Żubr Pompik. Wyprawy. Jaskinia nietoperza

Okładka książki Żubr Pompik. Wyprawy. Jaskinia nietoperza Tomasz Samojlik
Okładka książki Żubr Pompik. Wyprawy. Jaskinia nietoperza
Tomasz Samojlik Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Żubr Pompik. Wyprawy (tom 14) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Żubr Pompik. Wyprawy (tom 14)
Media Rodzina
2019-09-16
2019-09-16
24 min.
opowiadania

Kolejna część serii Wyprawy, tym razem poświęcona Ojcowskiemu Parkowi Narodowemu. Książeczka pozwala w ciekawej, prostej formie przekazać dziecku informacje o elementach charakterystycznych dla danego parku narodowego (logo, charakterystyczne rośliny czy zwierzęta, formy krajobrazu i lokalizacja na mapie kraju). Jest kolorowo, jest zabawnie i z przesłaniem, że nawet coś, co uważamy za wadę i co nam przeszkadza, może okazać się przydatne.

Kolejny tom opowieści o wędrówkach żubrzej rodziny. Tym razem odwiedzają Ojcowski Park Narodowy, którego symbolem jest właśnie nietoperz - nocek duży. Mieszka w jaskiniach znajdujących się w tym parku narodowym, o czym w trakcie podróży przekona się rodzeństwo żubrów. Jak zwykle będzie sporo informacji, mapka, ciekawa przygoda z lekkim smrodkiem dydaktycznym, jakby powiedział pan Wańkowicz, a na końcu kilka pytań sprawdzających, czy czytelnik, bądź słuchacz, był uważny. I oczywiście, polecam, jak każdą poprzednią część.

Żubry docierają do Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie: oglądają skały o różnych kształtach, boją się małych stworzonek i cieni, poznają bandę nietoperzy. Dzięki tej książeczce dziecko dowie się co to echolokacja i co jedzą nietoperze. Do tego jest kolorowo i zabawnie, więc trza brać i czytać, ooo.

Jak bogata i piękna jest polska przyroda dowiecie się czytając przygody Żubra Pompika.
Każda wyprawa to nowa przygoda, a żubrza rodzina poznaje nowych przyjaciół – zwierzęta charakterystyczne dla danego parku. Nowy bohater – to nowe wyzwanie: nieraz trzeba przełamać swoją słabość, innym razem żubrom przychodzi ośmielić nowego przyjaciela. To książki nie tylko o polskiej przyrodzie, ale także o relacjach międzyludzkich (międzyzwierzęcych :)).
Żubr Pompik – wyprawy to także znakomita lekcja geografii. Autor nienachalnie, ale obrazowo opisuje zmieniający się krajobraz, opisuje charakterystyczny dla danego miejsca rodzaj podłoża czy roślinności.
Tomasz Samojlik – autor tych niewielkich książeczek, po raz kolejny udowadnia, że o naturze można mówić do dzieci ciekawie i z pasją – młodzież to docenia i uwielbia tę serię.

Żubry w podróży.

Żubrze wyprawy po polskich parkach narodowych trwają w najlepsze :) W czternastej odsłonie cyklu autorstwa Tomasza Samojlika żubry (a więc Pomruk, Porada, Polinka i Pompik) zawitają do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Rodzina żubrów zaznajomi się z takimi sławnymi formacjami skalnymi jak Maczuga Herkulesa, Brama Krakowska czy Rękawica, a także przestraszy się kilku pająków, chrząszczy i ciem ;) Nawet głowa rodziny, postawny Pomruk, odczuje niepokój na widok swojego cienia na skalnej ścianie.

Jednak centralną postacią tej książeczki jest coś innego. A właściwie ktoś, mowa bowiem o nietoperzu - symbolu Ojcowskiego Parku Narodowego. Żubry - a konkretnie Polinkę i Pompika - czeka w pewnej jaskini bardzo bliskie spotkanie (trzeciego stopnia? ;) ) z posługującymi się echolokacją zwierzakami. Co z tego spotkania wyniknie? ;)

Jak zwykle seria autorstwa Tomasza Samojlika trzyma poziom i nie rozczarowuje. Pomysł na wędrówki żubrzej rodzinki po rodzimych parkach narodowych także - w dalszym ciągu - fajnie i interesująco wychodzi w praktyce. A zatem nie pozostaje nic innego jak polecić Wam kolejną odsłonę tego cyklu :)

Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki.

Żubry w podróży.

Ta wspaniała seria to nowość jaką przygotowało dla nas wydawnictwo media rodzina. Te książki nie tylko zabiorą wasze dzieci w niezwykłe przygody szlakiem polskich Parków Narodowych, ale wyniosą w życie dzieci ogromną wiedzę.
Tym razem poznajemy Ojcowski Park Narodowy i podróżujemy szlakiem pięknych jaskiń i skał. Dowiadujemy się, że skały przybrały różne kształty jak np maczuga. Poznajemy symbol Parku- nietoperza oraz zagłębiamy się w Jego życie i zwyczaje.
Piękna książka, która od małego może uczyć nasze dzieci piękna polskiej przyrody.
Polecam!

Ojcowski Park Narodowy słynie z jaskiń. Czy żubrza rodzina odważy się do niej wejść i co oraz kogo spotka w środku? Przygotujcie się na nietypowych mieszkańców parku jak chrząszcze, ćmy, nietoperze i inne zwierzęta, których na co dzień nie każdy chciałby spotkać. A czy Wy spotkaliście kiedyś pomroka błękitnego? Ojcowski Park Narodowy to także charakterystyczne skały: Maczuga Herkulesa, Rękawica oraz Brama Krakowska. Wraz z sympatyczną rodziną żubrów poznajemy polskie parki narodowe. Wszystko w ciekawej przygodzie podczas której żubry przekonają się jak reagują na ciemne jaskinie. Czy strach pozwoli na ewakuację? Czym jest echolokacja i jak zachowują się nietoperze w ciemności? Ciekawa przygoda w towarzystwie pięknej przyrody i ciekawych zwierząt!
zapraszam na bloga : http://psychologicoach.pl/zubr-pompik-wyprawy-zubrza-gora-niesmiala-salamandra-i-jaskinia-nietoperzy-media-rodzina-jesien-2019-3/

Świetna książka też dla tych, którzy trochę boją się pająków :) Jak zawsze rewelacyjna oprawa graficzna i ciekawostki przyrodnicze obudowane fajną historią.

• Zuśka
  • 4) Od znajomych