To The Sky Kingdom

Amazon Crossing
2016-08-23
2016-08-23

DNF
Dworskie intrygi u nieśmiertelnych bogów, czyli m.in: zdrady, zemsty, amnezje, animozje, aranżowane małżeństwa, porzucone dzieci, urazy, fortele,.. a to tylko 17% książki!
Nie lubię dworów, polityki, intryg i staram się unikać.
Do tego postaci zachowują się dziwacznie (pewnie trochę kwestia innej kultury, trochę bo to dwór bogów),nawet narratorka - pierwszoosobowa bohaterka - mówi jedno, robi drugie i nie mam pojęcia czemu. Do tego źle mi się to czyta, jedna wielka nudna ekspozycja.
Chciałam dać szansę, bo nie lubię porzucać książek. No ale niestety, jeszcze żeby była krótsza to bym sie może przemęczyła ale to ma ponad 400 stron a ja ledwo zaczęłam i już mam dosyć. Do tego wszystkiego, zajrzałam na goodreads szukając jakiejś inspiracji do czytania (czasem ktoś napisze w recenzji że "wolno się rozkręca ale warto") i trafiłam na informację że ta książka jest plagiatem innej chińskiej książki. Przejrzałam linkowany wpis tłumacza, ale nie znając mandaryńskiego nie mam jak ocenić czy rzeczywiście plagiat czy nadinterpretacja. Jednak jakiś niesmak się pojawił i jeszcze bardziej zniechęcił do kontynuowania lektury.

DNF
Nie lubię dworów, polityki, intryg i staram się unikać.

• Literatura Chińska
  • Niedokończone