Free Birds

Okładka książki Free Birds Emilia Szelest
Okładka książki Free Birds
Emilia Szelest Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Free Birds
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-01-27
2021-01-27

Jestem zachwycona. Mój klimat. Polecam!

Jestem zachwycona. Mój klimat. Polecam!

Nazwisko autorki już miałem na celowniku, ale jak dotąd nic nie przeczytałem.
Dlatego bardzo ucieszył mnie prezent od Przyjaciółki.

Wrażenia :

Książka jest urocza !!
Dałem ocenę 'rewelacyjna', bo taka właśnie jest.
Rewelacyjna w swej prostocie.
Wspaniały przerywnik od 'poważniejszych' pozycji.
Czasami banalna, czasami naiwna, ale wciąga niesamowicie.

Młoda pisarka i gwiazda rocka.
Czy to ma szansę ?
Niedomówienia, skrywane tajemnice, wzajemne urazy.
I grono naprawdę wspaniałych przyjaciół.

Czytelnik nie znajdzie tutaj głębokich rozważań, analizy psychologicznej głównych protagonistów czy karkołomnych opisów.
To książka o tym, że życie potrafi być piękne.
I nieprawda, że tak dzieje się tylko w bajkach.

Polecam z całego serca !

8/10.

Nazwisko autorki już miałem na celowniku, ale jak dotąd nic nie przeczytałem.
Dlatego bardzo ucieszył mnie prezent od Przyjaciółki.

Wrażenia :

Książka jest urocza !!
Dałem ocenę 'rewelacyjna', bo taka właśnie jest.
Rewelacyjna w swej prostocie.
Wspaniały przerywnik od 'poważniejszych' pozycji.
Czasami banalna, czasami naiwna, ale wciąga niesamowicie.

Młoda pisarka i...

Bardzo fajna książka, dobra na relaks

Bardzo fajna książka, dobra na relaks

Jest bardzo wciągająca I luźna do czytania

Jest bardzo wciągająca I luźna do czytania

Już dawno nie czytałam tak infantylnej książki. Męczyła mnie od początku, do samego końca.

Karolina to pisarka, która wyrusza do Los Angeles, gdzie nakręcony zostanie film na podstawie jej książki. The Free Birds to zespół, który ma nagrać piosenkę przewodnią do filmu. Jednakże pierwsze spotkanie między wokalistą a pisarką kończy się fatalnie. Są razem jak ogień i woda, i wygląda na to, że nigdy się nie dogadają. Do momentu aż nie pojawią się uczucia.

Bardzo słaba pozycja. Miałam wrażenie, jakby ktoś żywcem wyrwał tę historię z Blogspota z 2010 roku i wydał bez najmniejszego zredagowania. A mógł to być przyjemny romans, który dobrze i szybko się czyta. Niestety, książkę czyta się bardzo boleśnie. Nie czuć tu żadnego stylu pisarskiego, zdania się drętwe, niektóre sobie nawzajem przeczą. Fabuła oklepana, przez co oczekiwałoby się choćby pięknych opisów, które wynagrodzą czytelnikowi powielony schemat. Za mało opisów, zerowe budowanie emocji, zerowe przedstawienie bohaterów. Nie ma tu żadnych uczuć, po prostu nagle bohaterowie zaczynają się pragnąć. Nie ma żadnego portretu psychologicznego. Wszystko dzieje się bez żadnego celu. No, krótko ujmując: bardzo słaba pozycja. Nie polecam.

Bardzo...

Karolina to polska autorka romansów, która przebywa aktualnie w Stanach, gdzie kręcą film na podstawie jednej z jej książek. W tym celu spotyka się z zespołem The Free Birds, który osobiście Karolina uwielbia i jeśli się zgodzą, napiszą dla niej piosenkę na potrzebę filmu.

Spotkanie młodej autorki z gwiazdami rocka nie przebiega tak, jak sobie to wyobrażała, a to wszystko przez sfrustrowanego lidera zespołu – Alexa Morgana. Jak na początku wydawałoby się, że jest w porządku, tak jego zachowanie zmienia się, gdy tylko orientuje się, że Karolina jest mężatką. W tym momencie wszystko się sypie, a Karolina wychodzi ze spotkania wściekła jak osa. Kompletnie nie zrozumiałam, dlaczego ona tak się wściekła, Alex co prawda nie był zbytnio miły, ale po co taka złość ?

Pewna intryga doprowadza do tego, że Alex, jak i Karolina spędzą tydzień zamknięci w pokoju hotelowym. Początek nie jest dobry, młoda kobieta czuje złość, że bez jej wiedzy zostaje zamknięta z gwiazdą rocka, a przy okazji jej idolem. Jakby nie patrząc zamknięcie z idolem, to coś, co chyba każdy by chciał przeżyć, a przynajmniej ja. Akcja nabiera tempa, bohaterowie zaczynają dobrze czuć się w swoim towarzystwie, pojawia się między nimi napięcie i możliwe, że jakieś uczucia. Według mnie trochę to szybko następuje, aczkolwiek jednak spędzają ze sobą 24 godziny na dobę, przez co mają możliwość poznania siebie bliżej.

Po tygodniu spędzenia w swoim towarzystwie, a przede wszystkim w zamknięciu, bohaterowie chcą wejść na inny poziom relacji. Niestety jednak na przeszkodzie w tej drodze stoi mąż Karoliny. Alex robi co tylko może, aby zatrzymać przy sobie kobietę. Pokazuje jej, jak może żyć i inne spojrzenie na świat, inny od tego, w którym ona żyła przez cały czas. Dzięki temu, a właściwie dzięki Alexowi, zaczyna poważnie zastanawiać się nad swoim życiem, swoimi wyborami i wreszcie pragnie coś zmienić, a te zmiany chce zacząć od swojego męża.

Wyjazd Karoliny ze Stanów przynosi bohaterom wiele smutku, tęsknoty, ale także nieporozumienia. W jednym momencie właściwie wszystko się sypie, przez to, że Karolina, zamiast porozmawiać, wyjaśnić Alexowi sytuacje ze swoim mężem, nie robi tego, twierdząc, że sama sobie poradzi. Nie wychodzi to jednak najlepiej, a nie wyjaśniona sprawa pozostawia echo.

Autorka napisała tak tę historię, że jest ona lekka i w miarę szybko się ją czyta. Co prawda, podczas czytania czułam się, jakbym czytała fanfiction, aczkolwiek było to ciekawe i cóż mogę powiedzieć, podobało mi się. Ta lekka historia jednak też ma swoje przesłanie, mianowicie mamy jedno życie, więc dlaczego mamy z niego nie korzystać jak tylko się da ? Nie zawsze nasze, nawet te wydawające się rozsądne wybory są dobre, niekiedy warto posłuchać swojego serca. To zrozumiała Karolina, poznając Alexa, który pokazał jej inne życie. Alex, dzięki Karolinie poczuł swoje dawno zapomniane uczucie, jakim jest szczęście, nauczył się doceniać pewne rzeczy, a przede wszystkim wydaje mi się, że zrozumiał, iż warto wysłuchać drugiego człowieka, a nie widzieć tylko czubek własnego nosa. Bo, właśnie gdy coś stracimy, wtedy to doceniamy.

Lekka i przyjemna, do tego zabawna i łezka w oku się zakręciła. Twórczość Pani Szelest rozwija się na plus

1962

Przyjemna historia, lekka i z nutką romantyzmu. Idealnie wykreowana opowieść, która liczę, że zyska kontynuację. Emilia, czapki z głów!

„Nie powinnaś się wstydzić tego, co czujesz. Nigdy. To właśnie uczucia sprawiają, że jesteśmy ludźmi”. ❤️
Jeśli ktoś miałby kiedykolwiek zamknąć Cię w hotelowym pokoju z jakąś znaną osobą, to z kim chciałabyś/chciałbyś zostać zamknięta/y? 😁🤔

Po książkę „Free birds” poniekąd sięgnęłam dzięki @bartlomiej_bartoszynski 🤗 To właśnie Bartek napisał w komentarzach pod swoją opinią, że jeśli ktoś ma czytać książkę „Wystarczy kochać” to lepiej zacząć od tej ze zdjęcia. 🙂 Tak też zrobiłam i bardzo się z tego cieszę, ponieważ był to naprawdę dobrze spędzony czas. 🥰

Powiem szczerze, że dawno nie czytałam tak wciągającej powieści. Autorce udało się wciągnąć mnie od pierwszej strony w historie, która jest zabawna, romantyczna, pełna marzeń, intryg oraz tajemnic.☺️ Dodatkowo od samego początku czuć rodzącą się chemię między bohaterami, która z każdym rozdziałem powoli ewoluuje. Czasem miałam ochotę obojgu urwać głowę, a nawet coś więcej, jednocześnie cały czas im kibicując. Ponadto zostały tutaj opisane piękne miejsca w Los Angeles, które sama kiedyś chciałabym odwiedzić. A @emiliaszelest opisała tak, że czułam się jakbym tam była i sama owe widoki podziwiała. Te wycieczki były takie realne. 😍 Książka jest lekka, aczkolwiek nieco przewidywalna jednakże sama fabuła bardzo ciekawa i nieco inna od tych, które dotychczas czytałam. Co dla mnie jest ogromnym plusem. 😉 No i przede wszystkim akcja jest dynamiczna, więc nie wieje nudą. Poruszony też został tutaj temat związany z narkotykami, które niekiedy są niemalże codziennością osób, które mierzą się ze swoją sławą. A jak wiadomo, nie zawsze jest kolorowo. 🥺

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością pisarki i już teraz wiem, iż nie ostatnie. Polecam! 🙌🏻

• Romans