale czy jej się uda ?;) Książeczka ma mój ulubiony pod kątem uniwersalności „miękki” format - idealny na każdą wycieczkę (małą i dużą ) świetnie nadaje się też na wieczorne czytanie. W środku każdego egzemplarza znajduje się mapka,
w której możemy zaznaczać, które książeczki posiadamy ( na każdy Park Narodowy przypada jedna książeczka),ale równie dobrze możemy zaznaczać, parki, które już zwiedziliśmy jak i te które chcemy odwiedzić. Ładne i przyjazne dla dzieci ilustracje. Duży plus za popularyzowanie nauki, bo tutaj obok ciekawych przygód mamy praktyczną lekcję geografii i biliogii. Moja prawie 5 latka bardzo lubi tą serię.

„Skok Kozicy” to wyprawa do Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Na początku książeczki znajdziemy opis tego Parku, z logo. Na 25 stronicowej historii, znajdziemy przekaz i cenne wskazówki. Jak zapisuje Autor, to seria książek dla miłośników i odkrywców przyrody. W tej części pojawia się niedźwiedź, świstak. Co jest powodem małych „sprzeczek”? 😂😃🤩
I co w tym wszystkim robi Kozica ?
Szczerze powiem, ze nie znałam tej serii. Jest ona przeznaczona napewno dla starszych dzieci.
Bardzo fajna seria, dzięki niej, nasze dzieci, z uśmiechem przyjmą dawkę wiedzy na temat Polskich Parków Narodowych- i to się ceni. 🙌👍

„Skok Kozicy” to wyprawa do Tatrzańskiego Parku Narodowego.
I co w tym...

Skok kozicy.

Żubrza rodzina – dobrze znana dzięki serii książeczek autorstwa Tomasza Samojlika – wciąż ma się bardzo dobrze i w dalszym ciągu dzielnie wędruje przez polskie drogi i bezdroża :) Cel każdej z wędrówek to nasze rodzime parki narodowe – tym razem żubry zawitają do Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W Tatrach Pomruk, Porada, Pompik i Polinka trafią rzecz jasna na góry. A także na ich mieszkańców, a konkretnie na kozicę, niedźwiedzia i… tajemniczego zwierzaka drążącego w ziemi tunele ;) Ten ostatni tajemniczy bohater będzie sprawcą niezłego zamieszania, albowiem w wykopaną przezeń dziurę wpadnie kozica – i oskarży o to niedźwiedzia. Czy uda się wyjaśnić całą sytuację?

Ciekawa przygoda i okazja do poznania pięknych zakątków Polski - to chyba najkrótsza i najbardziej trafna ocena serii "Żubr Pompik. Wyprawy". Do tego można śmiało dodać sporą dawkę sympatii, jaką budzi rodzina żubrów z tytułowym Pompikiem na czele ;) Pozostaje cieszyć się, że takie serie dla dzieci powstają i mają się dobrze :)

Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki.

Skok kozicy.

W Tatrach Pomruk, Porada, Pompik i Polinka trafią rzecz jasna na...

„Skok Kozicy” to wyprawa do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Cała rodzina zachwycała się pięknymi widokami. Bardzo fajna wesoła, pouczająca książeczka :)

• Dla szkrabów
  • Dziecionkowe