Quadragesimo anno. O chrześcijańskim ustroju społecznym

Okładka książki Quadragesimo anno. O chrześcijańskim ustroju społecznym
Pius XI Wydawnictwo: Te Deum Sp. z o. o. Seria: Magisterium Kościoła Katolickiego religia
religia
Magisterium Kościoła Katolickiego
Quadragesimo anno
Te Deum Sp. z o. o.
2002-01-01
1931-05-15
Kościół katolicki encyklika Pius XI

więcej Więcej

Encyklika Quadragesimo anno Piusa XI jest kontynuacją debaty kościelnej na temat zmian oraz patologii życia społeczno-gospodarczego w połowie 20-lecia międzywojennego. Encykliką inicjującą takową tematykę, był sławetny dokument Leona XIII pt. Rerum Novarum, który uważany jest za najważniejszą pracę dotyczącą stosunków między robotnikami a posiadaczami kapitału.

Papież...

• Chrześcijaństwo