W Paryżu dzieci nie grymaszą

Okładka książki W Paryżu dzieci nie grymaszą
Pamela Druckerman Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców

Oficjalne recenzje i

Tajemniczy spokój francuskich matek

Link do recenzji

2794 232 11

Szczerze to nic nie dowiedziałam się nowego... jestem mama 11 miesięcznego bobo i nadal nic nie dowiedziałam się przełomowego :) Na minus to ze za dużo przykładów francuskich - nie ma to odniesienia do Polski czy innych krajów. Aczkolwiek milo sie czytalo ale raczej do niej nie wroce i nie polece przyjaciolce.

W lekki sposób opisany model wychowania klasy średniej w Paryżu. Daje nadzieje, że nie wszystko stracone ;)

Bardzo ciekawa, można poznać sposób wychowywania dzieci po francusku

Książka przedstawia model francuskiego wychowania, którym jej autorka w większość jest zachwycona. Opisuje go w lekki, przyjazny sposób, szczegółowo analizując każde poruszane zagadnienie. Wnioski, które wyciąga są faktycznie przydatne dla młodych rodziców. Mi osobiście bardzo dobrze sprawdziła się metoda z "pauzą". Polecam wszystkim rodzicom ;)

To dosyć kontrowersyjna pozycja - niektórzy wychwalają za "zdrowe" podejście do rodzicielstwa, niektórzy nazywają "wymówką dla wygodnego rodzicielstwa". Książka pokazuje inny punkt widzenia niż większość obecnychn tytułów, które skupiają się wokół rodzicielstwa bliskości. Warto do niej zerknąć, jednak raczej nie w kategorii zdobycia wiedzy, a poznania innego punktu...

Z początku podeszłam do niej niechętnie. Jednak po skończeniu mam bardzo pozytywne odczucia. Nie ze wszystkim co jest prezentowane w tej książce się zgadzam, niektóre rzeczy mnie nawet irytowały. Ale myślę, że ta pozycja może okazać się bardzo ciekawa dla polskiego rodzica. Czytając poznajemy nie tylko wychowanie francuskie, ale także dowiadujemy się wiele o wychowaniu...

Polecam tą książkę każdej młodej matce, jest to książka, która uświadamia nam wiele rzeczy, dzięki którym łatwiej jest nam funkcjonować zaraz po urodzeniu dziecka.

Zostałam ostatnio frankofilem ale książki dotyczące zderzenia dowolnego obcokrajowca z realnym tubylczym życiem szczególnie mnie interesują. Jak to miło poczytać o zmaganiach innych, zwłaszcza, że sama dzieci nie posiadam, więc z wygodnej kanapy wyściełanej dystansowym pluszem mogę się powymądrzać ;)
Słynne farncuskie "cadre" było kiedyś wyraźnie widoczne we francuskim...

Fajnie ujęta jest tutaj różnica między podejściem do wychowania i norm jakie zostały przyjęte w tej kwestii. Warto zobaczyć jak to wygląda gdzieś indziej.

Książka jest zabawna i kusi radami, które uczynią rodzicielstwo wygodniejszym, ale jeśli ktoś skłania się ku rodzicielstwu bliskości, to wiele z rad zawartej w książce "W Paryżu dzieci nie grymaszą" jest w opozycji do tego nurtu.

1 000
  • 2014