Przypadki starościca Wolskiego. Tom 1

Józef Hen Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Cykl: Przypadki starościca Wolskiego (tom 1) powieść historyczna
1982-01-01
1976-01-01
Krajowa Agencja Wydawnicza
przygoda Rzeczpospolita Obojga Narodów szlachta infamia XVII wiek
Przypadki starościca Wolskiego (tom 1)
powieść historyczna
1982-01-01
przygoda Rzeczpospolita Obojga Narodów szlachta infamia XVII wiek

Na półkach: , , , , , ,

Dawno, dawno temu, w latach 80. w telewizji leciał kilkuodcinkowy serial "Rycerze i rabusie". Widziałem z napisów początkowych, że był na podstawie prozy Józefa Hena, ale niestety, w okolicznych bibliotekach książki nie było.
Przypomniałem o niej sobie kilka lat temu, nabyłem i - niestety dopiero teraz - przeczytałem.
Dla mnie - pasjonata historii - te wydane krótko po...

1932

Ot, taki zbiorek luźno powiązanych ze sobą opowiadań. Przyjemna lektura nie tylko dla fanów krewkich rębajłów dawnej Rzeczypospolitej.
Niestety nie umywa się do znakomitości "Crimenu" tego samego Autora.
Żadne opowiadanie nie zapisało się jakoś szczególnie w mojej pamięci. Warto jednak wspomnieć o kilku:
- "Skarb Mohilanki" - z uwagi na egzotyczność córek Jeremiego...

Fajnie się czytało przygody prawego i odważnego, mimo młodego wieku piastującego funkcję starosty, Piotra Wolskiego. Będący odpowiednikiem współczesnego detektywa, tropiącego wszelakie występki szlachciców, czy magnatów. Polecam zwłaszcza nastoletnim czytelnikom :)

To może być interesująca książka.Kryminał w realiach XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Gorąco Polecam !
Bardzo dobra książka, może trochę trudna w czytaniu dla młodszych, jak ''Potop'' czy ''Ogniem i Mieczem''.
Cóż tu więcej pisać... jeśli ktoś interesuje się historią a głównie szlachtą i jej przygodami książka jest dla niego. :)

• Powieść historyczna
  • Rzplita