Komar. Najokrutniejszy zabójca na świecie

Timothy C. Winegard Wydawnictwo: Mova nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
The Mosquito: A Human History of Our Deadliest Predator
9788366520257
Maciej Lorenc
Mova
komar owady
The Mosquito: A Human History of Our Deadliest Predator
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
9788366520257
Maciej Lorenc
komar owady

Książka opisuje bitwy i wojny toczone przez ludzi od zarania. Oprócz żołnierzy, genialnych taktyków, sprytnych dowódców jest On. Nieustraszony komar, który myśli tylko co by tu przekąsić. I tak autor opowiada jaki wpływ na świat i gatunek ludzki miał ten mały bzykacz.

Książka jest bardzo szczegółowa w fakty historyczne i ukazuje nasze dzieje z innej perspektywy. Pozwala...

Niestety nie dla mnie, postanowiłam przerwać czytanie, w kółko o tym samym, nudnawo. Chyba tylko dla wytrwałych fanów historii, medycyny... i ...komarów.

Na półkach: , , , , ,

Zmagania z kapryśną komarzycą na przestrzeni dziejów człowieka; nierówna walka, cały czas, niestety, przegrywana, mimo rozwoju technologii i medycyny.
Świetne, świeże, spojrzenie na historię z całkiem innego punktu widzenia.

"Komarzyca uśmierciła więcej osób, niż zmarło z jakiejkolwiek innej przyczyny w naszej historii... Wygląda na to, że jej rola w naszej wzajemnej relacji polega przede wszystkim na przeciwdziałaniu niekontrolowanemu rozrostowi ludzkiej populacji."

Moje mroczne zainteresowania czytelnicze nie ograniczają się tylko do kryminałów, thrillerów i horrorów, chętnie zapuszczam się...

Dyskusje

• Popularnonaukowe