ROZWIŃ ZWIŃ

Przysługa

Okładka książki Przysługa
Beata Dmowska Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Natalia Korolczuk (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Natalia Korolczuk (tom 2)
HarperCollins Polska
2020-02-19
2020-02-19
literatura polska

więcej Więcej

Więcej na: https://elzbietarogalska.blogspot.com/2021/09/ksiazka-przysuga-beaty-dmowskiej.html

Dawno nie czytałam takiej fajnej książki obyczajowej. Powieść z wątkiem kryminalnym. Zawiera liczne opisy przyrody: uwielbiam takie zapachy, kolory, zieleń, kwiaty, ogrody. Kluczową rolę odgrywają mama z córką.

A miało być tak przyjemnie. Natalia, Karolina i Marta (córka tej pierwszej) postanowiły w pełni korzystać z sielsko-anielskich uroków życia na wsi, a jedyny dreszczyk emocji mogła stanowić próba wykopania skarbu w ogrodzie. Żadna z nich nie spodziewała się, jaki będzie efekt tych poszukiwań. To już nie dreszczyk, to cała lawina emocji związanych z odkrywaniem zdarzeń z...

1964

Na półkach: , , , , ,

Pierwsza część była na pewno lepsza i bardziej mnie wciągnęła. Historia zawarta w drugiej części początkowo mi się podobała jednak później zrobiło się nudno i czułam, że to nie to. Brakło mi tu akcji i charakteru.

Druga część książki pt. "Spadek" to dalsze losy bohaterów która akcja toczy się na Romanówce.
Piękna kontynuacja,akcja która trzyma w napięciu do samego końca.Polecam.

Kontynuacja część powieści "Spadek" ma przynieść rozwiązanie tajemnicy babci. Tym czasem zamiast skarbu Natalia odnajduje szkielet. I dostajemy zgrabną powieść kryminalną, w której autorka dawkując napięcie odkrywają kolejne sekrety

Z ciekawością sięgnęłam po drugi tom "Spadku" Pani Dmowskiej. Książka obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Trochę mi się ciągnęła, ale warto poznać dalcze losy bohaterów/

Zgodnie z obietnicą, zostajemy dziś we współczesnej Polsce, gdzie zawrzemy znajomość z niejaką Natalią Korolczuk. Razem z nią odbierzemy z lotniska jej przybyłą z Norwegii przyjaciółkę Karolinę i udamy się do małej, położonej nieopodal Warszawy wioski Dąbrowa. Dziewczyny są przekonane, że czeka na nie błogie lenistwo, opalanie na tarasie, zimny szampan i świeże...

"Przysługa" do dalsza część historii z książki "Spadek".
Kochani jak na obyczajówkę, to tam naprawdę dużo się dzieje.
Natalia już od jakiegoś czasu mieszka w Romanówce wraz z córką, powoli doprowadzają dom do porządku, jednak ciekawość nad zaginionym skarbem jest silniejsza.
Trzy kobiety Natalia, Marta i Karolina, chcą się przekonać, czy skarb Zofii jest prawdziwy, niestety...

Nadal jest ciekawie ;-)

× www.majuskula.blogspot.com ×

Ależ te miesiące pędzą! Debiutancka powieść Beaty Dmowskiej pojawiła się na rynku wydawniczym ponad rok temu. Teraz nadeszła pora na oczekiwaną przez wielu część drugą „Spadku”, gdzie znowu spotykamy się ze znanymi wcześniej bohaterami. Przyznaję, fabuła poprzedniego tomu zdążyła nieco mi ulecieć z głowy, dlatego korzystając z przymusowego...

• 2020
  • 2020