Dobry zwyczaj, nie pożyczaj

Okładka książki Dobry zwyczaj, nie pożyczaj Agnieszka Kowalska-Bojar
Okładka książki Dobry zwyczaj, nie pożyczaj
Agnieszka Kowalska-Bojar Wydawnictwo: motylewnosie.pl literatura obyczajowa, romans
motylewnosie.pl
2019-09-04
2019-09-04
9788366352025
miłość romans przeciwieństwa humor zabawne motylewnosie

Rewelacja. Krótkie, treściwe, z humorem i akcją.. Takie lubię.

Rewelacja. Krótkie, treściwe, z humorem i akcją.. Takie lubię.

Jak na tak krótką historię, bardzo mi się podobało i nieźle się przy tym ubawiłam ;) Polecam, jeśli ktoś szuka czegoś fajnego na rozluźnienie, a przy tym dobrze napisanego :)

Zabawna, lekko pokręcona, czyta się szybko i przyjemnie. Fabuła może nieco przekombinowana, ale poczucie humoru nadrabia niedociągnięcia.

lekka , zabawna i szybko się czyta :)

lekka , zabawna i szybko się czyta :)

!!!Recenzja!!!

Życie jest zbyt krótkie, by wiecznie udawać kogoś kim się tak naprawdę nie jest i to tylko po to, by zadowolić rodzinę albo społeczeństwo z własnego otoczenia. Takie działanie sprawi, że po pewnym czasie człowiek będzie żałować utraconych chwil, które mogłyby być szczęśliwe, a miejsce w którym się obecnie znalazł za porażkę życiową, gdyż i tak wszystko odbywało się na pokaz.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Olgę będącą prawniczką, która została zaproszona na ślub swej kuzynki oraz jej eksnarzeczonego. Rozstała się z nim chwilę przed własnym ślubem, gdy przyłapała go na zdradzie. Koleżanka Olki wpadła na pomysł, że poprosi znajomego prokuratora, by udawał chłopaka Olki na owej uroczystości, na co dziewczyna zgodziła się z pewnymi wątpliwościami. Niestety w dniu wyjazdu okazało się, że zjawił się ktoś inny, a mianowicie przystojny policjant Krzysiek, który był zdecydowanym przeciwieństwem ideału mężczyzny według Olki i do tego lubił w dość niewybredny sposób żartować. Do czego dopuści się Krzysiek? Jakie relacje połączą głównych bohaterów? Do jakiej tragedii, a także pomyłki dojdzie? O tym w książce „Dobry zwyczaj, nie pożyczaj” autorstwa Agnieszki Kowalskiej-Bojar.

Olga i Krzysztof

Olga od czasów studiów udawała poważną i rozsądną kobietę, aż do granic możliwości, przez co była odbierana jako zimna i niedostępna, a tak naprawdę ukrywała swą dziką i nieprzewidywalną naturę. Natomiast Krzysztof w pełni naturalnie się zachowywał nie zważając na zdanie innych, czym wielokrotnie zirytował Olkę. Jednakże jego zachowanie pomogło w stopniowej przemianie Olki. Dziewczyna udając kogoś kim nie była cały czas szkodziła sobie, a jej postawa wcale nie była ciepło odbierana przez jej najbliższych. Każdy kto w jakimś stopniu coś udaje prędzej, czy później skazany jest na przegraną.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się szybko, a to dlatego, ze jest to świetny lekki erotyk o zabarwieniu humorystycznym. Niektóre sytuacje były wręcz komiczne, a inne bardziej pikantne, co w rezultacie daje nam idealną pozycję na wakacje, która w żaden sposób nie zobowiązuje do jakichś większych przemyśleń. Zakończenie jest sporym dla mnie zaskoczeniem, co niewątpliwie podnosi jakość książki. Dodatkowo jej mały gabaryt umożliwia bezproblemowe schowanie jej do podręcznej torby podróżnej lub na zabranie jej np. na plażę. Okładka zdecydowanie wprowadza czytelnika w wakacyjny klimat dzięki młodej parze znajdującej się na tle dojrzałych zbóż. Gorąco polecam książkę wszystkim czytelnikom pragnącym zrelaksować się przy pikantnej, a zarazem śmiesznej historii o dwójce pozornie różniących się od siebie bohaterach.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce Agnieszce Kowalskiej-Bojar.

!!!Recenzja!!!

Krótki, lekki, czasami zabawny erotyk z banalnym zakończeniem.

Krótki, lekki, czasami zabawny erotyk z banalnym zakończeniem.

Szybko się czyta, zabawna i przyjemna. Polecam

Szybko się czyta, zabawna i przyjemna. Polecam

Jak dobrze, że po zapoznaniu się z treścią książki przeczytałam opis z tyłu. W sensie ,,dobrze i nie dobrze", bo gdybym przeczytała go wcześniej, to książki już bym nie musiała. Prawdziwa pigułka treści. Brawo za opis. Reszta średniak przez duże ,,Ś".

Tego właśnie trzeba mi było!
Króciutka,ale fantastycznie przyjemna,lekka i z wyśmienitym poczuciem humoru.
Uwielbiam styl Agnieszki.
Niebanalna fabuła,a jednocześnie idealna w swojej prostocie!
Odpowiednio skomponowana,poprowadzona i pikantnie okraszona scenami seksu.
Aż chce się więcej!

Polecam z całego serducha!

Tego właśnie trzeba mi było!
Króciutka,ale fantastycznie przyjemna,lekka i z wyśmienitym poczuciem humoru.
Uwielbiam styl Agnieszki.
Niebanalna fabuła,a jednocześnie idealna w swojej prostocie!
Odpowiednio skomponowana,poprowadzona i pikantnie okraszona scenami seksu.
Aż chce się więcej!

Polecam z całego serducha!

Szukacie książki lekkiej i przyjemnej to dobrze trafiliście. Agnieszka Kowalska-Bojar stworzyła dla was idealną powieść „Dobry zwyczaj, nie pożyczaj”. Możecie przekonać się jak niedaleko jest od nienawiści do miłości. Do zakochania jeden krok.

Agnieszka ma niezwykły dar do pisania książek, które na długo zostają w pamięci.
Niedoszły mąż Oli zaprasza ją na swój ślub z jej własną kuzynką. Szok prawda. Przyjaciółka podpowiedziała Oli, że powinna na ten ślub przyjechać z mężczyzną, żeby zdrajcom poszło w pięty. Oczywiście jak to w życiu bywa nic nie może być idealnie tak jak zaplanowały. Idealny partner działa naszej głównej bohaterce na nerwy i odwrotnie. Jak w takim razie mają udawać przed innymi szczęśliwie zakochanych? Czy ktoś odkryje ich spisek?

Nie ma to jak cudowna wyobraźnia autorki. Powieść „Dobry zwyczaj, nie pożyczaj” rozbawiła mnie do łez i oczywiście byłam w szoku podczas czytania. Jak mogło dojść do czegoś takiego?
Jeżeli znacie twórczość autorki Agnieszki Kowalskiej-Bojar to wiecie, że trzeba przeczytać wszystkie jej książki. Jeżeli jeszcze jej nie znacie to polecam zacząć od jej lekkiej wersji.

Niedoszły mąż Oli zaprasza ją na swój ślub z jej...

• Romans

Agnieszka Kowalska-Bojar Dobry zwyczaj, nie pożyczaj Zobacz więcej