Sport uczy życia

Okładka książki Sport uczy życia Matylda Olek-Stępień, Łukasz Panfil
Okładka książki Sport uczy życia
Matylda Olek-StępieńŁukasz Panfil Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu sport
sport
Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu
2019-01-01
2019-01-01
dzieci nauka wychowanie

Lektura O-B-O-W-I-Ą-Z-K-O-W-A

Lektura O-B-O-W-I-Ą-Z-K-O-W-A

Dzień dobry
Ponieważ na co dzień zajmuję się sportem, a konkretnie szkoleniem piłkarzy, z ciekawością sięgnąlem po książkę dr łukasza Panfila i dr Matyldy Olech pt. "Sport uczy życia". Książka ta okazała się bardzo interesującą lekturą, jest napisana prostym i zrozumiałym językiem. Rzuca nowe spojrzenie na sprawy związane z podejściem do szkolenia młodych adeptów w sporcie. Jej wielowątkowość sprawia, że jest to wspaniała lektura nie tylko dla osób poruszających się na co dzień w środowisku sportowym ale również dla wszystkich rodziców, którzy cenią sobie wychowanie swoich dzieci w duchu sportowym. Można w niej znaleźć wiele wskazówek, jak ważny jest sport w życiu i jak wiele może do niego wnieść. Mógłbym jeszcze wiele pozytywnego napisać o tej książce ale poprzestanę nie odkrywając wszystkich jej wątków i zachęcając tym samym do jej przeczytania. Zapewniam, że czas poświęcony lekturze tej książki dostarczy czytelnikowi dużo przyjemności ale także i wiedzy.

Dzień dobry

bardzo ciekawa pozycja dla wszystkich trenerów, nauczycieli i przede wszystkim rodziców. Sport naprawdę uczy życia! Polecam!

Nie sądziłem, że po kilku latach znajomości i wspólnej edukacji Łukasz - nawet przy pomocy Matyldy - jest mnie jeszcze w stanie czymś zaskoczyć. Tymczasem ta książka to absolutna pozycja obowiązkowa dla wszystkich trenerów i rodziców. Od jej lektury powinno się zaczynać swoje własne uczestnictwo w sporcie dzieci i młodzieży.

Bardzo ciekawa i myślę, że wyjątkowo ważna pozycja dla każdego trenera, nauczyciela czy też rodzica. Porusza ona problemy z jakimi się mierzą młodzi sportowcy. Zbyt duża presja czy zbyt szybka specjalizacja w sporcie powoduje, że młodzi coraz szybciej z niego rezygnują. Co można zatem zrobić, żeby temu zapobiec? Jak ważny jest sport w życiu młodych ludzi? Na co warto zwrócić uwagę i jak postępować z młodymi sportowcami, żeby Ci nie tracili motywacji i co najważniejsze radości z uprawiania sportu? Sporo ciekawych spostrzeżeń, w oparciu o wyniki badań można znaleźć w tej książce. Osobiście bardzo polecam!

Książka dla rodziców i trenerów wyjaśniająca potencjał sportu w wychowaniu młodych ludzi. Napisana bardzo prostym językiem. Pozycja obowiązkowa dla trenerów pracujących z dziećmi, a także rodziców młodych ludzi żeby poznać "sport" jako narzędzie wspierające rozwój młodego człowieka.

Rewelacyjna książka, którą powinien przeczytać każdy trener i nauczyciel wf. Miałem okazję poznać kiedyś Łukasza Panfila podczas jednego ze szkoleń, które prowadził więc wiem, że wszystko, za co się zabiera ma wysoką wartość.

Czekałem na tę książkę, bo pracując jako trener, nauczyciel akademicki i człowiek związany ze sportem ciągle się rozwijam, a dzięki tej książce mamy szansę spojrzeć na wiele spraw z zupełnie innej perspektywy.

Polecam wszystkim, którzy chcą poprzez sport nauczyć dzieci bycia dobrymi, mądrymi i zaradnymi i zarazić ich miłością do sportu na całe życie.

Bardzo ciekawa i napisana w przystępny sposób książka, traktująca o tym jak sport może mieć wpływ na nasze życie. Bardzo się utożsamiam z przesłaniem, płynącym z tej książki, bo sam wiem ile zawdzięczam uprawianiu sportu. Kompetencje nabyte dzięki uprawianiu sportu, przydają się w każdej dziedzinie życia, dlatego zachęcam wszystkich do jego uprawiania, nie tylko tych którzy myślą o karierze sportowca.

• Półka Miśka
  • M
  • Rozwój osobisty

Dodaj cytat z książki Sport uczy życia