Rycheza Królowa Polski (ok. 995 – 21 marca 1063) Studium historiograficzne

Avalon
historia historia Polski średniowiecze Piastowie
historia
historia historia Polski średniowiecze Piastowie

Nareszcie powstało opracowanie na temat królowej Rychezy. Mając do dyspozycji tak wiele stronniczych opinii w historiografii, a jednocześnie wybiórcze podejście źródeł, trudno jednoznacznie przedstawić postać i całokształt działalności władczyni. Autorka wyczerpująco analizuje dostępny materiał i podaje najbardziej prawdopodobne odpowiedzi, chociaż wiele kwestii pozostaje...

Dyskusje

• Średniowiecze