Bł. Conchita. Dziennik duchowy żony i matki

Marie-Michel Philipon OP Wydawnictwo: Esprit biografia, autobiografia, pamiętnik
Diario Espiritual de una madre de Familia
Agnieszka Fijałkowska-Żydok
Esprit
Diario Espiritual de una madre de Familia
biografia, autobiografia, pamiętnik
Agnieszka Fijałkowska-Żydok

Książkę czyta się dosyć ciężko i myślę, że winę ponosi autor książki ze swoim stylem pisania, bo normalnie nie mam żadnego problemu z czytaniem tego typu książek.
Niemniej jednak historia bł. Conchity zrobiła na mnie duże wrażenie. Najbardziej poruszył mnie fakt, że bodajże pierwszy raz w historii Kościoła mamy do czynienia z osobą świecką, która będąc szczęśliwą żoną i...

Reklama tej książki wyskoczyła mi w trakcie przeglądania mediów społecznościowych. Zapewne nie zwróciłabym na nią uwagi, gdyby nie dopisek „dziennik duchowy żony i matki”. To właśnie on zachęcił mnie do zakupu. Tak już mam, że duchowe aspekty małżeństwa przyciągają mnie jak magnes – na co niestety narzeka mój mąż, spoglądając na półki uginające się od książek. 😉
Kim jest...

Nie mogłam przebrnąć przez tę książkę. Nie wiem czy to sposób pisania, czy po prostu to nie moja duchowość...

Tak wyidealizowana osoba, jakby nie była z krwi i kości. Jednocześnie tak.. bezosobowa. A może właśnie na tej bezosobowści polega jej świętość.

Jednak nie chciałabym by był to wzór matki, żony i kobiety, bo jakoś tak... czegoś brak - może powodem są po prostu też...

• Wiara, duchowość, religia
  • Własne